kwi 12, 2018

Wszystkie drogi poprowadzą do Twojego gabinetu

 

wszystkie_drogiLekarz, który chce wypracować w gabinecie większy zysk, musi być otwarty na oczekiwania pacjentów. A pacjenci jednoznacznie dają do zrozumienia, że oczekują możliwości umówienia wizyty przez Internet: zadeklarowało to aż 77% z nich.

Rezerwowanie terminów online to nowy standard

Z różnych form internetowej rezerwacji miejsc i terminów korzystają już nie tylko hotele czy restauracje, ale też salony fryzjerskie i inne punkty usługowe. To rozwiązanie cenione jest za wygodę i niezawodność. Duże firmy tworzą własne systemy, inne korzystają z gotowych rozwiązań. Narzędziem dedykowanym dla lekarzy jest Kalendarz Wizyt, dostarczany przez ZnanyLekarz.pl. Ci, którzy jeszcze się z nim nie spotkali, tutaj mogą dowiedzieć się więcej. Przypomnijmypokrótce, że jest to kalendarz widoczny na profilu lekarza w serwisie, dzięki któremu pacjent ma wgląd w wolne terminy w gabinecie i może przy pomocy jednego kliknięcia zarezerwować najbardziej dogodny. O przewagach Internetu nad telefonem jako kanałem umawiania wizyt pisaliśmy tutaj.

Statystycznie 44% połączeń telefonicznych do gabinetów lekarskich pozostaje nieodebranych. Jednocześnie 37% pacjentów, którzy nie dodzwonili się od razu, nie ponawia próby, tylko umawia wizytę w innym gabinecie.

 

widget-doctoralia


Umówić wizytę online można także poprzez stronę www

Wielu lekarzy posiada swoją stronę internetową. Pacjenci często znają jej adres np. z wizytówki lekarza i odwiedzają, sprawdzając dane kontaktowe lub godziny otwarcia gabinetu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umówienie wizyty było możliwe z poziomu samej strony internetowej - bez konieczności ani sięgania po telefon, ani nawet przechodzenia na profil lekarza w serwisie ZnanyLekarz.pl. Wystarczy zamieścić widget z Kalendarzem Wizyt. Jest to niewielki moduł, dający pacjentowi wgląd w wolne terminy i możliwość dokonania rezerwacji - dokładnie tak, jak na profilu lekarza. Każda umówiona tą drogą wizyta zostanie normalnie dopisana do systemu, pacjent otrzyma automatyczne potwierdzenie, a krótko przed terminem także przypomnienie.

Aż 70% pacjentów zadeklarowało, że oczekuje od lekarza przypomnienia o umówionej wizycie. Z punktu widzenia lekarza przypomnienia wysyłane pacjentom są o tyle istotne, że redukują odsetek nieodwołanych w porę wizyt nawet o dwie trzecie, co pozwala oszczędzić czas i zminalizować straty finansowe.

Docelowo widget z Kalendarzem Wizyt będzie można zamieścić także na fanpage lekarza na Facebooku. 


Dając pacjentom możliwość umawiania wizyt online znacząco ograniczasz ryzyko, że stracisz tych, którzy z czysto technicznych powodów zmuszeni byli odejść do innego gabinetu. Zamieszczając widget z Kalendarzem Wizyt na swojej stronie www zyskujesz pewność, że niezależnie od tego, w jaki sposób pacjent znajdzie Cię w Internecie, będzie mógł wygodnie umówić wizytę.


Zobacz, jak działa Kalendarz Wizyt