4 powody, dla których powinieneś wyrzucić papierowy kalendarz

paper_calendar.png

Wciąż korzystasz z papierowego kalendarza? Czas, żeby trafił do kosza! Oto cztery główne powody, dla których powinieneś zamienić odręczne notatki na internetowy Kalendarz Wizyt. 


1.  Oszczędność czasu

Każdy lekarz, który prowadzi prywatny gabinet, wie, jak wiele czasu musi poświęcić na rozmowy telefoniczne z pacjentami. Umawianie wizyt, ich przekładanie - to wciąż oznacza “wiszenie na telefonie” i wertowanie wysłużonego kalendarza. A przecież wcale nie musi!

Mamy XXI wiek. Automatyczny kalendarz wizyt, dzięki któremu pacjenci mogą umówić wizytę przez Internet, pozwoli oszczędzić cenne kwadranse. 2.  Lepsza organizacja pracy

Telefony od pacjentów nie tylko kradną czas, ale też dezorganizują pracę gabinetu. Klasyczny przykład to sytuacja, w której pacjent dzwoni, gdy akurat... przyjmujemy innego. Stajemy przed wyborem: albo przeprosić obecnego gościa i odebrać połączenie, co często odbierane jest jako brak szacunku i zainteresowania i bezpośrednio godzi w wizerunek lekarza, albo zignorować telefon i potencjalnie stracić innego pacjenta. Oczywiście można oddzwonić - ale po pierwsze oznacza to kolejną stratę cennego czasu, a po drugie, niedoszły rozmówca może umówić już wizytę u konkurencji.

 


Zobacz, jak działa internetowy Kalendarz Wizyt  >>


 


3.  Wygoda lekarza… i pacjentów

Polacy coraz chętniej korzystają z Internetu do zamawiania produktów i usług. Duże sieci handlowe oferują możliwość zrobienia w sieci zakupów z dowozem do domu, kina umożliwiają rezerwację miejsc i zakup biletów online, w sieci kupimy bilet na pociąg. Przez Internet umówimy wizytę u fryzjera lub kosmetyczki (gabinety fryzjerskie i kosmetyczne korzystają z dedykowanych systemów, m.in. Versum i Gabinet Online).

Dostosowania się do tego trendu oczekujemy również od lekarza - zresztą, w dużych sieciach medycznych to już standard. Na rynku są też narzędzia skierowane do mniejszych podmiotów medycznych (gabinetów i placówek) - internetowe kalendarze wizyt ma swojej ofercie m.in. Wizyta.pl, ZaklepTermin.pl i ZnanyLekarz.pl. Są wygodne, intuicyjne w obsłudze. Kalendarz Wizyt, oferowany przez ZnanyLekarz.pl można łatwo osadzić na gotowej stronie internetowej lekarza.

 

4.  Większa liczba umówionych wizyt

Oczywiście, nie wszyscy lekarze korzystają z internetowych kalendarzy wizyt. Powody są różne: przyzwyczajenie, brak wiedzy, niechęć do zmian. Zwłaszcza w mniejszych gabinetach wciąż pokutuje przekonanie, że skoro pacjenci do tej pory umawiali się telefonicznie, i “jakoś to działa”, żadna internetowa rewolucja nie jest potrzebna.

Tymczasem z badania przeprowadzonego przez serwis ZnanyLekarz.pl wynika, że 44% telefonów wykonanych przez pacjentów zostało nieodebranych. To blisko połowa! Lekarze nie odbierają niemal co drugiego telefonu, który mógłby skończyć się umówieniem wizyty.

Udostępnienie pacjentom możliwości umawiania wizyt przez Internet leży w interesie lekarzy już choćby tylko dlatego, że po prostu zwiększy liczbę wizyt. A koniec końców to właśnie o wizyty w tym biznesie chodzi - to na nich się zarabia.