wrz 7, 2014

ZnanyLekarz.pl rezygnuje z anonimowych opinii o lekarzach

weryfikacja autora opinii

Uwaga: artykuł pochodzi z 2014 roku
ZnanyLekarz.pl od dawna jest miejscem rzetelnej wymiany informacji pomiędzy lekarzem i pacjentem. W celu zapewnienia jak najlepszej jakości informacji o specjalistach w serwisie zdecydowaliśmy się zmienić sposób w jaki użytkownicy mogą zamieszczać opinie o lekarzach.

Zmiana oznacza dla serwisu rezygnację z anonimowości w wystawianych komentarzach. Jest to kolejny etap rozwoju serwisu i efekt współpracy z środowiskiem medycznym, które proponowało to rozwiązanie.

Dotychczas [przed 2014 rokiem - przypis redakcji], aby dodać opinię o lekarzu na ZnanyLekarz.pl, wystarczyło podać adres e-mail i w kilku prostych krokach założyć konto. Mimo że wszystkie opinie na portalu są moderowane, to taki sposób działania budził niechęć lekarzy. Anonimowość opinii była głównym zarzutem tego środowiska wobec działania serwisu. Lekarze mieli poczucie, że każdy, w tym nieuczciwa konkurencja czy agencje odpłatnie piszące opinie na zamówienie, mogą wpływać na ich wizerunek w internecie, a co za tym idzie na niezwykle ważne w tym zawodzie zaufanie pacjentów.

"ZnanyLekarz.pl ma być miejscem, które łączy pacjentów i lekarzy - gdzie każdy pacjent znajdzie wiarygodne informacje o lekarzach i wygodnie umówi się na wizytę, a lekarz będzie pewien, że opinie wystawiają wyłącznie jego pacjenci. Rezygnacja z opinii anonimowych likwiduje pole do nadużyć, takich jak pomówienia czy działanie nieuczciwej konkurencji. Jestem przekonany, że to dobry kierunek dalszego rozwoju serwisu" - wyjaśnia Mariusz Gralewski, prezes grupy DocPlanner.com.

Obecnie opinię o lekarzu mogą dodać jedynie ci pacjenci, którzy umówili wizytę przez serwis lub zalogowali się swoim kontem Facebookowym. W przypadku logowania kontem Facebook wprowadzone zostały również ograniczenia związane m.in. z tym, jak długo konto istnieje. Ważne jest to, że to pacjent wystawiający opinię będzie samodzielnie decydował czy chce, aby jego imię i nazwisko i link do profilu na Facebooku był widoczny przy jego opinii na ZnanyLekarz.pl. W każdym przypadku te dane będą dostępne dla administratorów serwisu.

"Nowy sposób dodawania opinii spotkał się z niechęcią części użytkowników, którzy woleliby pozostać całkowicie anonimowi. Mimo to, nie planujemy wycofywać się z tego rozwiązania. Rezygnacja z anonimowych opinii to korzyść, zarówno dla lekarzy, jak i dla pacjentów. Dzięki tej zmianie ZnanyLekarz.pl będzie bardziej wiarygodny - żadna ze stron nie będzie mieć wątpliwości, że opinie pochodzą od realnych pacjentów" - dodaje Gralewski.


Poznaj 6 zasad moderacji opinii na ZnanyLekarz.pl