Dlaczego warto włączyć kalendarz wizyt online?

Kalendarz wizyt online to niezwykle przydatne narzędzie, które może znacząco ułatwić zarządzanie wizytami oraz poprawić efektywność pracy gabinetu, czy placówki medycznej.

🤔 Zastanawiasz się, jak nie tracić pacjentów z powodu nieobecności podczas wizyt, czy z powodu braku możliwości rejestracji poza godzinami pracy gabinetu lub placówki?
📈 Chcesz pracować efektywniej, wygodniej lub szukasz sposobu na optymalizację procesu rejestracji na wizytę? 
🔍 Albo…chcesz zwiększyć widoczność w wynikach wyszukiwania?
Na każde z powyższych pytań odpowiedzią jest: kalendarz wizyt online. 

Poznaj cechy dobrego kalendarza wizyt online i dowiedz się, jakie korzyści daje wdrożenie tej formy rejestracji pacjentów na wizytę. W artykule znajdziesz również przykładowe opinie użytkowników rejestracji online i systemu ZnanyLekarz - zarówno lekarzy, jak i placówek medycznych oraz omówienie najważniejszych korzyści i funkcjonalności związanych z kalendarzem wizyt online.

Zacznijmy od podstaw, czyli określenia:

Jakie funkcje powinien posiadać dobry kalendarz wizyt online?

Dobry kalendarz wizyt online powinien posiadać kilka istotnych funkcji, które ułatwiają zarządzanie wizytami i poprawiają doświadczenie pacjentów, jednocześnie poprawiając efektywność pracy gabinetu, czy placówki medycznej.
✅ Po pierwsze: powinien umożliwiać łatwe rezerwowanie wizyt przez Internet. Wystarczy, że pacjent wybierze dogodny termin i poda swoje podstawowe dane.
✅ Kolejną ważną funkcją jest możliwość automatycznego wysyłania przypomnień o nadchodzących wizytach pacjentom, np. drogą mailową lub SMS-ową. Dzięki temu pacjenci nie zapominają o swoich umówionych terminach i rzadziej odwołują wizyty.
✅ Dobry kalendarz wizyt online powinien również umożliwiać łatwe zarządzanie dostępnością terminów. Personel medyczny powinien mieć możliwość szybkiego blokowania i odblokowywania terminów w zależności od aktualnej sytuacji.
Dodatkową przydatną funkcją jest integracja z innymi narzędziami, takimi jak systemy płatności online czy systemy zarządzania gabinetem. Dzięki temu wszystkie procesy związane z wizytami i płatnościami mogą być skutecznie zsynchronizowane.
✅ Wreszcie, dobry kalendarz wizyt online powinien zapewniać łatwą personalizację i dostosowanie do indywidualnych potrzeb lekarzy, czy placówki medycznej. Powinien być intuicyjny w obsłudze, estetyczny wizualnie i responsywny na różnych urządzeniach.

Poznaj kalendarz wizyt i rejestrację online ZnanyLekarz

System rejestracji pacjentów online daje możliwość zarezerwowania wizyty bezpośrednio z poziomu profilu na ZnanyLekarz.pl. Rejestrację online możesz udostępnić także na Twojej stronie, co łatwo zrobisz wykorzystując darmowy Widget.

Przeczytaj przewodnik

Jakie możliwości daje włączenie kalendarza wizyt online?

Korzystając z kalendarza wizyt online ZnanyLekarz:
Zwiększasz dostępność dla pacjentów oraz 
Dajesz im możliwość samodzielnej rejestracji online na wizytę, 24h/ dobę, każdego dnia, także poza godzinami pracy gabinetu lub placówki.  Oznacza to wygodę i łatwość w umawianiu wizyt, co wpływa bezpośrednio na poprawę ich doświadczeń i wzrost satysfakcji z obsługi.
Automatyzujesz wysyłanie powiadomień i przypomnień o wizycie, dzięki czemu
oszczędzasz czas - a to za sprawą integracji z systemem ZnanyLekarz i możliwości wysyłania powiadomień SMS i e-mail.
Twój profil (lub profil placówki) wyświetla  się wyżej w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu 
Zwiększasz prawdopodobieństwo, że pacjenci zarejestrują się na wizytę. Ponownie, wykorzystując automatyczne wiadomości SMS lub email, 
✅ możesz z łatwością poprosić pacjentów o opinie po wizycie
Zmniejszasz liczbę nieobecności podczas wizyt - nawet o 65%!
Możesz skorzystać z opcji płatności online przed wizytą, czy “listy rezerwowej” i w przypadku, gdy pacjent odwoła wizytę, z pomocą systemu wysłać informacje do innych pacjentów, co pomaga redukować “luki w grafiku”.
✅ Otrzymujesz też konkretne informacje i statystyki, dzięki czemu możesz podejmować trafniejsze decyzje, czy lokować budżet na działania marketingowe. 

