10 aplikacji i narzędzi, które każdy lekarz musi znać

10 aplikacji i narzędzi, które każdy lekarz musi znaćDziś praca lekarza nie ogranicza się do kontaktu z pacjentem, stawiania diagnozy i prowadzenia terapii. Lekarz potrzebuje też oprogramowania do zarządzania bieżącą pracą gabinetu i promowania się, aby pozyskiwać nowych pacjentów. Musi też dbać o swój wizerunek. Dostęp do odpowiednich narzędzi jest na szczęście łatwy, nie musi też wiązać się z dużymi kosztami!

Dokumenty Google

Trudno dziś wyobrazić sobie pracę bez pakietu biurowego. Lekarze nie korzystają może bardzo często z edytorów tekstu czy kreatorów prezentacji, ale już arkusz kalkulacyjny przyda się w każdym gabinecie - choćby po to, by sporządzać kosztorysy, planować budżety czy budować i zarządzać bazą pacjentów.

Google udostępnia darmowy pakiet biurowy - Dokumenty Google. W jego skład wchodzi edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, kreator prezentacji, kreator ankiet i edytor graficzny. Pliki można tworzyć i edytować z poziomu przeglądarki internetowej - dzięki temu dostęp do nich uzyskamy z dowolnego komputera, tabletu czy smartfona. Pakiet obsługuje wszystkie popularne formaty dokumentów i jest świetną alternatywą dla drogich programów biurowych.

Kalendarz Google 

Trudno wyobrazić sobie pracę bez kalendarza! Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi umożliwiających planowanie pracy w czasie, ale na potrzeby gabinetów lekarskich powinna wystarczyć darmowa aplikacja dostarczana przez Google. Pozwoli zaplanować grafik pracy i . Prosta w obsłudze, wygodna, dostępna z poziomu przeglądarki internetowej - czego chcieć więcej?

Trello 

Organizer pracy. Pozwala łatwo zarządzać zadaniami, planować je i dzielić je na mniejsze części, korzystając z tzw. kart. Przyda się zwłaszcza w nieco większych gabinetach, zatrudniających dodatkowych pracowników - dzięki Trello łatwo koordynować pracę zespołu, przydzielać i egzekwować zadania. Nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania - jest dostępny bezpośrednio z przeglądarki internetowej.

trello.png

Alerty Google 

Narzędzie, które przyda się każdemu lekarzowi zainteresowanemu swoim wizerunkiem w Internecie. Zamiast własnoręcznie wpisywać w Google zapytania powiązane ze swoją praktyką, aby sprawdzić opinie internautów, można ustalić listę haseł, a aplikacja będzie automatycznie monitorować Internet pod ich kątem. Narzędzie jest bezpłatnie udostępniane przez Google.

Kalendarz Wizyt

Narzędzie, które wchodzi w skład Pakietu Premium w serwisie ZnanyLekarz.pl. Rozbudowany, a przy tym prosty w obsłudze kalendarz, przy pomocy którego łatwo umawiać wizyty, a później nimi zarządzać. Lekarz może udostępnić Kalendarz Wizyt na swoim profilu w serwisie oraz własnej stronie internetowej - pacjenci dostaną wówczas możliwość samodzielnego wybierania terminów wizyt online (w wyznaczonych przez lekarza ramach). Nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania, jest dostępny bezpośrednio z przeglądarki.

TeleRejestracja

Również wchodzi w skład Pakietu Premium w serwisie ZnanyLekarz.pl. Usługa tzw. zdalnej recepcji - dzięki niej umawianiem wizyt przez telefon zajmą się profesjonalni konsultanci. TeleRejestracja pracuje znacznie dłużej, niż standardowe recepcje - 8:00-20:00 w dni robocze oraz 9:00-16:00 w soboty. Dzięki niej swoje wizyty łatwo umówią pacjenci, którzy z różnych przyczyn nie mogą zadzwonić w “biurowych” godzinach. Jest połączona z Kalendarzem Wizyt - konsultanci dopiszą do niego wszystkie umówione wizyty, a lekarz może nimi później dowolnie zarządzać.

BartoszMówi.pl 

Rozbudowana wyszukiwarka leków. Pozwala łatwo i szybko sprawdzić, czy dany lek jest refundowany i do której grupy refundacyjnej należy. Leki wyszukiwać można też według substancji czynnej. Indeks wyszukiwarki jest uaktualniany każdego tygodnia. Ciekawym dodatkiem jest zestaw przydatnych kalkulatorów medycznych. Wyszukiwarka jest darmowa, aby z niej skorzystać, wystarczy kliknięciem potwierdzić, że jest się lekarzem lub farmaceutą.

bartoszmowi

Pexels.com

Narzędzie dla lekarzy aktywnych w Internecie. Tzw. stock - zestaw darmowych zdjęć i grafik do wykorzytania np. na stronie internetowej lub facebookowym profilu lekarza. Można korzystać z nich do woli, nie obawiając się złamania praw autorskich, a w obszernej bazie znajdziemy wiele zdjęć związanych z branżą zdrowia.

PicMonkey 

Edytor zdjęć, przy pomocy którego łatwo i szybko obrobimy przed publikacją cyfrowe grafiki - np. pobrane ze stocka. Przydadzą się każdemu lekarzowi, który potrzebuje profesjonalnie wyglądających zdjęć do zamieszczenia na profilu placówki na Facebooku czy w serwisie ZnanyLekarz.pl, a budżet uniemożliwia zatrudnienie zawodowego fotografa. PicMonkey nie wymaga talentu graficznego ani znajomości teorii fotografii.

pic_monkey

Survio

Co prawda ankiety można tworzyć w Dokumentach Google, ale Survio jest bardziej rozbudowanym, a jednocześnie wciąż darmowym (w wersji podstawowej) narzędziem. Dla lekarza chcącego przy pomocy ankiet badać zadowolenie pacjentów ze swoich usług - idealny wybór. Prosta obsługa, wielka liczba dostępnych szablonów, sprawna pomoc techniczna, łatwe agregowanie i analizowanie zebranych wyników - wszystko to oferuje Survio.


Zobacz wszystkie narzędzia, które oferuje lekarzom serwis ZnanyLekarz.pl!