Docplanner (ZnanyLekarz) i MyDr łączą siły

Globalny lider łączy się z polską firmą MyDr sp. z o.o.  - liderem w sektorze oprogramowania do zarządzania podmiotami medycznymi.

W 2022 r. świętowaliśmy 10-lecie ZnanyLekarz, a w kolejnym roku...nie zwalniamy tempa.  Początek 2023 r. to kolejny kamień milowy dla ZnanyLekarz i całej grupy Docplanner

9 stycznia 2023 r. – Docplanner, największa na świecie platforma do umawiania wizyt lekarskich online i wiodący dostawca rozwiązań SaaS dla lekarzy i placówek medycznych, ogłasza kolejny alians, tym razem na rodzimym rynku. Do Grupy dołącza lider w zakresie rozwiązań technologicznych dla sektora medycznego - firma MyDr sp. z o.o., właściciel m.in. oprogramowania MyDr EDM i Dr100. Dzięki transakcji ZnanyLekarz umocni swoją pozycję na rynku medycznym, będąc jedynym dostawcą z tak kompleksową ofertą oraz rozwiązaniami informatycznymi dla pacjentów, lekarzy i placówek medycznych.

Spółka MyDr współpracuje z 47.000 lekarzy, a miesięcznie za pośrednictwem serwisu umawianych jest prawie 2 mln wizyt. ZnanyLekarz świadczy usługi dla 24.000 lekarzy, platformę odwiedza każdego miesiąca ponad 6 mln pacjentów, którzy umawiają ponad 1 mln wizyt. 

Przeczytaj też: ZnanyLekarz.pl w liczbach: wizyty online i opinie pacjentów w 2022 r.

Połączenie dwóch silnych graczy oznacza dla Docplannera duży wzrost w każdym z tych obszarów.  

Globalny lider oprogramowania medycznego rośnie w siłę także na polskim rynku

Obecna akwizycja jest pierwszą, w historii Docplannera, na rodzimym rynku. Dotychczas właściciel ZnanegoLekarza skupiał się na ekspansji globalnej. Ostatnie zakupy Grupy to brazylijska firma Feegow, która rozwija oprogramowanie do zarządzania placówkami medycznymi (sierpień 2022).

Rok wcześniej spółka rozpoczęła działalność w Niemczech, pozyskując firmę Jameda, największą lokalną platformę cyfrowych usług medycznych, należącą wcześniej do Hubert Burda Media. 

Docplanner jest liderem oprogramowania medycznego na sześciu rynkach, m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Meksyku czy w Turcji i ma największy zasięg geograficzny w przestrzeni cyfrowej opieki zdrowotnej na świecie. 

 

W Polsce Docplanner obecny jest pod marką ZnanyLekarz. Składają się na nią:

  • ZnanyLekarz.pl - największy, najbardziej opiniotwórczy portal dla pacjentów. I potężne narzędzie, dzięki któremu lekarze i placówki mogą budować swoja widoczność i wizerunek.
  • ZnanyLekarz PRO dla lekarzy i dla placówek - kompleksowy system gabinetowy / system medyczny zawierający m.in. kalendarz, powiadomienia dla pacjentów, EDM, płatności, P1, eWUŚ i w pełni zintegrowany ze ZnanyLekarz.pl (stroną)
  • ZnanyLekarz Phone - system wsparcia recepcji i rejestracji pacjentów.

Również MyDr jest wiodącym graczem na polskim rynku oprogramowania medycznego. W jego skład wchodzą m.in.:

  • MyDr EDM - najbardziej rozpoznawalny w Polsce system do zarządzania praktyką i placówką medyczną,
  • Dr100 - oprogramowanie do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych.

Jest to więc połączenie sił, w którym wiedza i doświadczenie, a także rozwiązania technologiczne będą pracowały na korzyść dotychczasowych klientów obu podmiotów. Oferta ZnanyLekarz poszerzy się o najlepszy dostępny na rynku system Elektronicznej Dokumentacji Medycznej z modułem do rozliczania z NFZ. Zyskamy również nowoczesne rozwiązanie do prowadzenia praktyki stomatologicznej. 

Docplanner (ZnanyLekarz) kupuje MyDr:
co to oznacza dla obecnych klientów?

Dzięki połączeniu dwóch silnych i znanych marek, będziemy mogli przedstawić rynkowi kompleksową ofertę, obejmującą wszystkie aspekty zarządzania gabinetem czy placówką medyczną, w tym dentystyczną, zarówno komercyjną, jak i współpracującą z NFZ. Wspomagającą wiele kluczowych procesów: od budowania wizerunku i pozyskania pacjentów przez opłaty za konsultacje, przeprowadzenie wizyty w gabinecie, wystawienie recept czy zwolnień, dokumentację i raportowanie po rozliczenie z lekarzami i NFZ. 

