Płatności online MyDr EDM - sposób na uniknięcie strat z powodu nieobecności pacjentów

Dowiedz się, jak płatności online mogą pomóc w uniknięciu strat z powodu nieobecności pacjentów oraz jakie korzyści mogą przynieść dla gabinetów i placówek medycznych.

Wprowadzenie do problemu nieobecności pacjentów

Nieobecność pacjentów stanowi poważny problem dla specjalistów i placówek medycznych. Często zdarza się, że pacjenci rezygnują z wizyt bez wcześniejszego powiadomienia, co powoduje, że...

...tysiące złotych nie trafiają do placówek i gabinetów lekarskich

Nieobecność pacjentów podczas wizyt generuje nie tylko straty czasu - jest też główną przyczyną strat finansowych. Wystarczy, że dwóch pacjentów nie pojawi się na wizycie każdego dnia, a placówka może stracić nawet 4000 zł miesięcznie (przy założeniu, że średni koszt wizyty wynosi 100 zł, a placówka jest czynna we wszystkie dni robocze).

84% lekarzy boryka się z problemem nieobecności pacjentów na wizytach. Jak pokazują badania, w zależności od specjalizacji liczba no-shows wynosi od kilkunastu aż do blisko 40%!


Źródło: Udział procentowy no-shows w liczbie wizyt wg specjalizacji lekarskiej. Badania własne ZnanyLekarz.

W takich przypadkach, możliwość dokonywania płatności online może być rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć tych strat.

Pytanie: Co w sytuacji, gdy pacjent nie pojawi się na wizycie lub odwoła ją na ostatnią chwilę?

Najważniejszą korzyścią usługi płatności online jest ochrona lekarza/specjalisty przed takimi sytuacjami. Rozumiemy, że na krótko przed terminem wizyty może być trudno zapełnić wolne okno w kalendarzu, co oznacza stratę finansową. Dlatego, korzystając z funkcjonalności płatności online MyDr EDM zapewnianych przez zewnętrznego, licencjonowanego operatora płatności,, jeżeli pacjent odwoła wizytę masz kilka możliwości.

Płatności online w MyDr EDM - zapewniane przez licencjonowanego operatora płatności - pozwalają ci, w przypadku gdy pacjent odwoła wizytę:

- zachować płatność za wizytę (pod warunkiem, że pacjent nie odstąpi od umowy w trybie ustawy o prawach konsumenta,

- anulować opłatę i zwrócić pacjentowi kwotę wizyty lub

- anulować opłatę i zwrócić pacjentowi kwotę za wizytę.

Samodzielne wybierasz opcję i ustawiasz % kwoty w systemie.

Płatności online - najważniejsze korzyści

Uruchamiając płatności online MyDr EDM - zapewniane przez licencjowanego operatora płatności)zyskujesz kompletne rozwiązanie do prowadzenia e-wizyty: od umówienia, przez przeprowadzenie po wystawienia faktury pacjentowi. Wprowadzenie płatności online to szereg korzyści:

Wygoda i komfort pacjentów

Po pierwsze, umożliwia to pacjentom dokonywanie płatności w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Pacjenci nie muszą już martwić się o konieczność osobistego stawiania się w gabinecie lub placówce- - co jest niezwykle ważne w przypadku e-wizyt, czy "wycieczką do bankomatu", aby uregulować należności po wizycie stacjonarnej. Wystarczy dostęp do Internetu i kilka kliknięć, by dokonać płatności. Sprawdzą się także w sytuacji, gdy pacjentowi zabraknie np. części gotówki - pozostałą kwotę może uregulować właśnie w ten sposób.

Bezpieczeństwo transakcji

Płatności online są bezpieczne, a dane o płatnościach online są chronione przed nieuprawnionym dostępem.

Zmniejszenie liczby no-shows, czyli nieobecności pacjentów podczas wizyt

Kolejną korzyścią płatności online jest zwiększenie efektywności finansowej gabinetu czy placówki medycznej. Dzięki możliwości dokonywania płatności online, placówka może zminimalizować straty związane z nieobecnością pacjentów. Nawet jeśli pacjent nie pojawi się na wizycie, placówka nadal otrzyma zapłatę za usługę.

Wygoda i komfort pracy specjalisty i lekarza oraz

większa efektywność placówki

Płatności online pozwalają także na optymalizację procesu płatności w placówce medycznej. Dzięki temu, personel medyczny może skupić się na świadczeniu usług zdrowotnych, a nie na obsłudze finansowej. Pacjenci samodzielnie dokonują płatności online, co zmniejsza obciążenie personelu administracyjnego. Dodatkowo, płatności online umożliwiają automatyzację procesu księgowego. System płatności online może być zintegrowany z systemem księgowym placówki, co eliminuje konieczność ręcznego wprowadzania danych dotyczących płatności. To przyspiesza proces rozliczeń i zmniejsza ryzyko popełnienia błędów.

Płatności online MyDr EDM umożliwiają również śledzenie historii płatności i generowanie raportów. Placówka może łatwo sprawdzić, które usługi zostały opłacone, a które nie. To ułatwia zarządzanie finansami placówki oraz kontrolę nad płatnościami pacjentów.

Pamiętaj, że stosując płatności online musisz przestrzegać przepisów o ochronie praw konsumentów.

Jak uruchomić płatności online w MyDr EDM?

Płatności online w MyDr EDM można uruchomić przez:

  1. link, który wysyła placówka (bez konieczności rejestracji),
  2. wtyczkę (widget),
  3. wewnętrzny portal pacjenta - w takim przypadku pacjent musi posiadać konto (lub je założyć). 

Niezależnie od opcji, którą wybierzesz, uruchomienie płatności online wymaga założenia konta w Przelewy24 z poziomu konta MyDr EDM, zawarcia umowy z Przelewy24 i przejścia procedury KYC. 
  . 

 

Umów się na rozmowę z konsultantem


Ebook Innowacje w branży opieki medycznej Pobierz bezpłatnie