Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

Usprawnienie pracy gabinetu poradnik
E-recepty, e-ZLA, e-skierowania: jak wygodnie z nimi pracować na co dzień?
eZLA-1


E-recepty, e-ZLA i e-skierowania: nowość w gabinecie lekarza

Od kilku, a nawet kilkunastu tygodni krok po kroku zapoznajemy się z wchodzącą na rynek nowością: telemedycyną. W ostatnim roku całkowicie zmieniły się zasady działania niektórych instytucji oraz przedsiębiorstw w kraju i na świecie. Oprócz tego, w Polsce widzimy duże kroki w stronę informatyzacji medycyny. Najnowsze rozporządzenie Ministra Zdrowia przewiduje działalność elektronicznej dokumentacji medycznej, w tym m.in. e-recept, e-ZLA oraz e-skierowań.

Wszystkie narzędzia w jednym miejscu

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak w ostatnim czasie wygląda praca lekarza bądź specjalisty w gabinetach lub placówkach medycznych. Pojedyncze narzędzia spełniają określone, najczęściej pojedyncze role, a dodatkowo każda z przychodni decyduje się na wybór innego programu. Jest to naturalna sytuacja, wynikająca z różnorodnych usług dostępnych na rynku.

W efekcie dokumentacja medyczna pacjentów nie jest gromadzona w jednym miejscu, co zmniejsza efektywność pracy i utrudnia ją. Technologia (m.in. w formie EDM) ma za zadanie ułatwić codzienne czynności, a praca na kilku aplikacjach jednocześnie rozprasza nie tylko lekarza, ale również pacjenta, wydłużając czas wizyty.

Dobra wiadomość: coraz częściej na rynku przedsiębiorstw z branży medycznej można znaleźć kompleksowe rozwiązania, zapewniające większość najważniejszych funkcji w jednym miejscu. Jeśli korzystasz z kalendarza ZnanyLekarz, zapewne znasz zakładkę Pacjenci – jej nowa, rozbudowana wersja to EDM w praktyce.

pl-ehr-lp-premium-eprescriptions@2x


Co z aktywacją? Jak sobie poradzić?

Wygodna praca z pacjentami jest obecnie na wyciągnięcie ręki, jednak wymaga aktywacji niezbędnych aplikacji: e-recept, e-zwolnień oraz e-skierowań, a także konfiguracji e-WUŚ. Czas, który na początku pracy z EDM przeznaczysz na instalację niezbędnych wtyczek to inwestycja – późniejsza praca z pacjentami jest o wiele prostsza!

Na przykład: wystawiając e-receptę, skupiasz się jedynie na lekach i ich dawkowaniu, ponieważ dane pacjenta znajdują się już na przygotowywanej e-recepcie.

Czy cały proces jest skomplikowany? Zdecydowanie nie! Konfiguratory aplikacji są bardzo intuicyjne, jednak wymagają poświęcenia około 20-30 minut na cały proces aktywacji. Tutaj znajdziesz nagranie, które krok po kroku pokazuje aktywację niezbędnych do pracy z pacjentami aplikacji do e-recept, e-ZLA i e-skierowań, a także e-WUŚ.


A co, jeśli...?


Masz pytania dotyczące konfiguracji aplikacji e-recept, e-ZLA, e-skierowań lub e-WUŚ? Próba aktywacji którejś z nich zakończyła się fiaskiem?

Bez obaw, w każdym momencie pozostawiamy Ci dwa rozwiązania:

1. Odwiedź nasze Centrum Pomocy – z pewnością znajdziesz tam odpowiedzi na większość nurtujących Cię kwestii.
2. Skontaktuj się z nami na cc@znanylekarz.pl, opisując swój problem mailowo lub prosząc o kontakt w konkretnej sprawie.

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!