cze 15, 2023

4 pytania o Profil Wyróżniony, czyli jak wypromować profil w najpopularniejszym serwisie do rezerwacji wizyt


W tym artykule odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania, które trafiają do nas od klientów ZnanyLekarz – nie zawsze padają wprost, dlatego dla nieśmiałych zebraliśmy je w jednym miejscu. Czas rozwiać wszelkie wątpliwości. Do dzieła!

Przyznajemy, być może pierwszego pytania nie dostajemy tak często i nie jest to temat tabu, ponieważ wielu naszych klientów już aktywnie korzysta z tej usługi i doskonale znają tę nazwę. Jednak raz na zawsze wyjaśnijmy sobie, czym jest Profil Wyróżniony i jak działa. 

1. Co to jest Profil Wyróżniony?

Usługa Profil Wyróżniony to dodatkowe wyróżnienie profilu lekarza na liście wyników wyszukiwania dla wybranej kategorii i miasta. Wśród wyników wyszukiwania profile promowane w ramach usługi znajdą się na pierwszych pozycjach na każdej ze stron lub profil promowany znajdzie się na pierwszych pozycjach na kolejnych stronach.

Dzięki Profilowi Wyróżnionemu lekarz lub specjalista zyskuje wyższą pozycję oraz dodatkowe elementy wizualne.

Innymi słowy dla lekarza i specjalisty jest to doskonały sposób na wyróżnienie swojego profilu na tle konkurencji dla wybranych haseł specjalizacja (kategoria) + miasto, np. dermatolog Kraków. Profil Wyróżniony to jedno z działań, które wchodzą w skład marketingu w Internecie dla gabinetu lekarza i/lub specjalisty, inaczej SEM.

Na przykład: jeden z naszych zadowolonych klientów – dr Jerzy Brzozowski korzysta z promowania dla kombinacji okulista Warszawa. Poznaj jego opinię na temat usługi i rezultaty, które osiągnął dzięki promowaniu profilu – kliknij tutaj

pl-header-product-features-first-class

Profil Wyróżniony to usługa limitowana – dla każdej kombinacji specjalizacja+miasto liczba miejsc jest ograniczona. Tutaj bez dwóch zdań obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy". 

2. Ile kosztuje Profil Wyróżniony – czy się opłaca?

Cena usługi zależy m.in. od kategorii i miasta (jeśli jesteś lekarzem indywidualnym, sprawdź cenę dla swoich kombinacji tutaj, a w przypadku placówek kliknij tutaj, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą i porozmawiamy).

Na przykład dermatolog, który przyjmuje w Warszawie i Białymstoku, ma dwie opcje wyboru: usługa Profil Wyróżniony dla dermatolog Białystok lub dermatolog Warszawa. Dla każdej z przykładowych kombinacji cena będzie inna. Można też wykupić usługę dla obu tych kombinacji.

Klienci korzystający z Profilu Wyróżnionego widzą nawet 60% wzrost liczby umawianych wizyt w ciągu pierwszego miesiąca od aktywacji. 

Spójrzmy na krótki przykład:

Alergolog w Warszawie przyjmuje 40 pacjentów miesięcznie. Wzrost o 60% to dodatkowo 24 pacjentów w miesiącu. Jeśli wizyta kosztuje 180 zł (sama konsultacja bez badania), ten lekarz może zarobić dodatkowo nawet 4320 zł, co znacznie przekracza wartości nawet najdroższych kombinacji.

3. Zatem u kogo Profil Wyróżniony sprawdzi się najlepiej?

Usługa szczególnie dobrze sprawdzi się u lekarzy i specjalistów, którzy mają wolne terminy w kalendarzu i chcą je zapełnić nowymi wizytami pacjentów. Profile osób chcących skorzystać z tej opcji powinny jednak być jak najlepiej uzupełnione – zgodnie z zasadą im więcej informacji, tym lepiej. 

To również świetny sposób na to, by zapaść w pamięci pacjentów szukających pomocy na znanylekarz.pl. Profil może pojawić się nawet na każdej stronie wyszukiwania.*

Wiele zależy od specjalizacji (kategorii) i miasta, w którym przyjmuje lekarz lub specjalista. Aby sprawdzić, czy Profil Wyróżniony będzie dobrym wyborem w Twoim przypadku, chętnie Ci doradzimy – zgłoś się do nas:

- na cc@znanylekarz.pl, jeśli jesteś klientem indywidualnym,

- pod tym linkiem, jeśli jesteś klientem placówkowym i chcesz wypromować profile specjalistów.

Co o usłudze Profil Wyróżniony mówią dotychczasowi użytkownicy:

Co o usłudze Profil Wyróżniony mówią dotychczasowi użytkownicy

W przypadku placówek i centrów medycznych usługa Profil Wyróżniony może pomóc przyciągnąć pacjentów do tych lekarzy i specjalistów, którzy dotychczas nie są dodatkowo wyróżniani w serwisie. Wyszczególnienie profili promowanych może realnie zwiększyć ruch na profilu i stronie placówki, a co za tym idzie, zwiększyć również liczbę umawianych wizyt. 

KINDERMEDICA o usłudze First Class od ZnanyLekarz
PROFIL WYRÓŻNIONY w placówce

Łukasz Paczwa - właściciel NZOZ Kindermedica

"Według mnie usługa Profil Wyróżniony świetnie sprawdzi się do promowania lekarzy z dość popularnych specjalizacji, jak np. pediatria, gdzie po wpisaniu tego hasła w serwisie mamy do przejrzenia kilkanaście stron wyników."

Zobacz tutaj: Przykład Profilu Wyróżnionego u klienta placówkowego – Kindermedica.

4. Jakie warunki trzeba spełnić, aby zacząć korzystać z Profilu Wyróżnionego?

Naszym zdaniem najwyższe pozycje w wyszukiwarkach powinni zajmować lekarze i specjaliści szczególnie dbający o jakość usług i angażują się w te czynności, które pozwalają pacjentom uzyskać niezbędne dla nich informacje.

Dlatego usługa jest dostępna po spełnieniu 4 warunków:
⭐ dostępny w profilu grafik wizyt,
⭐ co najmniej 3 opinie pacjentów,
⭐ co najmniej 75% uzupełnienia profilu,
⭐ dodane zdjęcie profilowe.
Usługa może być aktywowana i opłacana zarówno przez lekarza osobiście, jak i przez placówkę medyczną, w której on pracuje.

Psst, jeśli obawiasz się długoterminowych zobowiązań, w tym przypadku nie musisz. Z usługi Profil Wyróżniony możesz zrezygnować na 3 dni przed końcem okresu rozliczeniowego – wystarczy, że zgłosisz nam taką dyspozycję. 

Masz własną praktykę i płatny profil na ZnanyLekarz?

Poznaj dostępność usługi dla Twojej kombinacji tutaj: https://www.znanylekarz.pl/first-class/choose (dla klientów indywidualnych). 

illu-people-empty-search (4)

*Wyświetlenie profilu na pierwszej pozycji każdej strony nie jest regułą, ponieważ zasady wyświetlania zależą od wielu czynników, m.in. stopnia uzupełnienia profilu, dostępności terminów i ich różnorodności, liczby opinii, itp. Zobacz regulamin.

Jak kupić ZnanyLekarz i skorzystać z usługi Profil Wyróżniony?

Każdy Plan możesz:

1. kupić samodzielnie - tutaj - jeśli masz już konto podstawowe

2. Możesz też zdać się na wiedzę i doradztwo naszych ekspertów i poprosić o rozmowę, korzystając z tego formularza.

Nowe wezwanie do działania