Kalendarz WIZYT ONLINE - OKIEM UŻYTKOWNIKÓW


“Kalendarz ZnanyLekarz zapełnia wizytami mój grafik, gdy ja w pełni zajmuję się konsultowaniem pacjentów.” -  lek. Mariusz Hendel

💠 16h miesięcznie zaoszczędzonych dzięki automatycznym powiadomieniom
💠 68% wizyt umawianych przez pacjentów poza godzinami pracy (przy pięciu dniach przyjęć w tygodniu)
💠 67% wizyt jest umawianych samodzielnie przez pacjentów

 

Przeczytaj całą historię

Kalendarz wizyt online - najważniejsze korzyści

Kalendarz wizyt online zintegrowany z systemem medycznym to wygodna praca i mniej pomyłek

Rejestracja na wizyty online to przede wszystkim oszczędność czasu: pacjenci mogą wygodnie rejestrować się sami, 24/7/365, a lekarze i specjaliści mogą skupić się na innych czynnościach. Kalendarz online zintegrowany z systemem medycznym ZnanyLekarz to także wygoda i bezpieczeństwo: wszystkie dane są w jednym miejscu.

Istotną różnicą jest też dostęp do informacji. Kalendarz wizyt online - dzięki wspomnianej wyżej integracji z systemem medycznym - może zawierać dodatkowe informacje o pacjentach, takie jak historię wizyt czy wyniki badań. Dzięki temu personel medyczny może szybko zapoznać się z danymi pacjenta przed wizytą i lepiej przygotować się do konsultacji.

Dodawanie wizyt przez specjalistę, czy rejestrację placówki bezpośrednio do kalendarza na profilu to także najlepszy sposób na to, aby uniknąć zdublowanych wizyt, czyli umówionych np. w kalendarzu papierowym dla pacjenta Kowalskiego i w kalendarzu online samodzielnie przez Nowaka. Możesz uniknąć takich sytuacji – włączając kalendarz i rejestrację pacjentów online.

Przypomnienia i powiadomienia - sposób na zapominalskich pacjentów, zwiększenie jakości obsługi i…oszczędność czasu


W dzisiejszym zabieganym świecie i pod presją czasu zdarza nam się zapominać o wizytach lub sprawach do załatwienia, szczególnie, jeśli jest ich wiele danego dnia. Powiadomienia przypominające o zbliżającej się wizycie mają znaczny wpływ na to, czy pacjent pojawi się na wizycie. 
Wyobraź sobie sytuację, że pacjent umawia wizytę z wyprzedzeniem, np. konsultację kontrolną za pół roku. Jeśli dostanie kartkę z terminem, a nie jest przesadnie skrupulatny, może ją zgubić i kompletnie zapomnieć o wizycie. Korzystając z kalendarza online na znanylekarz.pl nie musisz poświęcać czasu i energii na wysyłanie powiadomień każdemu pacjentowi – wystarczy, że raz uruchomisz automatyczną wysyłkę powiadomień.

Kalendarz online - wygoda dla pacjenta i wzrost efektywności dla gabinetu, czy placówki

Może się także zdarzyć, że pacjent będzie potrzebował odwołać wizytę - wygodnie zrobi to, korzystając z w/w powiadomień, po prostu odpowiadając na wiadomość. Z kolei lekarz, czy specjalista z łatwością zagospodaruje “okienka”, udostępniając wolne terminy innym pacjentom - nawet tego samego dnia (zobacz więcej).

Kalendarz wizyt online umożliwia łatwe zarządzanie harmonogramem wizyt, co przekłada się na lepszą organizację pracy gabinetu, czy placówki medycznej. Dzięki funkcjom takim jak filtrowanie wizyt, przypisywanie pacjentów do konkretnych lekarzy czy generowanie raportów, zarządzanie gabinetem staje się bardziej efektywne i przejrzyste.

Kalendarz WIZYT ONLINE - OKIEM UŻYTKOWNIKÓW 


“ Automatyczne powiadomienia znacznie ułatwiają komunikację między lekarzem a pacjentem, tym samym pośrednio zmniejszają liczbę odwoływanych wizyt.” -  Ewa Łempicka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, Centrum Medyczne Magnolia

💠 2% nieobecności pacjentów na wizytach
💠około 120 odwołanych terminów wykorzystanych przez innych (miesięcznie)
💠30% wizyt umawianych poza godzinami pracy (rocznie)
💠98% wizyt umówionych zostało przez ZnanyLekarz.pl

Przeczytaj całą historię

Kalendarz wizyt online to konkretne dane, niezbędne w procesie podejmowania decyzji biznesowych


Sprawdź wszystkie zarezerwowane wizyty w jednym miejscu, pobierz Raporty Wizyt i z łatwością filtruj potrzebne informacje. Tę funkcje kochają osoby zarządzające pracą gabinetów i placówek medycznych. Na podstawie raportów i statystyk wyraźnie widać trend, sezonowości, czy obłożenie pracą. Łatwo sprawdzisz też z jakimi chorobami pacjenci zgłaszają się najczęściej, czy w jakich godzinach jest największy ruch. A stąd już prosta droga do podejmowania skutecznych decyzji biznesowych, zwiększenia rentowności i rozwoju gabinetu lub placówki medycznej.

