Jak cennik w internecie może wpłynąć na liczbę pacjentów?

pieniadze

Podczas szkolenia internetowego dot. reputacji lekarza w internecie, prowadząca lek. med. Ewa Borek opowiada między innymi o potrzebach pacjentów. Można je zamknąć w prostym trójkącie potrzeb, na który składają się informacje o jakości, dostępności i cenie.

Zanim opowiem więcej o wspomnianym trójkącie potrzeb, podam prosty argument "za". Wśród lekarzy korzystających z Kalendarza Wizyt w naszym serwisie, Ci, którzy uzupełnili cennik mieli o 50% pacjentów więcej niż Ci, którzy nie podali cen swoich usług. Z dużym prawdopodobieństwem informacja o cenach działa podobnie w przypadku lekarzy, którzy nie korzystają z internetowej formy zapisów.

bialoniebieski

Ten trójkąt jest bardzo uniwersalny i można odnieść go także do innych dziedzin naszego życia. Wyobraź sobie, że szukasz hotelu na dwudniowy wyjazd do Krakowa. Ani Ty, ani Twoi znajomi nigdy nie byliście w Krakowie, a co za tym idzie nie masz pojęcia, co wybrać. A więc sprawdzasz w internecie. Co wybierzesz? Przeglądanie wielu stron internetowych i wysyłanie pytań o dostępność? Będziesz dzwonić pytając o wolny termin? A może wybierzesz serwis, w którym znajdziesz informacje o wszystkich hotelach wraz z wyszczególnionymi informacjami o dostępności? Odpowiedź jest chyba oczywista. A zatem pomyślmy, co dalej. Znajdujesz trzy hotele dostępne w wybranym terminie, wszystkie trzy odpowiadają Ci jakościowo. Ale tylko jeden podaje cenę za nocleg. Co wybierzesz tym razem?

Analogicznie jest w relacji lekarz-pacjent. Pacjent nie chce przeglądać stron internetowych wielu lekarzy, a raczej skorzysta z jednego serwisu, w którym znajdzie informacje o wszystkich specjalistach jednocześnie. Jeżeli znajdzie tam np. 3 lekarzy świadczących interesujące go usługi, przyjmujących w podobnych termiach, wybierze tego, który poda zakres cenowy swoich świadczeń.

Właśnie dlatego warto uzupełnić cennik na swoim profilu na ZnanyLekarz.pl, bo może to w prosty sposób wpłynąć na zwiększenie liczby pacjentów odwiedzających ten profil, a w efekcie tych, którzy trafią do gabinetu.

Podając więcej informacji, ułatwiasz pacjentom wybór Twojego, a nie konkurencyjnego gabinetu. Dodanie cen jest bardzo proste i nie powinno sprawić najmniejszego problemu. Wystarczy zalogować się na swoje konto, kliknąć i Edytuj profil. W sekcji Usługi uzupełnisz informacje o cenach.

cennik

Wielu lekarzy nie chce podawać cen tłumacząc się, że ta zależy od wielu czynników. To zrozumiałe i właśnie dlatego można podać "widełki" cenowe: od-do. Nie należy też obawiać się, że konkurencja może poznać nasze ceny i podać niższe. Jeżeli będzie chciała tak zrobić, zadzwoni i szybko uzyska taką informację. Czy chciałbyś dzwonić do wielu hoteli pytając o cenę, czy wolałbyś móc ją sprawdzić w internecie? Podobnie jak Ty, pacjent też nie chce dzwonić.

Zobacz darmowe demo Kalendarza Wizyt