mar 25, 2020

Koronawirus: jak prowadzić gabinet w sytuacji zagrożenia?

Koronawirus jak prowadzić gabinet w sytuacji zagrożenia

W czasach koronawirusa pomoc lekarska jest bardzo utrudniona, ale nadal niezbędna dla wielu pacjentów. Część osób, szczególnie starszych, unika wychodzenia z domu. Stwarza to dla pacjentów oczywiste trudności w dotarciu do gabinetu, zaś dla lekarzy - w codziennej pracy. Jak zatem prowadzić praktykę podczas epidemii?

Pomoc na odległość

Ministerstwo Zdrowia sugeruje, by w razie gorszego samopoczucia skonsultować się z lekarzem przez telefon lub Internet. Nie dziwi zatem, że obecnie pacjenci chętnie zapisują się na konsultacje online. To rozwiązanie, choć szczególnie pomocne w dzisiejszych czasach, sprawdzi się w każdych warunkach. Bowiem aż 80% pacjentów uważa, że nie ma znaczącej różnicy między konsultacją online a zwykłą wizytą w gabinecie. Podczas obu są w stanie uzyskać pomoc, której oczekują.

Dla kogo konsultacje online?

Choć nie zastępują w pełni osobistego spotkania z pacjentem, dla wielu specjalizacji lekarskich konsultacje online są znakomitym rozwiązaniem. Pozwalają zachować kontakt z pacjentem w całkowicie bezpieczny sposób. To rozwiązanie jest pomocne szczególnie w przypadku osób nie wymagających bezpośredniego badania. Przykładem mogą być tu pacjenci proszący o skierowanie, odnowienie recepty lub o zalecenia lekarskie (np. dotyczące przyjmowania leków, stylu życia, diety czy ćwiczeń do wykonywania w domu). Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, można nie tylko zdalnie przeprowadzić konsultację, ale też przepisać leki i wystawić zwolnienie poprzez e-recepty i e-ZLA. Przykładem takiego rozwiązania jest Pakiet Premium na ZnanyLekarz, w ramach którego dostępne są gratis wizyty online w formie czatu, wideo- i telekonsultacji.

Bezpieczeństwo i wygoda

Konsultacje online to nie tylko wygoda i oszczędność czasu dla lekarzy oraz pacjentów. To także gwarancja bezpieczeństwa pod wieloma względami:

  • Po pierwsze, brak bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi jest najlepszą ochroną - dla Ciebie w gabinecie i dla pacjentów w poczekalni.
  • Po drugie, rozwiązanie oferowane przez ZnanyLekarz to sprawdzona i zgodna z RODO technologia, stosowana przez globalne firmy telemedyczne.
  • Po trzecie, za konsultacje online na ZnanyLekarz pacjenci zapłacą z góry, wybraną przez siebie, bezpieczną formą płatności online.

Konsultacje online w Twoim gabinecie

Warto odpowiedzieć na potrzeby współczesnego świata i udostępnić swoim pacjentom możliwość zrealizowania konsultacji online. Dla wielu lekarzy oraz specjalistów to najlepszy sposób, by nie rezygnować z prowadzenia gabinetu i utrzymać w pełni bezpieczny kontakt z pacjentami.


Kliknij, aby poznać najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące konsultacji online!