Wypoczynek lekarza - jak zrobić sobie przerwę w pracy lub wakacje? (+ pomocne narzędzia)

Wakacje to czas słońca, napojów z parasolką, czytania książek pod palemką i relaksu. Każdy potrzebuje urlopu i ma prawo do odpoczynku fizycznego i mentalnego. Jednak bardzo trudno jest pogodzić wyjazd z pracą lekarza czy specjalisty w branży medycznej. Nie jest to jednak zadanie niewykonalne! Potrzeba trochę chęci, pomocy oraz… odpowiednich narzędzi. Pokażemy Ci jak wykorzystać funkcje systemu gabinetowego, aby zapewnić sobie czas na niezbędny wypoczynek.

Co możesz zrobić, aby spokojnie wypoczywać i jednocześnie mieć pewność, że Twoi pacjenci są “zaopiekowani’ i nie zaskoczyła ich Twoja nieobecność? Oto kilka prostych działań i narzędzi, dzięki którym odpoczniesz w spokoju:

 1. Włącz rejestrację online i
 2. ustaw odpowiednie daty w kalendarzu online.
 3. Włącz powiadomienia SMS/e-mail.
 4. Wyślij informację o nieobecności do stałych pacjentów.
 5. Wykorzystaj telefoniczną rejestrację pacjentów do kontaktu podczas twojej nieobecności.
 6. Jeśli masz na czas urlopu zastępstwo, choćby w zakresie rejestracji, zadbaj o dostęp do wszystkich niezbędnych informacji.
 7. Nagła sytuacja? Skorzystaj z aplikacji mobilnej ZnanyLekarz i konsultacji online.

Wypoczynek lekarza: Klucz do sukcesu - zaplanuj to!


Każda wielka podróż zaczyna się od…planowania! Nie inaczej jest w przypadku nawet krótkiego urlopu. Jeśli chcesz zapewnić sobie choć kilka dni wypoczynku, po prostu – zaplanuj go. I poinformuj o tym swoich pacjentów. Jak?

Ustaw odpowiednie daty w kalendarzu online. Dzięki temu zyskasz pewność, że w terminie twoich wakacji nie ma żadnych zaplanowanych wizyt.
Unikniesz odwoływania wizyt, czy w efekcie nawet utraty pacjentów. Co więcej, dzięki możliwości rejestracji online, pacjenci będą mogli samodzielnie zarejestrować się na wizytę w dogodnym dla nich terminie. Zupełnie bez angażowania Ciebie. Zyskujesz zatem więcej czasu i swobody, i to nie tylko podczas urlopu.

kalendarz online wolne terminy

Zanim zrobisz sobie wakacje – daj znać pacjentom

Możesz wysłać powiadomienia do swoich stałych pacjentów, np. korzystając z powiadomień SMS / email od ZnanyLekarz (tych samych dzięki którym pacjenci dostają przypomnienia o wizycie).
Do wyboru masz gotowe szablony, więc samo przygotowanie i wysyłka wiadomości zajmie Ci dosłownie chwilę. Nie zapomnij dodać do nich linku do rejestracji online, aby pacjenci zawczasu mogli zarezerwować odpowiadający im termin.

Jeśli korzystasz z rozwiązania od ZnanyLekarz, to dodatkowo, np. używając Czatu, pacjenci mogą poprosić Cię o wystawienie recepty na czas Twojej nieobecności.

Zadbaj, aby telefon nie pozostał bez odpowiedzi

Na pewno nie chcesz odbierać podczas urlopu telefonów od pacjentów. Jednak nie chcesz ich też pozostawić bez kontaktu. To dość proste, jeśli na co dzień dysponujesz recepcją lub pracujesz w placówce, która ją posiada. Co jeśli jednak działasz samodzielnie?

Z pomocą przychodzi TeleRejestracja ZnanyLekarz. Odbierze Twoje telefony, umówi wizytę, wyjaśni wątpliwości i przekaże wszystkie informacje, według Twoich ustaleń. I najlepsze – TeleTejestacja jest usługą dostępną bez dodatkowych opłat w Planach Plus i VIP oprogramowania medycznego ZnanyLekarz.

