Jak poprawić dostępność opieki zdrowotnej dla pacjentów?

Zobacz jak ZnanyLekarz zwiększa dostępność usług zdrowotnych dla pacjentów, jednocześnie zapewniając wysoką jakość usług medycznych online. 

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia każdego roku, upamiętniając założenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Dzień ten poświęcony jest podnoszeniu świadomości na temat krytycznych kwestii zdrowotnych na świecie i mobilizowaniu wysiłków na rzecz ich rozwiązania. 

Jak poprawić dostępność opieki zdrowotnej dla pacjentów?W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia promuje hasło: "Moje zdrowie, moje prawo". Wybór tematu jest manifestacją prawa każdego człowieka do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.

Według WHO "ludzie mają prawo do opieki zdrowotnej oraz do traktowania z godnością i szacunkiem". Oznacza to, że sam dostęp do opieki zdrowotnej nie wystarczy. Równie ważne jest zadbanie o pozytywne doświadczenia pacjentów na każdym etapie opieki medycznej. Bez względu na rasę, orientację seksualną, sytuację ekonomiczną, religię, narodowość czy płeć. 

To doskonale odzwierciedla także misję ZnanyLekarz (i całej grupy Docplanner): czynimy opiekę medyczną bardziej ludzką. I, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii, bardziej dostępną. Wierzymy, że każdy zasługuje na dostęp do wysokiej jakości usług medycznych i bezproblemową opiekę zdrowotną. W związku z tegorocznym tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie pokazujące, w jaki sposób nasza platforma łączy pacjentów z lekarzami, specjalistami i placówkami opieki medycznej, pozytywnie wpływając na życie niezliczonych osób.

🔖 Przeczytaj też: Doświadczenia pacjentów i komfort pracy lekarza - czy można to pogodzić?

Codziennie ułatwiamy kontakty między pacjentami a specjalistami, zapewniając wszystkim dostęp do opieki, której potrzebują, aby poprawić jakość swojego życia. 

  • 13 krajów (Polska, Brazylia, Meksyk, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Turcja, Kolumbia, Czechy, Portugalia, Argentyna, Peru i Chile)
  • W zeszłym miesiącu na całym świecie zarezerwowano 22 miliony wizyt
  • 90 milionów pacjentów odwiedza nasze platformy każdego miesiąca
  • 17 milionów rezerwacji w zeszłym miesiącu
  • 2 miliony profili lekarzy
  • +14 milionów opinii

 

Jak poprawić dostępność opieki zdrowotnej dla pacjentów?

Captura de Pantalla 2024-03-26 a la(s) 11.52.22

Niezależnie od tego, czy pacjent potrzebuje psychologa, który pomoże uporać się z wyzwaniami związanymi ze zdrowiem psychicznym, czy kardiologa, który zajmie się problemami z sercem, ZnanyLekarz sprawia, że proces ten jest łatwiejszy i wygodniejszy. Wspierając dostęp do opieki zdrowotnej na całym świecie, dokonujemy namacalnej zmiany w życiu milionów ludzi, umożliwiając im przejęcie kontroli nad swoim zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Sprawiamy, że technologia przyczynia się do poprawienia standardów pracy oraz opieki medycznej, a specjaliści i lekarze mogą skupić się na tym, co najważniejsze: na procesie leczenia i pacjentach.

Nasza platforma i aplikacja są całkowicie bezpłatne i dostępne dla pacjentów na całym świecie. Pacjenci mogą wyszukiwać specjalistów medycznych w oparciu o ich konkretne wymagania, lokalizację, język i preferencje. Ta swoboda i łatwy dostęp do informacji umożliwiają ludziom podejmowanie świadomych decyzji dotyczących ich zdrowia i łączenie się z odpowiednim specjalistą, który może zaspokoić ich potrzeby kulturowe i zdrowotne.

Funkcje ZnanyLekarz, które umożliwiają pacjentom lepszy dostęp do opieki medycznej

Zapytaj lekarza

Captura de Pantalla 2024-03-26 a la(s) 11.59.54

Przestrzeń ta umożliwia pacjentom zadawanie pytań związanych ze zdrowiem tysiącom specjalistów na platformie bez żadnych kosztów i z zachowaniem anonimowości. Otrzymają oni odpowiedź od lekarza, który jest ekspertem w danej dziedzinie i mogą uzyskać więcej informacji. 

Ponadto lekarze mogą reagować na opinie i w ten sposób rozwiązywać problemy, które pacjenci opisują w swoich recenzjach online. Akceptując i wdrażając informacje zwrotne, praktyka może poprawić utrzymanie pacjentów i zbudować zaufanie.

🔖 Przeczytaj też: Jak budować wizerunek eksperta poprzez odpowiedzi na pytania pacjentów?

