Lekcja 9 - finał

Zaawansowane funkcje ZnanyLekarz dla profesjonalnego marketingu

PL LG DOC Profesjonalny marketing medyczny

 

Podstawowy profil ZnanyLekarz zapewnia kilka kluczowych korzyści dla Twojej praktyki medycznej. Zwiększa on widoczność w sieci, zapewnia silną pozycję w Internecie i wzmacnia reputację. Możesz jednak pójść o krok dalej dzięki naszym zaawansowanym funkcjom, które zwiększają atrakcyjność dla pacjentów, usprawniają zarządzanie administracyjne i ostatecznie zwiększają rentowność, jednocześnie poprawiając wrażenia pacjentów.

 

Dlaczego warto zaktualizować swój profil, aby korzystać z zaawansowanych funkcji? 

Jak wspomnieliśmy w kursie na temat widoczności i reputacji, obecność w Internecie jest kluczowym krokiem do tego, aby więcej pacjentów mogło Cię znaleźć i zaufać Ci, a w efekcie - umówić się na wizytę. Nie możemy jednak zapominać, że jest to tylko pierwszy krok do pełnego wykorzystania możliwości, jakie oferują narzędzia cyfrowe. 
Funkcje ZnanyLekarz nie ograniczają się do zwiększenia widoczności, ale mają również na celu usprawnienie operacji administracyjnych, zwiększenie rentowności i zmniejszenie liczby nieobecności pacjentów podczas wizyt.
Wielu specjalistów uzyskało już niesamowite wyniki dzięki rozwiązaniom ZnanyLekarz. Strategicznie wykorzystali technologię, aby stworzyć i wzmocnić swoją obecność online, jednocześnie poprawiając zarządzanie i rentowność. Sprawdź niektóre z ich doświadczeń.

 

"Z czystym sumieniem polecam współpracę ze ZnanyLekarz.pl. Jest to dobry sposób na organizację pracy w swoim gabinecie, a także rozwiązanie problemu rejestracji pacjentów." mgr Łukasz Kłos, fizkoterapeuta

"Obecność na ZnanyLekarz.pl to dla mnie uwiarygodnienie się w oczach pacjentów.". dr n. med. Jerzy Brzozowski, okulista, chirurg

Być może zastanawiasz się teraz, jak osiągnąć to wszystko dzięki cyfrowemu rozwiązaniu, takiemu jak ZnanyLekarz. Przyjrzyjmy się szczegółom niektórych naszych funkcjonalności!

 

Zaawansowane funkcje ZnanyLekarz dla profesjonalnego marketingu

Rejestracja online 24/7

Umow_wizyte

46% pacjentów chce umówić się na wizytę poza godzinami pracy. Oznacza to, że możesz stracić prawie połowę potencjalnych pacjentów, nie dając im możliwości umawiania wizyt po godzinach pracy gabinetu. A aż 85% chce mieć możliwość umówienia się na wizytę online.
Dla lekarzy internetowy kalendarz wizyt to nie tylko możliwość pozyskiwania pacjentów, lecz także praktyczne narzędzie usprawniające zarządzanie wizytami i pozwalające zaoszczędzić czas.


Rejestracja pacjentów online – najważniejsze fakty:
- Sprawniejsze zarządzanie wizytami - możesz ustalić dni i godziny przyjęć, czas ich trwania, w wygodny sposób informować o urlopach, czy zmianach grafiku. Przekładasz i odwołujesz pacjentów jednym kliknięciem - a system sam informuje pacjentów o zmianach.

- Nawet o 65% mniej nieobecności pacjentów podczas wizyt - automatyczne potwierdzenia i przypomnienia SMS nie pozwalają pacjentom zapomnieć o wizycie.

-Znika problem nieodebranych telefonów - jak wynika z naszych badań, aż 44% telefonów od pacjentów nie jest odbieranych. Dzięki internetowemu kalendarzowi wizyt pacjenci, zamiast dzwonić - umówią się samodzielnie online. A jeśli masz recepcję, dzięki samoobsługowej rejestracji online i TeleRejestracji możesz oszczędzić nawet 20% jej czasu pracy.

- Pracujesz wygodnie z każdego miejsca - masz dostęp do kalendarza z każdego urządzenia, także z telefonu. Szybko i wygodnie sprawdzisz zaplanowane wizyty, odwołasz konsultacje, ustawisz nowe terminy.

- Zapełniasz "okienka" w grafiku nowymi pacjentami - możesz udostępniać wolne terminy nawet tego samego dnia!

- Twój gabinet pozyskuje pacjentów 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu - aż 30% wizyt umówionych w serwisie ZnanyLekarz to rezerwacje dokonane poza standardowymi godzinami pracy gabinetów i w weekendy. Dzięki rejestracji przez Internet zwiększasz szanse, że Ci pacjenci zapiszą się właśnie do Ciebie.

 

Automatyczne powiadomienia przez SMS lub e-mail

przypomnienia-o-wizytach

ZnanyLekarz łączy pacjentów i specjalistów opieki medycznej. Dbamy też o jakość kontaktów i dostarczamy narzędzia, które usprawniają również komunikację na linii lekarz - pacjent.

