Zwiększ efektywność codziennej pracy z Kalendarzem online MyDr EDM

Dowiedz się, jakie cechy powinien posiadać dobry kalendarz wizyt online i jakie korzyści niesie ze sobą wdrożenie tej formy rejestracji pacjentów na wizytę.

Być może zastanawiasz się, jaka jest przewaga kalendarza online nad tym klasycznym, a może wahasz się, czy warto.  Albo dobrze znasz stałych pacjentów, a w przypadku nowych...no cóż, wpisujesz wizyty w ostatniej chwili i nie widzisz korzyści ze zmiany przyzwyczajeń?  W takim razie czytaj dalej. 😊 Zebraliśmy dla Ciebie korzyści i przydatne funkcje kalendarza online MyDr EDM, które pomagają lekarzom i specjalistom w codziennej pracy.

Zacznijmy od podstaw, czyli określenia:

Jakie funkcje powinien posiadać kalendarz online dla specjalistów i placówek medycznych?

Dobry kalendarz online dla lekarzy powinien posiadać kilka kluczowych funkcji, które usprawnią zarządzanie wizytami pacjentów. Funkcje, które zwiększają efektywność codziennej pracy, a jednocześnie i rentowność gabinetu czy placówki medycznej to:

✅ łatwe rezerwowanie terminów wizyt bez konieczności dzwonienia do specjalisty lub recepcji,

✅ opcja automatycznego przypominania o zbliżających się wizytach, co zwiększa szansę na punktualność pacjentów.

✅ możliwość zarządzania dostępnością lekarza oraz blokowanie terminów wizyt w przypadku urlopu lub innych zobowiązań. Dzięki temu, pacjenci będą mieli szybki i łatwy dostęp do terminów wizyt, a lekarz będzie mógł efektywniej planować swój grafik pracy.

✅ Dodatkową przydatną funkcją jest integracja z innymi narzędziami, takimi jak systemy płatności online czy systemy zarządzania gabinetem. Dzięki temu wszystkie procesy związane z wizytami i płatnościami mogą być skutecznie zsynchronizowane.

✅ Wreszcie, dobry kalendarz wizyt online powinien zapewniać łatwą personalizację i dostosowanie do indywidualnych potrzeb lekarzy, czy placówki medycznej. Powinien być intuicyjny w obsłudze, estetyczny wizualnie i responsywny na różnych urządzeniach.

✅ I na koniec, jednak nie najmniej ważne: dobry kalendarz online powinien być wielofunkcyjny, a przy tym prosty w obsłudze.  

Jakie korzyści daje włączenie kalendarza online MyDr EDM?

Korzystając z kalendarza wizyt online ZnanyLekarz:

Zwiększasz dostępność dla pacjentów oraz

Dajesz im możliwość samodzielnej rejestracji online na wizytę, 24h/ dobę, każdego dnia, także poza godzinami pracy gabinetu lub placówki.  Oznacza to: oszczędność czasu, wygodę i łatwość w umawianiu wizyt dla pacjentów, co wpływa bezpośrednio na poprawę ich doświadczeń i wzrost satysfakcji z obsługi. To jednocześnie:

oszczędność czasu na codziennych czynnościach i mniej "papierkowej roboty".

Możesz określić, czy kalendarz online będzie dostępny dla wszystkich pacjentów, czy tylko dla stałych. 
Masz do wyboru kilka możliwości działania kalendarza online: wtyczka, konto pacjenta MyDr oraz opcja ogólna, dla wszystkich lub wyłącznie pacjentów, którzy już byli na wizycie w Twoim gabinecie lub placówce. MyDr EDM to także intuicyjna, dedykowana aplikacja mobilna dla pacjentów ''stałych'', którzy bez konieczności wyszukiwania specjalisty z wyszukiwarki (ryzyko pomyłki) mogą umówić ponownie wizytę do specjalisty, u którego już byli. Bez konieczności przeszukiwania internetu - dzięki temu zwiększasz lojalność pacjentów.

Zachowujesz kontrolę nad przebiegiem procesu rejestracji: możesz włączyć i zmieniać ustawienia dotyczące akceptacji takich zarejestrowanych wizyt. Samodzielnie ustalasz, kiedy umówione wizyty mają wymagać dodatkowej akceptacji.  

Pracujesz wygodniej i redukujesz możliwość pomyłek, jak choćby umówienie dwóch pacjentów na ten sam termin i godzinę.

✅ Możesz automatyzować wysyłanie powiadomień i przypomnień o wizycie (zgodnie z wykupionym planem), dzięki czemu oszczędzasz czas.  

✅ Możesz skorzystać z opcji płatności online przed wizytą. Jej ogromnym  atutem jest zabezpieczenie przed tym, że ktoś zarezerwuje wizytę z opcją przedpłaty - jeśli nie opłaci jej, to wizyta w ciągu godziny zostanie anulowana. taka funkcja znacząco pomaga zmniejszyć liczbę nieobecności pacjentów podczas wizyt i potencjalne straty gabinetu czy placówki. 

Gwóźdź programu: narzędzie do przyjmowania płatności online za wizyty w systemie MyDr EDM

Jeśli nie korzystasz z Płatności online, a czytasz ten artykuł, to zapewne jest to dobry moment, aby poznać korzyści płynące z tego narzędzia.

Poznaj płatności online w MyDr EDM

Dlaczego warto wdrożyć kalendarz online MyDr EDM?

Poza wspomnianą oszczędnością czasu i wzrostem efektywności codziennej pracy, niebagatelnym atutem jest także dostęp do pełnych informacji. Dzięki integracji z systemem medycznym MyDr EDM, kalendarz wizyt online może zawierać dodatkowe dane dotyczące pacjentów, takie jak historia wizyt czy wyniki badań. To pozwala personelowi medycznemu szybko zapoznać się z informacjami o pacjencie przed wizytą, co z kolei umożliwia lepsze przygotowanie się do konsultacji.

Dodawanie wizyt bezpośrednio do kalendarza online to także najlepszy sposób na to, aby uniknąć zdublowanych wizyt, czyli umówionych np. w kalendarzu papierowym dla pacjenta Kowalskiego i w kalendarzu online samodzielnie przez Nowaka. Możesz uniknąć takich sytuacji – włączając kalendarz i rejestrację pacjentów online.  

❗Obawiasz się fałszywych rejestracji? MyDr EDM w administrator może zdecydować, czy rejestracja online wymaga potwierdzenia - w ten sposób wyklucza się nieuczciwe działania konkurencji.


Udostępniając kalendarz i rejestrację na wizyty online zwiększasz efektywność codziennej pracy i jednocześnie dbasz o długofalowe przychody gabinetu, czy placówki medycznej.

Dołącz do liderów i aktywuj kalendarz online w wybranym przez siebie wariancie.👇

 

Umów się na rozmowę z konsultantem


Ebook Innowacje w branży opieki medycznej Pobierz bezpłatnie