lis 21, 2018

Dlaczego sukces Twojego gabinetu zależy od widoczności w Internecie?

Dlaczego widoczność onlineSukces prywatnego gabinetu lekarskiego zależy od tego, jak chętnie pacjenci będą umawiać w nim wizyty - to oczywiste. Warto jednak zastanowić się, skąd pacjenci dowiadują się, że dany gabinet w ogóle istnieje i w jaki sposób szukają lekarza? Okazuje się, że dopiero rozumiejąc mechanizmy rządzące widocznością online, lekarz może świadomie zatroszczyć się o takie zaprezentowanie swoich usług, aby nakłonić pacjentów do umówienia wizyty właśnie w jego gabinecie.

 

Widoczność - czyli co?

Poprzez widoczność w Internecie rozumiemy łatwość, z jaką pacjent znajdzie o lekarzu informacje, które pozwolą mu zdecydować o umówieniu wizyty. Mówiąc najprościej - żaden pacjent nie umówi wizyty u lekarza, o którego istnieniu nie będzie wiedział. Dopiero w momencie, w którym internauta znajdzie lekarza online, będzie mógł podjąć decyzję o umówieniu u niego wizyty. Lekarz, który pozostaje niewidoczny, nie dostanie szansy na zaprezentowanie argumentów za wyborem właśnie jego gabinetu. Walka o pacjenta zostanie przegrana, zanim się zacznie.


Spójrz oczami pacjenta

Wyobraźmy sobie Internet jako ogromne miasto, którego topografia ulega ciągłym zmianom. Trafiamy tam na wakacje i gdy dopada nas głód, postanawiamy znaleźć restaurację. Co zrobimy? Nie mamy czasu, aby błąkać się na ślepo, bo w brzuchu burczy. Kiedyś zapewne pytalibyśmy miejscowych, ale mamy przecież XXI wiek… Sięgniemy po mapę Google i wpiszemy “restauracja”. Zobaczymy, gdzie znajdują się najbliższe lokale, porównamy ich oceny, ofertę i odległość, w jakiej się znajdują. Wybierzemy jedną z nich, a potem podążymy wytyczoną ścieżką. Szybko i sprawnie trafimy na miejsce - tyle że będziemy wybierać wyłącznie spośród tych miejsc, które oznaczono na mapie. Tylko one będą dla nas widoczne. Ci restauratorzy, którzy zatroszczyli się o to, żeby ich lokale pojawiały się na mapie i zostały dobrze opisane, mają największe szanse na zarobek. To samo dotyczy Twojego gabinetu.

map app

Im łatwiej znaleźć gabinet w Internecie, tym większe prawdopodobieństwo, że pacjenci umówią wizytę właśnie w nim. Jeśli jest kiepsko widoczny, pozostaje liczyć na łut szczęścia, o który bardzo trudno, bo konkurencja jest przecież duża.

Reasumując - bycie widocznym online to absolutna podstawa dla lekarza, któremu zależy na tym, żeby pacjenci umawiali wizyty w jego gabinecie. Zignorowanie problemu widoczności w Internecie jest dziś równoznaczne z zamaskowaniem wejścia do gabinetu. Można tak zrobić, oczywiście, tylko... trudno się wówczas dziwić, że pacjenci wybierają innych specjalistów.

 


Buduj widoczność z Pakietem Premium!