Zautomatyzowane wiadomości działają w celu osiągnięcia różnych celów i na wszystkich etapach, przez które przechodzą pacjenci od momentu zaplanowania wizyty, przed i po wizycie.Oszczędzają czas, ułatwiają komunikację i pomagają utrzymać pacjentów. Dlaczego to ważne? Budowanie lojalności pacjentów jest 5 razy tańsze niż pozyskiwanie nowych, więc bardzo ważne jest, aby obecni pacjenci byli zadowoleni i chętni do umówienia się na wizytę w razie potrzeby. 

To właśnie SMSy mają największą skuteczność - odbiera i czyta je aż 98% ankietowanych, podczas, gdy e-maile - jedynie 20% pacjentów.

Kampanie komunikacyjne w planach ZnanyLekarz umożliwiają wysyłanie segmentowanych i spersonalizowanych wiadomości, i to bez konieczności posiadania wcześniejszej wiedzy marketingowej i bez poświęcania na to więcej niż 30 minut. Teraz zobaczymy, czym one są i w jaki sposób automatyzacja może sprawić, że Twoja praktyka będzie znacznie bardziej wydajna.

 

Oto 5 porad, w jakich sytuacjach możesz wykorzystać wiadomości tekstowe w komunikacji z pacjentami.

1. Dotrzyj do zapominalskich! Wysyłaj przypomnienia o wizycie
SMSy doskonale nadają się do przypominania o terminach wizyt. W natłoku codziennych zajęć łatwo zapomnieć o wizycie, to jasne - ale w interesie lekarza leży przypomnienie o niej pacjentowi. Dlatego też automatyczne przypomnienia są idealnym rozwiązaniem. Program ZnanyLekarz wysyła powiadomienie, gdy zaplanowana jest wizyta, a następnie przypomnienie od 48 do 24 godzin wcześniej. Jak pokazują statystyki serwisu ZnanyLekarz.pl, proste wysłanie przypomnienia w formie wiadomości tekstowej redukuje nawet o 65% tzw. no-shows - czyli znane każdemu lekarzowi sytuacje, w których pacjent nie przychodzi na wizytę, ale też nie odwołuje jej zawczasu.

2. Przypomnienia, potwierdzenia i możliwość zapełnienia “okienek”
W poprzednim punkcie omówiliśmy zalety i możliwości wysyłania potwierdzeń i przypomnień. Jednak co jeśli pacjent odwoła wizytę w ostatniej chwili?
Przy pomocy SMSów wygodnie poinformujemy pacjenta o przesunięciach lub zwolnieniu się terminów wizyt. Dzięki temu dostajemy możliwość sprawnego zapełnienia ewentualnych “okienek” w grafiku - wielu pacjentów chętnie przyjdzie na wizytę wcześniej. Ta funkcja, wraz z możliwością anulowania rezerwacji bez konieczności dzwonienia, pozwala na pokrycie do 70% anulowanych wizyt. Wpłynie to znacząco na przychody gabinetu i komfort pacjentów. 

3. Proś pacjentów o opinie
Opinie to decydujący czynnik w wyborze lekarza i specjalisty - ponad 74% pacjentów stawia je na pierwszym miejscu. Jednak dla większości lekarzy i specjalistów proszenie o opinie jest dość kłopotliwe. A do tego indywidualne wysyłanie zapytań, czy dzwonienie z ankietą jest po prostu czasochłonne. I tu z pomocą ponownie przychodzi ZnanyLekarz: korzystając ze ZnanyLekarz dla profesjonalistów (w skrócie ZnanyLekarz PRO), po wizycie możesz automatycznie wysłać SMS z prośbą o opinię. Co więcej, dzięki integracji z portalem ZnanyLekarz dla pacjentów, taka opinia, już po moderacji trafi na Twój profil. Proste? A do tego - jakie wygodne :)

4. A gdyby… życzyć zdrowia?
SMSy to także wygodne narzędzie do informowania pacjentów o wprowadzeniu nowych usług lub zmian w cenniku, czy promocjach - ważne, aby wiadomości utrzymane były w neutralnym tonie, niesprawiającym wrażenia reklamy. Warto też zachować umiar i nie zasypywać pacjentów lawiną wiadomości. SMSowy spam bywa bardzo irytujący - wie to chyba każdy, kto kilka razy dziennie odbierał wiadomości od operatora sieci telefonicznej... Bardzo miłym gestem może być wysłanie pacjentowi SMSa z życzeniami w dniu urodzin. To coraz częstsza praktyka, zwłaszcza na Zachodzie.

5. Zaproś na badania - rola SMSa w profilaktyce
Krótkie wiadomości tekstowe to świetny nośnik dla wszelkiej maści kampanii. Wykorzystaj je, aby przypomnieć o badaniach okresowych, czy akcjach specjalnych, jak np. Różowy październik, czy Movember.

