Czat medyczny - nowoczesna komunikacja z pacjentami online

Odkryj nowoczesne narzędzie komunikacji z pacjentami online - czat ZnanyLekarz. Poznaj jego zalety i dowiedz się, jak może poprawić efektywność Twojej praktyki medycznej.

ZnanyLekarz to wiodąca platforma medyczna, która umożliwia pacjentom łatwy dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej online. Gwarantuje im dostęp do profesjonalnej pomocy medycznej - także bez konieczności wychodzenia z domu. Pacjenci łatwo znajdują potrzebną im pomoc, umawiają się na wizyty online, chętnie korzystają też z konsultacji online i i możliwości samej aplikacji - w tym właśnie z czata medycznego, jako narzędzia do komunikacji z lekarzem.

Z kolei specjaliści opieki medycznej w ramach rozwiązań systemu gabinetowego mogą wykorzystać pełną gamę nowoczesnych narzędzi. Jednym z  nich jest zintegrowany, bezpieczny czat ZnanyLekarz, dzięki któremu mogą pozostać w kontakcie z pacjentami na każdym etapie procesu leczenia

Czat medyczny ZnanyLekarz - wygodne rozwiązanie dla pacjentów i specjalistów

Czat ZnanyLekarz to wygodne rozwiązanie dla pacjentów, które pozwala na szybką i efektywną komunikację ze specjalistą. Pacjenci mogą zadawać pytania dotyczące swojego stanu zdrowia, otrzymywać wskazówki dotyczące leków lub diagnozy, a także umawiać się na wizyty w dogodnym dla siebie terminie. 

Wielu pacjentów docenia wygodę i dostępność czatu medycznego ZnanyLekarz - dzięki niemu mogą szybko uzyskać poradę medyczną bez konieczności wizyty w gabinecie. To szczególnie ważne w przypadku osób starszych czy niepełnosprawnych, które mają utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej.

Czat ZnanyLekarz przyczynia się również do zwiększenia efektywności praktyk medycznych i gabinetów. Jako specjalista masz długą listę zadań i obowiązków. Czat to znaczące usprawnienie komunikacji z pacjentami (także potencjalnymi)!

Zamiast dzwonić - mogą napisać, a ty udzielisz odpowiedzi w dogodnym  dla Ciebie momencie. Jeśli przed wizytą potrzebujesz dodatkowych informacji, czy badań - to możesz w tym celu wykorzystać czat. I to nie tylko do komunikacji! Czat medyczny ZnanyLekarz pozwala tobie i twoim pacjentom na wygodne i bezpieczne przesyłanie dokumentów, wyników badań czy zdjęć, co ułatwia proces diagnozowania i leczenia. 

Dlaczego warto wykorzystać czat w komunikacji z pacjentami?

84% pacjentów deklaruje, że oczekują od swoich lekarzy wygodnego kontaktu także po wizycie.

Czasem pojawiają się drobne wątpliwości odnośnie terapii, które nie wymagają bezpośredniego spotkania z lekarzem. Aby nie paraliżować codziennej pracy lekarzy, warto postawić na kontakt online. 

Czat a doświadczenia pacjenta

Spójrzmy na mapę podróży pacjenta do gabinetu i jego potrzeby. Łatwo zauważyć, że czat ZnanyLekarz pozwoli Ci odpowiadać na nie na wielu etapach tej ścieżki.👇

Czat medyczny a doświadczenia pacjenta

Czat medyczny to wygodne i praktyczne narzędzie, dzięki któremu jeszcze lepiej zadbasz o doświadczenia swoich pacjentów - także po wizycie. To z kolei pozwoli ci skuteczniej budować wizerunek, a dodatkowo zyskać lojalność swoich pacjentów. A to po prostu się opłaca. 👉Liczby są nieubłagane: zdobycie nowego pacjenta wymaga średnio pięciokrotnie wyższych kosztów niż utrzymanie już istniejącego. Co więcej, statystycznie aż połowa nowych pacjentów rezygnuje po pierwszej wizycie, co oznacza, że koszty ich pozyskania mogą nigdy się nie zwrócić.

