lip 30, 2014

ZnanyLekarz.pl przejmuje największego konkurenta w Turcji!

grafika23

Dzisiejszy wpis na zupełnie inny charakter niż dotychczasowe. Jednak ze względu na fakt, że to bardzo ważna informacja o rozwoju naszej firmy, zdecydowaliśmy się Wam o tym napisać :)

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że grupa DocPlanner.com, której częścią jest ZnanyLekarz.pl, przejęła turecki serwis Eniyihekim.com i tym samym staliśmy się liderem rynku europejskiego jeżeli chodzi o umawianie wizyt lekarskich przez internet. Liczba unikalnych użytkowników odwiedzających nasze serwisy to obecnie ponad 6 milionów miesięcznie!

Jakie są dalsze plany? W najbliższej przyszłości część naszego zespołu, odpowiedzialna za rynek turecki skupi się na wzmocnieniu działu sprzedaży, a także obsługi klienta. Nad dalszym rozwojem całej firmy będzie pracował blisko 100-osobowy zespół zlokalizowany w 3 krajach!

Serwis Eniyihekim.com to lider rynku tureckiego w zakresie internetowej rezerwacji wizyt u lekarzy i lekarzy dentystów. Powstał w 2012 roku i obecnie działa w 69 tureckich miastach. Serwis odwiedza ponad 1,5 mln unikalnych użytkowników, którzy na stronach Eniyihekim mogą znaleźć informacje o blisko 150 000 specjalistów.

Przejęcie serwisu Eniyihekim to bardzo ważny krok w ekspansji zagranicznej DocPlanner.com. Cieszę się, że Altay Tinar i załoga Eniyihekim dołączają do firmy i jestem przekonany, że dzięki wspólnym działaniom, DocPlanner.com będzie wiodącą platformą do umawiania wizyt z lekarzami, najpierw w Europie, a następnie na całym świecie - powiedział po sfinalizowaniu transakcji, prezes DocPlanner.com, Mariusz Gralewski.

Osiągnęliśmy porozumienie i z przyjemnością mogę ogłosić, że Eniyihekim jest teraz oficjalnie częścią grupy DocPlanner.com. Zespół Eniyihekim jest gotowy, aby we współpracy z DocPlanner.com dostarczać najwyższą jakość usług podmiotom świadczącym opiekę zdrowotną na rynku tureckim - dodał Altay Tinar, założyciel i prezes Eniyihekim.

DocPlanner.com, w tym ZnanyLekarz.pl, jest wspierany przez trzy fundusze: Point Nine Capital, Piton Capital i RTAventures, które w dwóch rundach finansowych, zainwestowały w rozwój DocPlanner.com już około 12 milionów złotych.

Paweł Chudziński, partner w funduszu Point Nine Capital mówi: Przejęcie Eniyihekim jest bardzo ważnym krokiem grupy DocPlanner na drodze do zajęcia pozycji lidera na rynku europejskim i dowodzi skuteczności wybranego modelu biznesowego. Wspólnie z RTAVentures i Piton Capital, dostrzegliśmy potencjał DocPlanner.com na wczesnym etapie rozwoju i obecnie jesteśmy pod wrażeniem działania firmy i całego zespołu.

Przejęcie tureckiego serwisu było szeroko komentowane w mediach polskich i zagranicznych. Zainteresowanych odsyłamy do kilku z publikacji:

 

Życzcie nam sukcesów w na rynku tureckim! :)