Kampanie SMS to świetny sposób, aby “być w kontakcie” z pacjentami. Szczególnie tymi, na których pozyskanie już poświęciłeś swój czas i pracę. Oraz na to, aby poczuli się oni naprawdę zaopiekowani - nie tylko podczas samej wizyty. W rzeczywistości 40% wiadomości zapraszających na wizytę jest przekształcanych w rzeczywiste wizyty. Dlatego nie możesz przegapić okazji, aby poinformować o specjalnych promocjach, które masz dla swoich pacjentów.

 

Prywatne wiadomości

Komunikacja z pacjentami jest niezbędna, jeśli mają oni czuć się otoczeni opieką i chcesz budować relacje oparte na zaufaniu. Właśnie dlatego ZnanyLekarz ma funkcję, która pozwala bezpiecznie i bezpośrednio rozmawiać z pacjentami.
Wielu pacjentów docenia wygodę i dostępność czatu medycznego ZnanyLekarz - dzięki niemu mogą szybko uzyskać poradę medyczną bez konieczności wizyty w gabinecie. To szczególnie ważne w przypadku osób starszych czy niepełnosprawnych, które mają utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej.
Czat ZnanyLekarz przyczynia się również do zwiększenia efektywności praktyk medycznych i gabinetów. Jako specjalista masz długą listę zadań i obowiązków. Czat to znaczące usprawnienie komunikacji z pacjentami (także potencjalnymi)!

Czat medyczny ZnanyLekarz pozwala tobie i twoim pacjentom na wygodne i bezpieczne przesyłanie dokumentów, wyników badań czy zdjęć, co ułatwia proces diagnozowania i leczenia. 

Koniec z wiadomościami podczas kolacji!

Pacjenci zamiast dzwonić - mogą napisać, a ty udzielisz odpowiedzi w dogodnym dla Ciebie momencie. Jeśli przed wizytą potrzebujesz dodatkowych informacji, czy badań - to możesz w tym celu wykorzystać czat. I to nie tylko do komunikacji! 
Ponadto pacjenci mogą zadawać konkretne pytania dotyczące ich leczenia lub objawów. 

Możesz również aktywować swój publiczny profil ZnanyLekarz. Wtedy każdy zainteresowany pacjent będzie mógł Cię znaleźć i wysłać wiadomość, aby dowiedzieć się więcej o Twoich usługach lub…umówić się na wizytę.

Czat ZnanyLekarz to wygodne rozwiązanie dla pacjentów, które pozwala na szybką i efektywną komunikację ze specjalistą. Pacjenci mogą: zadawać pytania dotyczące swojego stanu zdrowia, otrzymywać wskazówki dotyczące leków lub diagnozy, a także umawiać się na wizyty w dogodnym dla siebie terminie. 

 

Konsultacje online

pl-reception-secretary-patient-booking-confirmation@2x

 

Dane ZnanyLekarz za rok 2023 pokazują, blisko 10% wzrost liczby konsultacji online w porównaniu do 2022 r.!

Wyraźnie widzimy, że telemedycyna stale zdobywa na popularności, a jej znaczenie będzie nadal wzrastać. To już cały pakiet usług i szereg możliwości! Narzędzia telemedyczne stają się integralną częścią praktyki medycznej, umożliwiając szybki dostęp do porad specjalistów, a także skrócenie czasu oczekiwania na wizytę. Pacjenci szczególnie doceniają wygodę konsultacji online, a lekarze zyskują możliwość świadczenia usług zdrowotnych bez konieczności fizycznego spotkania.

Wykorzystując nowoczesne rozwiązania i włączając konsultacje online do oferty:
zwiększasz dostępność dla pacjentów,
redukujesz liczbę ich nieobecności podczas wizyt, możesz znacząco obniżyć koszty bieżącej działalności, dbasz o pozytywne doświadczenia pacjentów,
budujesz wizerunek.

Aż 80% pacjentów uważa, że nie ma znaczącej różnicy między konsultacją online a zwykłą wizytą w gabinecie.

Co więcej, dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnej ZnanyLekarz, takie teleporady, czy wizyty online mogą odbywać się w zasadzie z dowolnego miejsca na świecie! To daje unikalną możliwość “pozostania w kontakcie” z pacjentami, nawet w przypadku bardzo nagłych sytuacji.

Podsumowanie

Każdy z planów płatnych ZnanyLekarz pozwala Ci na udostępnienie kalendarza wizyt i rejestracji online pacjentów. 

Niezależnie też od wybranego planu płatnego Twój profil automatycznie staje się widoczny w Internecie: pojawiasz się wyżej na listach wyników ZnanyLekarz niż profile darmowe i korzystasz z tego, że ZnanyLekarz zawsze jest w TOP 3 wyników wyszukiwania w Google dla fraz “specjalizacja miasto”. Czyli realnie zwiększasz szansę na umówienie wizyty i stajesz się dostępny dla pacjentów - a trzeba pamiętać, że ponad 90% z nich swoją ścieżkę do gabinetu lekarza zaczyna właśnie w Internecie. 

Gratulacje! Wraz z tą sesją dotarliśmy do końca naszego kursu. Przystąp do testu, aby otrzymać certyfikat!