mar 24, 2016

Dotacje na infrastrukturę badawczą

x.pngDotacje na infrastrukturę badawczą Perspektywa 2014-2020r to dotacje w dużej mierze na badania i innowacje. Nawet, jeśli w danym budżecie nie ma pieniędzy na zwykłe inwestycje to znajdą się duże sumy na badania i innowacje – dotacje nawet do 100% refundacji. Wszystkie osoby, które prowadzą badania, a także uczelnie i instytuty badawcze mają szansę skorzystać z tych dotacji.

1. Pieniądze na infrastrukturę badawczą

Duże sumy przeznaczone są na zakup infrastruktury, która ma służyć do badań. Kwalifikują się tu urządzenia, maszyny, oprogramowanie komputerowe czy nawet rozbudowa specjalnych laboratoriów. Gabinety też mogą skorzystać z tej dotacji – wystarczy, że wydzielą w swojej praktyce specjalną przestrzeń do prowadzenia badań.

2. Pieniądze na wdrożenie badań

Ważnym elementem wniosków o dotację z UE będzie wdrażanie badań. Badania takie można zakupić lub skorzystać z własnych, jeśli się takie posiada. To duża szansa dla osób na doktoracie lub pracowników uczelni. Badania można zdobyć także od jednostki naukowej i wdrożyć je u siebie w praktyce. Pieniądze otrzymujemy wtedy na taką infrastrukturę, która jest potrzebna do wdrożenia tych badań. Żeby zdobyć badania można także zlecić badania uczelni i dostać na to dotację 80% z programu ‘Bon na innowacje’.

3. Krajowe i Regionalne Inteligentne Specjalizacje

Polska w programach 2014-2020 określiła specjalne segmenty wiedzy zwane Inteligentnymi Specjalizacjami. Wpisywanie się w ich kryteria pozwala na stworzenie bardzo silnego wniosku o dotację. Kryterium Inteligentnych Specjalizacji występuje w każdym programie. Często dotyczą one nowych metod leczenia, innowacyjnego podejścia do przypadków klinicznych, nowych technologii badań przedklinicznych i klinicznych. Wszystkie osoby, które mają ciekawe pomysły mogą otrzymać dotację w tym zakresie.

4. Programy Ogólnopolskie z POIR

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój oferuje wiele programów ogólnopolskich z których można skorzystać. Jeśli ktoś myśli o nowych produktach, znacznie ulepszonych technologiach lub wdrażaniu innowacji, które mogą odbić się echem na całym świecie to powinien skorzystać w właśnie takich wniosków. Kwoty minimalnych inwestycji zaczynają się tam od 1mln i mogą sięgać, aż do 15mln zł

 

Konsultacje i pozyskiwanie dotacji:
Kamil Kuczewski
tel. 733 203 682
biuro@dentalway.pl