Zadbaj też o dostęp do danych

Jak wiele ważnych i cennych informacji odnośnie wizyt i pacjentów przechowujesz w swojej głowie? Czy w razie nagłych wypadków możesz przekazać pacjentów pod swoją nieobecność innemu specjaliście? Lub, czy będzie on w stanie odtworzyć wszelkie niezbędne dane?
Świetny rozwiązaniem jest tutaj wykorzystanie Systemu gabinetowego, do którego w razie potrzeby mogą mieć dostęp inni specjaliści lub pracownicy gabinetu i placówki. Co więcej, zostaje zachowana ciągłość prowadzenia karty pacjenta, a po powrocie możesz łatwo i wygodnie przejrzeć wszelkie informacje. Jeśli korzystasz z kalendarza ZnanyLekarz, ten punkt masz już odhaczony i nie musisz się martwić o bezpieczeństwo danych.

W nagłych wypadkach miej gabinet pod ręką

Zdarza się, że mimo urlopu sytuacja jest na tyle pilna, że wymaga kontaktu bezpośrednio z Tobą. Istotne, aby w tym momencie wszystkie niezbędne informacje dotyczące pacjenta były pod ręką. I tu świetna informacja – dzięki aplikacji mobilnej swój gabinet możesz mieć zawsze pod ręką. Dzięki aplikacji medycznej ZnanyLekarz na telefon łatwo możesz:

 • zarządzać grafikiem wizyt, w tym edytować wizyty już umówione,
 • przeglądać dane pacjentów - masz także dostęp do pełnej historii,
 • komunikować się z pacjentami. W tym także
 • przeprowadzić konsultacje online.
konsultacje online

👉 Poznaj wszystkie funkcje aplikacji mobilnej ZnanyLekarz dla profesjonalistów.

Podsumowując: zawsze może wydarzyć się coś nieprzewidzianego. Jednak możesz się na to przygotować. Wystarczy telefon i aplikacja mobilna, którą skonfigurujesz w kilku prostych krokach. Sama aplikacja jest bezpłatna, czyli znowu – płacisz za ZnanyLekarz i cieszysz się wszystkimi korzyściami (w zależności od planu): od intuicyjnego systemu gabinetowego, przez zarządzanie wizytami i rejestrację online, wystawianie e-Recept i e-Skierowań, łatwe i wygodne zbieranie opinii, po aplikację mobilną, konsultacje online czy telefoniczną rejestrację. 

Wypoczynek lekarza – jak zrobić sobie przerwę w pracy lub wakacje – podsumowanie

Każdemu należy się odpoczynek i wytchnienie. Jest to zdrowa praktyka, która pozwala nam odświeżyć myślenie, rozładować stres i wrócić do pracy wypoczętymi i gotowymi na nowe wyzwania. A narzędzia są po to, żeby wspomagać – w efektywnej organizacji pracy – jak i umożliwić niezbędny odpoczynek.

Nie korzystasz jeszcze z systemu ZnanyLekarz?

Będzie nam miło, jeśli wzorem ponad 20000 specjalistów i lekarzy, zaufasz ZnanyLekarz Pro.
Aplikacja mobilna, powiadomienia SMS i e-mail, kalendarz wizyt online z możliwością zaznaczenia niedostępności, telerejestracja…to tylko część rozwiązań, jakie oferuje ZnanyLekarz Pro. Poznaj wszystkie funkcjonalności i korzyści – wybierz swój plan ZnanyLekarz i ciesz się wolnym czasem 🙂

Współpracujesz ze ZnanyLekarz?

Cieszymy się i już teraz życzymy dobrego wypoczynku! Nie zapomnij przede wszystkim dodać swojej nieobecności do kalendarza, uruchomić dla pacjentów kalendarza z terminami w przód oraz włączyć TeleRejestracji.

Ebook efektywne zarządzanie gabinetem i placówką medyczną