Pacjenci omijają Twoją placówkę. Dlaczego?


Jakie decyzje musi podjąć pacjent, który uznał, że potrzebuje pomocy lekarza, aby trafić akurat do Twojej placówki medycznej? Prześledziliśmy całą jego drogę, od momentu, w którym siada do komputera, do wizyty w placówce!
 
1.Pacjent uznaje, że potrzebuje pomocy lekarza.
2.Siada przed wyszukiwarką Google.
3.Wpisuje hasła, które nakierują go na odpowiedniego lekarza.
Ważne, żeby pozycjonować placówkę na wszystkie hasła, które wiążą się ze świadczonymi przez nią usługami - nie wiadomo, czy pacjent wpisze “dermatolog”, czy “wysypka”, “zmiana skórna”, “pokrzywka” itd.
4. Przegląda najwyżej wyświetlone wyniki.
Internauci zwykle przeglądają tylko kilka topowych wyników, więc jeśli placówka jest słabo wypozycjonowana, mogą nigdy na nią nie trafić w Internecie. (Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu).
5. Porównuje opinie na temat lekarzy.

Z badania przeprowadzonego przez portal ZnanyLekarz.pl wynika, że ponad 80% pacjentów uważa opinie za czynnik decydujący o wyborze lekarza.

waytofacility.png

6. Wybiera lekarza.
7. Wybiera placówkę, w której lekarz ten przyjmuje.
Gdy ten sam lekarz przyjmuje w kilku placówkach, może się okazać, że pacjent wybierze konkurencję. Można temu przeciwdziałać np. łącząc w serwisie ZnanyLekarz.pl profil lekarza z profilem placówki.
8. Sprawdza dostępność lekarza.
Ważne, żeby pacjent miał łatwy dostęp do grafików lekarzy. Idealnie, gdyby nie musiał dzwonić i dowiadywać się o terminy. Jeśli nie znajdzie dogodnego terminu, poszuka innego lekarza.
9. Umówia wizytę.
Wbrew pozorom, na tym etapie bardzo łatwo stracić pacjenta! Z badnia serwisu ZnanyLekarz.pl wynika, że ponad 40% telefonów do lekarzy pozostaje nieodebranych! W wielu przypadkach pacjenci nie będą dzwonić ponownie - spróbują po prostu umówić się na wizytę do innego lekarza. Trzeba więc maksymalnie ułatwić pacjentom umówienie wizyty - choćby poprzez udostępnienie narzędzi do umawiania wizyt online (np. Kalendarz Wizyt).
10. Przychodzi na wizytę.

 


Pobierz darmowego e-booka o marketingu placówki medycznej!