maj 12, 2021

Obowiązek kas fiskalnych online dla lekarzy

Kasa fiskalna online dla lekarza

Od 1 lipca 2021 roku lekarzy i lekarzy dentystów, będących osobami fizycznymi, obowiązywać będzie nakaz stosowania kas fiskalnych online. Kasy fiskalne online zastąpią kasy rejestrujące z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii.

Kasy fiskalne online dla lekarzy i lekarzy dentystów

Przedsiębiorca świadczący usługi na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, ma obowiązek rejestrować transakcje przy pomocy kasy fiskalnej. Dotyczy to także lekarzy i lekarzy dentystów.

Jak działają nowe kasy?
Kasy fiskalne online, które ostatecznie zastąpią kasy fiskalne z elektronicznym i papierowym zapisem kopii, wyposażone są w nowe funkcjonalności umożliwiające, oprócz zapisu w pamięci fiskalnej i chronionej kasy, również przekazywanie w sposób ciągły, zautomatyzowany i bezpośredni danych rejestrowanych przy ich użyciu z prowadzonej ewidencji oraz danych o zdarzeniach mających znaczenie dla pracy kas do systemu teleinformatycznego Centralnego Repozytorium Kas.
Źródło: artykuł infor.pl

Próba odroczenia obowiązku stosowania kas fiskalnych przez NRL

Naczelna Rada Lekarska wystosowała w kwietniu prośbę do Ministra Finansów o przesunięcie terminu wprowadzenia obowiązku ewidencji sprzedaży przy użyciu kas online o co najmniej o 6 miesięcy. Prośba była motywowana przede wszystkim dotkliwymi skutkami pandemii COVID-19 odczuwanymi do dziś w branży medycznej. Ministerstwo nie zgodziło się jednak na odroczenie terminu.

infografika kasy fiskalne

Kasy fiskalne a oprogramowanie do zarządzania gabinetem

Na rynku dostępne są nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na synchronizację oprogramowania do zarządzania gabinetem z urządzeniem fiskalnym. Już wkrótce w ramach systemu medycznego na ZnanyLekarz dostępna będzie integracja z systemem iPOS opartym o kasoterminal (czyli kasę online i terminal w jednym). Korzystając z Systemu Zarządzania Wizytami, specjalista będzie mógł przyjmować płatności za konsultacje na kasoterminalu. Podsumowanie wizyt, ich ceny oraz status płatności będą widoczne w Systemie od ZnanyLekarz.


Rozważasz zakup kasy? Poznaj 7 wskazówek, jak wybrać kasę fiskalną online.

A jeśli szukasz więcej informacji, pobierz bezpłatny poradnik, w którym ekspert odpowiada na 37 pytań o kasy fiskalne online:

Pobierz »