Opinie

pl-website-professional-opinions@2xAkceptując i wdrażając informacje zwrotne, właściciele gabinetów mogą wzmocnić więź ze swoimi pacjentami. Kiedy pacjenci czują, że ich opinie są wysłuchiwane, a lekarze poważnie traktują ich obawy, wzmacnia to ich związek z konkretnym gabinetem / specjalistą.

Dobra retencja pacjentów może również pomóc pacjentom pozostać w praktyce przez długi czas i dzielić się pozytywnymi doświadczeniami ze znajomymi i członkami rodziny. Innymi słowy: może przełożyć się na wzrost lojalności pacjentów i efektywność gabinetu.

 

🔖 Przeczytaj też: Dlaczego warto zadbać o opinie pacjentów?

Filtruj według lokalizacji i języka

Filtruj według lokalizacji i języka: SEM dla branży opieki medycznej

Recenzje online mogą pomóc zwiększyć widoczność praktyki online i poprawić optymalizację wyszukiwarek (SEO). 

Jeśli pacjenci zostawią pozytywne recenzje, zwiększa się prawdopodobieństwo, że praktyka pojawi się na górze zapytań w wyszukiwarce. W ten sposób potencjalni pacjenci dowiadują się o praktyce.

Ponadto lekarze mogą zoptymalizować swój profil na platformach takich jak Google Moja Firma i sprawić, by ich praktyka była bardziej widoczna.

🔖 Przeczytaj też: SEM dla lekarzy: 3 sposoby budowania widoczności w Internecie

Konsultacje i czat online

Telemedyczyna zwiększa dostępność opieki medycznejNasza technologia umożliwia pacjentom łatwe łączenie się ze specjalistami poprzez konsultacje online. Tak długo, jak mają dostęp do Internetu, mogą otrzymywać wysokiej jakości opiekę z dowolnego miejsca, niezależnie od ograniczeń fizycznych. 

Daje to pacjentom większą elastyczność w wyborze świadczeniodawców opieki zdrowotnej i usuwa wszelkie bariery geograficzne, które wcześniej mogły ograniczać ich możliwości. 

Pacjenci mogą korzystać czata medycznego, aby skontaktować się z lekarzem przed zarezerwowaniem wizyty lub po niej, co pozwala im prywatnie i bezpośrednio odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości lub pytania. Funkcja ta pomaga zapewnić, że pacjenci czują się w pełni przygotowani i poinformowani przed wizytą i może ułatwić bardziej produktywne i skuteczne konsultacje. Ponadto przesyłanie wiadomości z lekarzami pomaga nawiązać bardziej osobistą i opartą na zaufaniu relację między pacjentami a świadczeniodawcami. 

Dane ZnanyLekarz za rok 2023 pokazują, blisko 10% wzrost liczby konsultacji online w porównaniu do 2022 r.!

Wyraźnie widzimy, że telemedycyna stale zdobywa na popularności, a jej znaczenie będzie nadal wzrastać. To już cały pakiet usług i szereg możliwości! Narzędzia telemedyczne stają się integralną częścią praktyki medycznej, umożliwiając szybki dostęp do porad specjalistów, a także skrócenie czasu oczekiwania na wizytę. Pacjenci doceniają wygodę konsultacji online, a lekarze zyskują możliwość świadczenia usług zdrowotnych bez konieczności fizycznego spotkania.

Dowiedz się, jak konsultacje wideo zwiększają dostęp do opieki zdrowotnej. Dowiedz się więcej

Pomóż nam zwiększyć dostępność do usług opieki medycznej

Zapraszamy do przyłączenia się do naszej misji, która przyniesie korzyści wszystkim pacjentom, poprawić ich stan zdrowia, a jednocześnie pomoże usprawnić codzienną pracę gabinetu i placówki. Aż 90% pacjentów rozpoczyna swoją ścieżkę do lekarza, specjalisty, czy kliniki właśnie w Internecie. Dołączając do naszej społeczności, możesz pomóc pacjentom poszukującym informacji zdrowotnych online, jednocześnie docierając do swoich potencjalnych pacjentów i budując wizerunek. Rejestracja jest szybka i bezpłatna! Utwórz profil na naszej platformie, aby uzyskać dostęp do wszystkich bezpłatnych funkcji. 

Tworząc profil, możesz łatwiej dotrzeć do pacjentów, dzielić się swoją wiedzą i współpracować z innymi pracownikami opieki medycznej. Skorzystaj z tej możliwości, aby zwiększyć swój zasięg i zmienić życie ludzi. Dołącz do naszej misji już dziś! Razem możemy rozwijać się jako społeczność, której przyświeca wspólny cel: zapewniania najlepszych usług opieki zdrowotnej.

Dołącz do naszej społeczności! Utwórz bezpłatny profil