Będzie to pierwsza i jedyna taka oferta w Polsce.

Koncentrujemy się na innowacyjności, wygodzie dla pacjenta, lekarza i personelu okołomedycznego. 

Docplanner (ZnanyLekarz) łączy się z MyDr: najczęściej zadawane pytania 

1. Co oferuje MyDr EDM dla lekarzy?

Jest to najpopularniejszy w Polsce system do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, zawierający m.in. moduł rozliczeń z NFZ. MyDr EDM wykorzystywany jest z sukcesem również przez specjalistów.
Oferujemy także kompleksowy system do prowadzenia gabinetu stomatologicznego Dr100

2. Ile kosztuje integracja?

Opłaty po stronie MyDr - bez zmian. Aktualna oferta MyDr dostępna jest tutaj. Dr100 - darmowa.

3. Czy mogę połączyć MyDr EDM z ZnanyLekarz?

Tak, istnieje integracja między MyDr EDM, a ZnanyLekarz. Dzięki niej, pacjenci zapisujący się przez stronę ZnanyLekarz pojawią się automatycznie w Twoim kalendarzu MyDr EDM, gdzie możesz dla nich prowadzić całą dokumentację medyczną. 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, odwiedź nasze strony dla profesjonalistów:
Pro ZnanyLekarz
MyDr EDM 

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta.

Docplanner (ZnanyLekarz) kupuje MyDr: siła synergii i jeszcze lepsze rozwiązania dla gabinetów i placówek medycznych

Dzięki połączeniu obu firm dysponujemy najlepszymi w Polsce rozwiązaniami w zakresie platformy umawiania wizyt, kontaktu między lekarzem/specjalistą a pacjentem, przeprowadzania konsultacji i prowadzenia gabinetu i kliniki. 

Na połączeniu zyskają nie tylko lekarze i placówki. Pamiętajmy, że trzonem branży opieki zdrowotnej są …pacjenci. Od lat skupiamy się na tym, aby rozwiązania ZnanyLekarz  pozwalały nie tylko ich pozyskać, ale też odpowiednio zadbać o ich doświadczenia i zbudować lojalność.

Dzięki synergii będziemy w stanie zapewnić jeszcze lepsze rozwiązania technologiczne, które odpowiadają na potrzeby nowoczesnego pacjenta, a gabinetom i placówkom efektywnie organizować pracę i rozwijać się w zdigitalizowanym świecie.

ZnanyLekarz i MyDr łączą siły: podsumowanie zarządzających

Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz, powiedział:

“Jeśli popatrzymy na historię akwizycji Docplannera, można pomyśleć, że w końcu przyszedł czas na Polskę. We Włoszech przejęliśmy Tuotempo, dostawcę oprogramowania do zarządzania gabinetami lekarskimi, w Brazylii podobnego gracza - Feegow. Dzięki temu pozyskaliśmy nową bazę klientów, którym dostarczyliśmy kompleksowe rozwiązanie technologiczne dla ich gabinetów, klinik i innych podmiotów medycznych. Dziś do Grupy Docplanner i do naszego polskiego oddziału dołącza silny gracz, marka, partner. Wiemy, że ZnanyLekarz w Polsce jest liderem jeśli chodzi o łączenie lekarzy z pacjentami i chcieliśmy zmienić postrzeganie nas w kierunku dostawcy oprogramowania do automatyzacji i usprawniania pracy podmiotów medycznych. Jestem przekonany, że razem z MyDr, która ma zdecydowanie większe doświadczenie w tym obszarze, możemy urzeczywistnić tę wizję jeszcze szybciej, a dzięki połączeniu naszych technologii i wiedzy dostarczymy kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich uczestników rynku medycznego w Polsce. Cieszymy się, że dołącza do nas firma, która chce czynić opiekę medyczną bardziej ludzką, nowoczesną i mocno wierzę, że razem możemy osiągnąć jeszcze więcej.”

Piotr Miluski, dyrektor zarządzający MyDr, powiedział: 

“Jestem dumny, że dołączamy do Grupy Docplanner, globalnego lidera w sektorze medycznym i jestem przekonany, że razem możemy wdrażać najlepsze rozwiązania technologiczne dla całej branży w Polsce. My stworzyliśmy mocny system do zarządzania podmiotami medycznymi, Docplanner zaczynał od marketplace, który dziś nie ma sobie równych, a od jakiegoś czasu rozwija się także w naszym obszarze. Nasze połączenie może dostarczyć tylko najwyższą wartość dla lekarzy i pacjentów.”