lut 24, 2017

3 zalety rozwiązań SaaS dla lekarzy, które musisz znać

oprogramowanie dla lekarzyCzas jest coraz cenniejszym zasobem. Stąd konieczność wydajnego zarządzania pracą - lekarzy prowadzących prywatne gabinety dotyczy to jak mało kogo. Na szczęście z pomocą przychodzi im technologia: mogą korzystać z aplikacji do zarządzania pracą. Coraz częściej - dystrybuowanych w modelu SaaS.

SaaS (Software as a Service, ang. oprogramowanie jako usługa) to w największym skrócie zmiana sposobu myślenia o oprogramowaniu - staje się ono usługą, a nie jednorazowo nabywanym produktem. Z punktu widzenia użytkownika oznacza to zakup rozwiązania o określonych funkcjonalność bez skomplikowanego procesu instalacji i wdrożenia. Oprogramowanie działa w tzw. chmurze - jest przechowywane i wykonywane na komputerach dostawcy. Użytkownik posiada do niego dostęp przez Internet. Popularnym przykładem jest np. pakiet biurowy Google Documents, który nie wymaga instalacji (w przeciwieństwie do np. MS Office), a korzysta się z niego z poziomu przeglądarki internetowej. Dzięki dostępowi online aplikacje w modelu SaaS nie zajmują miejsca na dysku, a szybkość jego pracy jest w mniejszym stopniu uzależniona od wydajności komputera.

Narzędzia SaaS do zarządzania pracą gabinetu udostępnia m.in. ZnanyLekarz.pl. System zarządzania wizytami to narzędzie dostępne z poziomu przeglądarki internetowej, a więc nie trzeba go instalować i aktualizować. Dostęp do niego jest łatwy i możliwy z każdego urządzenia podłączonego do Internetu, ze smartfonem włącznie. Dzięki temu narzędziu lekarz może zarządzać swoim grafikiem wizyt, dowolnie je przesuwać i w razie potrzeby odwoływać. Pacjenci mogą zapisywać się sami w ramach udostępnionych terminów - a lekarz dostaje na bieżąco powiadomienia. Aplikacja wysyła automatycznie przypomnienia o wizytach, informuje też pacjentów o zmianach wprowadzonych przez lekarzy. Dzięki automatyzacji takich rutynowych czynności lekarz oszczędza czas, poprawia się też jakość obsługi pacjentów.

Jakie zalety wynikają z modelu SaaS, w jakim udostępniany jest System zarządzania wizytami?

  1. Wygoda: nie trzeba instalować na komputerze żadnego oprogramowania ani wiązać się skomplikowanymi umowami licencyjnymi (które często np. ograniczają liczbę urządzeń, na którym można uruchomić program). Do działania wystarczy połączenie z Internetem i przeglądarka internetowa.
  2. Łatwy dostęp: z Systemu zarządzania wizytami można korzystać z dowolnego komputera, a także z tabletu czy smartfona. Jedyny warunek to połączenie z Internetem.
  3. Opłata abonamentowa. Jednorazowy duży wydatek, jakim byłby zakup oprogramowania dystrybuowanego w “klasycznym modelu” (być może powiązany z koniecznością modernizacji sprzętu komputerowego), zostaje zastąpiony stałą miesięczną opłatą. Dzięki temu łatwiej zarządzać budżetem gabinetu.

Świat zmierza w stronę dystrybucji oprogramowania w modelu SaaS. Nie ma powodu, dla którego nie mieliby skorzystać na tym również lekarze. Zarządzanie pracą gabinetu może być proste i wygodne. Lekarz nie potrzebuje już skomplikowanego oprogramowania instalowanego na roboczym komputerze.


Zobacz, co jeszcze zyskasz z Pakietem Premium >>