Kalendarz online to również sposób na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania...

Włączając kalendarz wizyt online zwiększasz także swoją widoczność w wynikach wyszukiwania. Twój profil (dotyczy to zarówno specjalisty, jak i placówki) automatycznie staje się widoczny w Internecie: pojawiasz się wyżej na listach wyników ZnanyLekarz niż profile darmowe i korzystasz z tego, że ZnanyLekarz zawsze jest w TOP 3 wyników wyszukiwania w Google dla fraz “specjalizacja miasto”. Czyli realnie zwiększasz szansę na umówienie wizyty i stajesz się dostępny dla pacjentów - a trzeba pamiętać, że ponad 90% z nich swoją ścieżkę do gabinetu lekarza zaczyna właśnie w Internecie. 

...oraz łatwe zbieranie i udostępnianie opinii pacjentów - a przez to budowanie wizerunku

Oprócz wymienionych zalet, usługa rejestracji wizyt online automatycznie wysyła przypomnienia do Twoich pacjentów, zachęcając ich do podzielenia się opinią po wizycie. Dzięki temu łatwiej zdobędziesz opinie i zbudujesz reputację. Nie musisz nawet martwić się o umieszczenie opinii na swoim profilu na ZnanyLekarz.pl - system, jeśli dana opinia przejdzie proces moderacji, zrobi to za Ciebie automatycznie.

Kalendarz i rejestracja online od ZnanyLekarz to także wygodne płatności z góry za wizytę i odwołanie nieopłaconej wizyty


Wiemy, że Twój czas jest cenny – dla nas także jest to super ważna waluta. Dlatego w ZnanyLekarz dodając wizytę pacjenta do kalendarza online na profilu, możesz zdecydować o wysłaniu mu prośby o opłatę z góry za wizytę. Jeśli w ciągu 24 h pacjent nie opłaci wizyty, termin ponownie wraca do kalendarza i jest dostępny do rezerwacji. Po dodaniu wizyty pacjent dostaje powiadomienia SMS: w momencie umówienia wizyty, godzinę po tym, a następnie po 20 i 23 godzinach. Jeśli mimo to nie opłaci wizyty, nie zostajesz z ryzykiem nagłego okienka w ciągu dnia. 

Gwóźdź programu: narzędzie do przyjmowania płatności online za wizyty 

Jeśli nie korzystasz z Płatności od ZnanyLekarz, a czytasz ten artykuł, to zapewne jest to dobry moment, aby poznać korzyści płynące z tego narzędzia.

Poznaj płatności online

Udostępnienie kalendarza i rejestracji na wizyty online to prosty sposób na to, aby jak zadbać o przychody gabinetu, czy placówki medycznej

Jak wygląda sytuacja w Twoim gabinecie lub placówce medycznej? Jak widzisz, jest kilka działań, które mogą pomóc Ci zadbać o przychody i wykorzystanie czasu zaplanowanego na pracę, a jednocześnie zadbać o pozytywne doświadczenia pacjentów. Wypróbuj kalendarz i rejestrację pacjentów online, aby maksymalnie zadbać o zmniejszenie nieobecności i utratę potencjalnych przychodów. 

Jak włączyć kalendarz wizyt online?

Przejdź do swojego profilu aby włączyć i skonfigurować kalendarz wizyt online. A jeśli jeszcze nie masz profilu, możesz założyć go tutaj.

Każdy z planów płatnych ZnanyLekarz pozwala Ci na udostępnienie kalendarza wizyt i rejestracji online pacjentów. Co ważne - każdy plan płatny ZnanyLekarz gwarantuje Ci też dostęp do aplikacji mobilnej. Dzięki aplikacji medycznej ZnanyLekarz na telefon łatwo możesz:
- zarządzać grafikiem wizyt, w tym edytować wizyty już umówione,
- przeglądać dane pacjentów - masz także dostęp do pełnej historii,
- komunikować się z pacjentami. A jeśli korzystasz z planu Plus lub VIP dla specjalistów i lekarzy, to również
- przeprowadzić konsultacje online. I to bez dodatkowych opłat.

Kalendarz wizyt online - podsumowanie

Aby kalendarz wizyt online spełniał swoją funkcję, zadbaj o jego aktualność! Dzięki temu pacjenci z łatwością znajdą interesujących ich termin a także samodzielnie umówią się na wizytę. Dalej “opiekę” przejmie system, który wysyła powiadomienia, przypomnienia, a także poprosi o opinie po wizycie (która po moderacji pojawi się na profilu lekarza lub placówki na ZnanyLekarz.pl). Jak widzisz, kalendarz wizyt to proste i wygodne, a przy tym efektywne narzędzie, które pomoże Ci zadbać o zyski gabinetu lub placówki medycznej.

🔖 Przeczytaj też nasz poradnik Efektywne zarządzanie gabinetem i placówką medyczną. 👇

Ebook Efektywne zarządzanie gabinetem i placówką medyczną Pobierz bezpłatnie