5 kroków do skutecznej strony internetowej lekarza

 

website_checklist-377884-edited.pngW dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej przez lekarza jest oczywistością. Czy jednak lekarze zastanawiają się, do czego strona powinna służyć, czy po prostu ulegają modzie? Strona internetowa gabinetu lekarskiego ma w gruncie rzeczy bardzo konkretny cel: powinna ściągać pacjentów do gabinetu.

Często mówi się o stronie internetowej jako o “wirtualnej wizytówce”. Dobrze, gdyby lekarze myśleli raczej o “przedsionku gabinetu” i podporządkowali takiej perspektywie zarówno samą konstrukcję swojej strony, jak publikowane na niej treści.

Co zdecyduje, że strona internetowa lekarza przyciągnie pacjentów do jego gabinetu?


1. Łatwość nawigacji
 
Jeśli samo poruszanie się po stronie przysparza trudności, a informacje pogrupowane są w nieintuicyjny sposób - pacjent najpewniej zrezygnuje i po prostu przejdzie na stronę www innego gabinetu.

2. Informacje o leczonych chorobach i wykonywanych zabiegach oraz świadczonych usługach 
Pacjent najczęściej ma konkretne oczekiwania. Potrzebuje pomocy: wykonania określonego zabiegu lub pomocy w walce z konkretnym urazem lub schorzeniem. Nie przegląda stron internetowych hobbystycznie - szuka informacji. Stąd lekarz koniecznie musi przedstawić na stronie swoją pełną ofertę.

3. Cennik 
Każdy chce wiedzieć, ile zapłaci za leczenie i w jaki sposób będzie mógł dokonać płatności. Co prawda same ceny nie są kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze - w badaniu przeprowadzonym przez ZnanyLekarz.pl wskazało na nie jako najważniejsze informacje o lekarzu ponad 40% pacjentów, był to piąty kolejny wynik - ale nie znaczy to, że powinno się je przemilczeć. W przypadku problemu z konkretną wyceną warto podać chociaż poglądowe “widełki”.

4. Dane kontaktowe 
Jeśli pacjent po przejrzeniu udostępnionych danych uzna, że dany gabinet jest dobrym wyborem - zechce umówić wizytę. Dane adresowe powinny być więc łatwo dostępne i zawsze aktualne. Nie od rzeczy będzie mapka objaśniająca dojazd (np darmowa Mapa Google, osadzona na stronie w postaci widgetu).

5. Możliwość umówienia wizyty online
Cóż z tego, że pacjent będzie zdecydowany na umówienie wizyty, jeśli… nie uda mu się dodzwonić? Jak wynika z badania ZnanyLekarz.pl, aż 44% prób dodzwonienia się do lekarza pozostawało bezowocnych. Wobec tego warto umożliwić pacjentom umówienie wizyty przez Internet, już z poziomu strony www.

 


Zamów profesjonalną stronę www dla Twojego gabinetu!