Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

poradnik Komunikacja z pacjentami
5 wskazówek: jak wysłać bezpłatną kampanię SMS?
 
Oto 5 zasad, które pomogą Ci przygotować efektywną kampanię marketingową dla Twoich pacjentów

illu-device-mobile-sms-blue-noise-2

1. Dobierz grupę odbiorców

Każdy z nas codziennie otrzymuje wiele wiadomości. Staraj się odpowiednio dobierać treść do odbiorcy. Zdecyduj, kto naprawdę będzie zainteresowany Twoją wiadomością. Zawsze lepiej jest przygotować kilka różnych komunikatów adresowanych do określonych grup, niż do jeden do mieszanej grupy.

 

2. Pisz zwięźle

Pamiętaj, że SMS jest formą krótkiej wiadomości. Determinują to zarówno ograniczenia techniczne co do długości tekstu, jak i wygoda czytania. Napisz krótko i zwięźle. Możesz wstawiać linki do wiadomości - aby zaoszczędzić miejsce, użyj narzędzia skracającego link, takiego jak bit.ly. Dzięki temu wiadomość będzie czytelna dla odbiorcy.

DA - kampanie


3. Korzystaj z automatyzacji

Ręczne wysyłanie wiadomości zajęłoby... wieczność. Ale na ratunek przychodzi technologia! Zajrzyj do swojego kalendarza i skorzystaj z kampanii - wyślij komunikację do Twoich pacjentów. To szybkie i wygodne rozwiązanie. A jakie proste w obsłudze!

 

4. Informuj o zmianach

SMS to świetny sposób na przekazanie konkretnych informacji. Jeśli zamierzasz wprowadzić nową usługę, Twój gabinet zmienia godziny otwarcia lub planujesz dłuższe wakacje, poinformuj o tym swoich pacjentów. W takich przypadkach kampania SMS będzie szybka i niezawodna, a Twoi pacjenci będą czuć, że są dla Ciebie ważni.

5. Buduj więzi

Informowanie to jedno, ale SMS może być również wykorzystywany do budowania relacji z pacjentami. Coraz powszechniejszą i bardzo miłą praktyką jest wysyłanie życzeń w dniu urodzin. Pacjenci docenią również spersonalizowane oferty skierowane specjalnie do nich. Prosta wiadomość może potwierdzić, że zależy Ci na pacjentach i sprawi, że z pewnością wrócą do Twojego gabinetu!

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!