🔖 Przeczytaj też: Doświadczenia pacjenta | 8 kroków na ścieżce pacjenta do gabinetu lekarza

Zalety korzystania z czatu ZnanyLekarz:

  • Po pierwsze: usprawniasz komunikację z pacjentami. Mogą oni uzyskać szybką poradę medyczną bez konieczności fizycznej wizyty w gabinecie. To oszczędza czas i eliminuje konieczność stania w kolejkach.
  • Po drugie:  odpowiadasz na realne potrzeby, a tym samym dbasz o zadowolenie i doświadczenia pacjentów, a docelowo - o ich lojalność. Czat umożliwia pacjentom komunikację z lekarzami w dogodnym dla siebie czasie. Pacjenci mogą zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi w dowolnym momencie, co daje im większą elastyczność.
  • Czat medyczny ZnanyLekarz pomoże ci także w pozyskiwaniu nowych pacjentów. Wystarczy, że aktywujesz wiadomości na swoim publicznym profilu na ZnanyLekarz. W ten sposób pozwolisz zainteresowanym pacjentom skontaktować się z tobą bezpośrednio z poziomu twojego profilu.👇

Czat ZnanyLekarz - nowoczesna komunikacja z pacjentami online

  • Po czwarte, taka forma komunikacji ułatwia proces diagnozowania i leczenia. Pacjenci mogą przesyłać dokumenty, wyniki badań czy zdjęcia, co pozwala lekarzom dokładniej ocenić ich stan zdrowia i zaproponować odpowiednie leczenie.
  • Czat ZnanyLekarz zwiększa też efektywność praktyki medycznej. Integralność z systemem ZnanyLekarz sprawia, że nie musisz kopiować danych, przenosić plików, wszystko jest dostępne z poziomu elektronicznej karty pacjenta - zawsze kiedy tego potrzebujesz.
  • Dbasz o bezpieczeństwo informacji i danych. Wszystkie dane są szyfrowane, a dostęp do rozmów mają jedynie użytkownicy. To zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi, czy utracie danych.
  • Korzystając z czata ZnanyLekarz budujesz wizerunek, pokazujesz też, że potrafisz korzystać z nowoczesnych narzędzi.
  • Wreszcie, czat ZnanyLekarz to wygoda - i ty i pacjenci skorzystacie z niego z poziomu aplikacji, także na telefonie komórkowym. To daje Ci pewność, że w razie potrzeby pozostaniesz w kontakcie - nawet gdy ty jesteś poza ścianami swojego gabinetu.

Jak działa czat ZnanyLekarz?

Nasz czat działa w prosty sposób. Pacjenci mogą zalogować się na platformę ZnanyLekarz i wybrać czat z lekarzem, z którym chcą się skonsultować. Następnie, mogą pisać wiadomości w czasie rzeczywistym i otrzymywać odpowiedzi od lekarza.

Jako specjalista łatwo i wygodnie skorzystasz z czata z dowolnego urządzenia - z poziomu aplikacji, czy logując się do systemu. Aby zacząć czat z pacjentem przejdź do Kalendarza, a następnie otwórz zakładkę Wiadomości i wybrać Nową wiadomość oraz pacjenta, do którego chcesz napisać. Aby rozpocząć konwersację z pacjentem - wpisz treść wiadomości w pasku poniżej lub skorzystaj z gotowych szablonów. 

Jak działa czat ZnanyLekarz?  Zobacz instrukcję jak uruchomić czat i komunikować się za jego pomocą z pacjentami.

Czat medyczny ZnanyLekarz jako narzędzie komunikacji z pacjentami - podsumowanie

Czat ZnanyLekarz umożliwia skuteczną i wygodną komunikację z pacjentami. Pozwala zadbać o ich doświadczenia także poza wizytą. Twoi pacjenci mogą również rozwiać ewentualne wątpliwości, czy skonsultować dalszy przebieg leczenie lub zalecenia po jego zakończeniu.  Jednocześnie czat pomaga Ci usprawnić codzienną pracę w gabinecie i budować wizerunek. I co najlepsze - korzystając z planów ZnanyLekarz nie płacisz za niego dodatkowo!

Daj pacjentom możliwość "bycia w kontakcie". Buduj bliskie relacje ze swoimi pacjentami, korzystając z czatu ZnanyLekarz, prostego i bezpiecznego miejsca do zadawania pytań i wymiany wiadomości oraz dokumentów.


Chcesz wiedzieć więcej o efektywnym zarządzaniu gabinetem? Przeczytaj nasz e-book!👇

Ebook efektywne zarządzanie gabinetem i placówką medyczną