4 proste kroki do efektywności placówki medycznej

efektywna placówkaSukces Twojej placówki zależy od skutecznego zarządzania. Drobne błędy popełnione przez managera odbiją się nie tylko na ilości umawianych wizyt. Pozostawią też swój ślad w postaci negatywnych ocen w Internecie. O czym zatem pamiętać, aby ich uniknąć?

4 kroki do efektywnej placówki

Po pierwsze zadbaj o odpowiedni zespół. To lekarze będą głównym atutem tego miejsca i od nich zależeć będzie zainteresowanie Waszą ofertą. Dlatego dobór specjalistów warto oprzeć na wyświetlanych w Internecie ocenach ich usług. Z naszego badania wynika, że aż 88% ankietowanych dokonuje wyboru lekarza przez pryzmat opinii o nim. To absolutna podstawa postrzegania nie tylko specjalistów, ale również samej placówki, przyjmującej do niego zapisy.

Po drugie zatroszcz się o ergonomię miejsca, w którym pacjenci będą przyjmowani na wizyty. Drobne niuanse - takie jak podjazdy i windy dla osób niepełnosprawnych, zapewnienie intymnej atmosfery w gabinetach, czy rezerwacje online - podnoszą standard placówki i komfort pracy samych lekarzy. Czy masz pewność, że dbasz o takie detale?

Po trzecie ułatw pracę lekarzom. Oprócz wyposażenia gabinetu w niezbędny sprzęt, należy zadbać o nowoczesne standardy pracy. Przede wszystkim zoptymalizuj pracę specjalistów. Pomogą w tym narzędzia, do których dostęp jest tak prosty, jak i sama ich obsługa. Jednym z takich rozwiązań jest nasz system, który pomaga zaplanować długość wizyt, wygodnie ułożyć grafik pracy lekarzy i przyjąć zapisy od pacjentów online i przez telefon. Pozwoli to lepiej zorganizować czas pracy lekarzy, co dobrze wpłynie na ich satysfakcję i kondycję placówki.

Po czwarte obserwuj opinie pacjentów. To one wskażą nam, co robimy dobrze, a co warto zmienić, by zapisów na wizyty wciąż przybywało. Warto zachęcić też lekarzy do odpowiadania na opinie - co umożliwia serwis ZnanyLekarz. Pomoże to budować profesjonalny wizerunek, na czym skorzysta nie tylko lekarz, ale też sama placówka.

Już teraz pobierz e-booka szczegółowo omawiającego 4 powyższe obszary!

Pobierz e-booka 

Efektywność pracy placówek medycznych jest nie lada wyzwaniem stawianym przed ich managerami. To dla nich właśnie powstają narzędzia, takie jak te oferowane przez portal ZnanyLekarz.pl, wspierający ich w codziennej pracy. Placówki zarządzane skutecznie sprostają wyzwaniom ciągle rozwijającego się rynku usług zdrowotnych. Te zaś, które nie postawią na rozwiązania usprawniające ich pracę, będą tracić zarówno w oczach pacjentów, jak i lekarzy w nich pracujących.