WYWIAD
Lek. Andrzej Wincewicz

Zapytaliśmy lek. Andrzeja Wincewicza, w jaki sposób ZnanyLekarz.pl pomógł mu pozyskiwać pacjentów oraz zoptymalizować pracę gabinetu.

AW

Lek. Andrzej Wincewicz

Specjalista ginekolog, ginekolog-endokrynolog i położnik. Przez 23 lata pracował w Wielkiej Brytanii na terenie Londynu i okolic. W ciągu ostatnich 3 lat łączył pracę w Londynie i w Warszawie. Obecnie prowadzi prywatny gabinet oraz pracuje w jednej z warszawskich klinik.

Zobacz profil

Co było powodem nawiązania współpracy ze ZnanyLekarz.pl?

Przede wszystkim chciałem pozyskiwać nowych pacjentów.

Drugim ważnym powodem była chęć budowania pozytywnego wizerunku mojego gabinetu w Internecie. Mam już profesjonalną stronę internetową, ale uznałem, że nie ma powodu, aby się do niej ograniczać. Od przedstawiciela handlowego dowiedziałem się, że pacjenci wystawiają mi opinie na ZnanyLekarz.pl - portalu, o którego istnieniu nawet wówczas nie wiedziałem. Zaproponowano mi Pakiet Premium, dzięki któremu mogłem się do tych opinii odnieść i choćby dodać więcej informacji o sobie. Przecież pacjenci i tak wymieniali się już opiniami na mój temat, pomyślałem więc, że warto im się zaprezentować.

Zależało mi także po prostu na usprawnieniu pracy. Większość czasu spędzam w gabinecie, przyjmując pacjentki, i zwyczajnie nie mam kiedy odbierać telefonu.

Jestem zadowolony, narzędzia dostarczane przez ZnanyLekarz.pl pozwalają mi oszczędzać czas.

Jakie były Pana pierwsze wrażenia, jako użytkownika?

Krótko mówiąc, szalenie pozytywne!

People Together-4.jpg

A od czego Pan zaczął zarządzanie swoim profilem?

Uzupełniłem profil, dodałem niezbędne informacje, zdjęcia i grafiki - tak, jak do tego zachęcacie. Poinformowałem też moje pacjentki o możliwości umówienia wizyty przez Internet.

Swój profil traktuję jak CV, tyle że umieszczone w miejscu odwiedzanym przez pacjentów. 

Jak pacjenci zareagowali na uruchomienie kalendarza online i możliwość rejestracji przez Internet?

Bardzo pozytywnie. Najlepiej świadczy o tym wzrost ich liczby.

Pacjentki często powoływały się też na opinie, które przeczytały na moim profilu. Chciałbym podkreślić, że jest ich już 170, a jak wspomniałem, zdecydowanie przeważają pozytywne. Pacjentki, który je przeglądają, wiedzą, że mogą mi zaufać. A sam kalendarz online to bardzo wygodne narzędzie.

Jako ciekawostkę mogę podać, że za jego pomocą na wizytę u mnie 9 pacjentek zapisało się… w wigilę Bożego Narodzenia. I wcale nie chodziło o nagłe przypadki, wymagające szybkiej konsultacji.

Z perspektywy czasu, jak Pan ocenia przydatność serwisu? Co się zmieniło w Pana pracy?

Zmieniło się zwłaszcza to, na czym zależało mi najbardziej. Liczba pacjentek wzrosła o mniej więcej 50%.

Również na polu organizacji pracy zauważyłem poprawę. Teraz wiem dokładnie, o której przyjdzie kolejna osoba, ile czasu rezerwować. Nikt nie czeka, rzadziej zdarzają się przesunięcia.

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie świetny kontakt z Działem Obsługi Klienta - jest nie tylko naprawdę pomocny i profesjonalny, ale też bardzo życzliwie nastawiony.

People Together-4.jpg

A jak ocenia Pan działanie TeleRejestracji?

Działa tak, jak to przedstawiacie. Dzięki temu, że odbiera telefony przez cały dzień (pon.-pt. 8-20, sob. 9-16 - przyp. red.) i w soboty pozwala zapisać się większej liczbie pacjentów. A o to mi właśnie chodziło.

Uważam więc, że TeleRejestracja po prostu spełnia swoje zadanie.

Jakie ma Pan rady dla kolegów po fachu, którzy dopiero zaczynają korzystać z serwisu? Na co powinni zwrócić szczególną uwagę?

Według mnie najważniejsze jest podanie dokładnych informacji na swój temat. Na profilu szczegółowo opisuję moje doświadczenie, zagraniczne staże, znajomość języków. Chcę, żeby pacjentki mogły dowiedzieć się o mnie jak najwięcej - moim zdaniem to klucz do tego, aby wybrały właśnie mój gabinet. Wysiłek się opłaca, co widzę po liczbie nowych wizyt.

Warto też dbać o to, żeby pacjenci nie zmienili zdania na temat lekarza po samej wizycie i nie wystawili niepochlebnej opinii, która może zniechęcić innych. 

Trzeba być uprzejmym i miłym, robić dobre wrażenie. Mówię to z doświadczenia, gdyż mimo iż większość opinii na mój temat jest pozytywnych, to nieliczne negatywne odnoszą się nie tyle do mojej wiedzy i przygotowania merytorycznego, ile raczej do sposobu bycia, który nie przypadł niektórym pacjentkom do gustu. Czasem odpowiadam na zarzuty, gdy widzę, że pacjentka opacznie mnie zrozumiała lub po prostu nie ma racji. Uzasadnioną krytykę zawsze przyjmuję.

“Rosnąca liczba prywatnych gabinetów ginekologicznych wymusiła konieczność znalezienia dodatkowych sposobów dotarcia do nowych pacjentów, a co za tym idzie - przystosowania pracy gabinetu do zwiększonej liczby wizyt.”

Czy poleciłby Pan współpracę ze ZnanyLekarz.pl?

Tak, jak najbardziej. W dzisiejszych czasach lekarz, który zamknie się na możliwości Internetu, zostanie z tyłu. A w polskim Internecie nie widzę lepszych rozwiązań.

Moim zdaniem ZnanyLekarz.pl to portal nie tylko dla lekarzy, ale też, a może przede wszystkim, dla pacjentów. Jestem ginekologiem-endokrynologiem. Zawsze pytam, skąd pacjentki dowiedziały się o moim gabinecie. Coraz częściej słyszę, że "z Internetu". A to wymusza inne podejście niż kiedyś. Często wybierają mnie, wpisując po prostu w Google “ginekolog Warszawa”. Skoro znalazły w ten sposób mnie, zapewne wpisywały też w Google objawy.

Pacjentki przychodzą do mnie już z pewną wiedzą. Oczekują nie tylko merytorycznej porady, ale też życzliwego przyjęcia. Jeśli będą niezadowolone, napiszą niepochlebną opinię. Jeśli zaś uznają mnie za lekarza, którego warto odwiedzić, polecą mnie innym. Korzystam na tym, czego dowodem jest stale rosnąca liczba wizyt.

Zobacz historie sukcesu naszych Klientów!
Zobacz wszystkie
Masz pytanie? Napisz do nas! Nasz doradca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 h. Skontaktuj się