Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

artykuł
Na czym warto się skupić, aby uzyskać Certyfikat Jakości 2023 na koniec roku?

Certyfikaty Jakości ZnanyLekarz towarzyszą nam od kilku już lat – to coroczne podsumowanie działań specjalistów i placówek i docenienie tych, którzy dbają o ważne dla pacjentów kwestie. Kryteria dotyczą trzech głównych obszarów obecności w serwisie ZnanyLekarz: profil, opinie oraz kalendarz. Sprawdźmy, co zrobić, aby spełnić warunki Certyfikatu Jakości 2023, który przyznany zostanie już na początku nowego roku!

Jak zadbać o Certyfikat Jakości dla lekarza lub specjalisty?

Jak zadbać o Certyfikat Jakości dla placówki?

illu-other-certificate@2x

Certyfikat Jakości 2023: dla lekarza/specjalisty

Tutaj sprawdzisz obecne kryteria Certyfikatu Jakości 2023 dla lekarza/specjalisty w kalendarzu ZnanyLekarz: zakładka Mój profil > Promocja > Certyfikaty.

Jak zadbać o kryteria profilu?

Dobre uzupełnienie profilu jest kluczowe z perspektywy pozyskiwania nowych pacjentów. Informacje na profilu powinny być kompletne – dlaczego to takie ważne? To, czego pacjent dowie się o lekarzu przed wizytą, w przeważającej mierze wpływa na jego decyzję o tym, u kogo podejmie leczenie. Dlatego przede wszystkim informacje o leczonych chorobach, ceny wizyt, a także informacje o wykształceniu czy też znajomości języków obcych są podstawą, której nie warto i nie należy pomijać, bo zwyczajnie się na tym traci. Po zalogowaniu do kalendarza w zakładce Mój profil znajdziesz sekcję Statystyki profilu i właśnie tam sprawdzisz, jakich informacji jeszcze Ci brakuje do uzyskania minimum 80%. 

Jak zadbać o kryteria opinii?

To nieodłączny element obecności w internecie oraz drugi najważniejszy czynnik wpływający na decyzje potencjalnych pacjentów o wyborze specjalisty. Jak o nie zadbać? Na co dzień sprawdzą się automatyczne powiadomienia do pacjentów z prośbą o wystawienie opinii po wizycie (sprawdź, czy masz to powiadomienie włączone dla każdego swojego adresu). 

Dodatkową, sezonową akcją wspierającą zdobywanie nowych opinii od pacjentów jest skorzystanie z kampanii, czyli wysłanie jednej wiadomości do wielu odbiorców z zaproszeniem do podzielenia się opinią na profilu. Taką wiadomość można wysłać za pomocą SMS lub e-mail – właśnie teraz jest świetny moment na to, aby skorzystać z tej funkcji i tym samym zadbać o wymagane minimum 20 opinii wystawionych w 2023 roku. Zobacz instrukcję

Przy Certyfikacie Jakości 2023 liczy się jednak nie tylko liczba opinii, lecz również:

  • średnia ocena profilu lekarza/specjalisty z całego roku (wartość minimalna to 4,5)
  • oraz średnia wszystkich dotychczasowych opinii (minimum 4,25). 

Z kolei to, o czym czasem zapominają lekarze i specjaliści (a szkoda!) to udzielanie odpowiedzi na opinie pacjentów – zarówno na negatywne, żeby pokazać swoją perspektywę trudnej sytuacji opisanej przez pacjenta, jak i na pozytywne, aby docenić jego wysiłek i wzmocnić relację. Jest to przydatny nawyk, a więcej na ten temat przeczytasz w poradniku: jak odpowiadać na opinie?

Lekarze i specjaliści, którzy odpowiadają na opinie, sa postrzegani przez pacjentów jako zaangażowani, otwarci na dialog oraz po prostu sympatyczni – a to nierzadko wpływa na decyzję o ponownym umówieniu wizyty w tym gabinecie.

Zadbaj o to, żeby minimum 20 opinii z tego roku miało Twoją odpowiedź. 

Jak zadbać o kryteria kalendarza?

To podstawowe kryterium, którego siła tkwi w prostocie. Bez aktywnego kalendarza online na profilu, który pozwala pacjentowi znaleźć szybką pomoc, Certyfikat Jakości nie może zostać przyznany. 

Pacjenci wchodzą na profil, który znaleźli w serwisie i oczekują możliwości umówienia się na wizytę u wybranego przez siebie specjalisty. Nawet jeśli nie masz wolnych terminów w najbliższym czasie, to kalendarz obecnie może być udostępniony nawet do 24 tygodni w przód. Zadbaj o aktualne godziny pracy pod każdym adresem, wprowadź planowane nieobecności i udostępnij pacjentom możliwość samodzielnego umawiania wizyt – inaczej ich obecność na Twoim profilu nie zakończy się umówieniem wizyty. 

Certyfikat Jakości 2023: dla placówki medycznej

Tutaj sprawdzisz obecne kryteria Certyfikatu Jakości 2023 dla placówki medycznej: https://www.znanylekarz.pl/marketing-tools/facility-certificates

Jak zadbać o kryteria profilu?

Wizytówka placówki, tak jak indywidualnego gabinetu lekarza lub specjalisty, powinna dostarczać pacjentom wszystkich potrzebnych informacji po to, aby jak najlepiej pomóc im podjąć decyzję o umówieniu wizyty. Zadbaj o spójny wizerunek placówki, dodając jej logo i zdjęcia gabinetów. Tutaj znajdziesz wskazówki, jak uzupełnić poszczególne pola i spełnić kryterium minimum 80% uzupełnienia profilu.

Jak zadbać o kryteria opinii?

Opinie są narzędziem do budowania renomy placówki – znajdują się w nich nie tylko miłe słowa uznania, ale także wiele informacji zwrotnych, a z perspektywy pacjenta wskazówki, czy warto zgłosić się po pomoc właśnie w to miejsce. Dlatego pozyskiwanie nowych opinii na profilu powinno być stałym elementem codziennej pracy placówki.

W jaki sposób ułatwić sobie zbudowanie takiego nawyku? Włączając automatyczne powiadomienie do pacjentów po wizycie w adresie placówki z prośbą o wystawienie opinii. Ponadto, można cyklicznie korzystać z kampanii, który pozwalają w prosty sposób przesłać wiadomość do wielu odbiorców za pomocą SMS lub e-mail i w ten sposób zaprosić pacjentów do pozostawienia opinii na profilu. Zadbaj, by na profilu placówki pojawiło się minimum 40 opinii wystawionych w 2023 roku. Liczy się również ich średnia ocena: minimum 4,5.

Zasady wyświetlania opinii na profilu placówki, znajdziesz tutaj.

Jak zadbać o kryteria kalendarza?

O Certyfikat Jakości dla placówki mogą się starać placówki promujące przynajmniej trzech specjalistów i minimum jeden z nich musi mieć aktywny kalendarz do zapisów. Pacjent podejmujący decyzję o chęci skorzystania z usług placówki powinien móc bezpośrednio umówić wizytę – to właśnie w tym celu odwiedza on profil lekarza lub specjalisty. Ideą wyróżnienia Certyfikatem Jakości przez ZnanyLekarz jest docenienie tych lekarzy, specjalistów i placówek medycznych, którzy dbają o jak najłatwiejszy dostęp do szybkiej opieki medycznej dla pacjenta. Bez włączonego kalendarza na profilu nie można mówić o ułatwieniu pacjentom znalezienia pomocy, dlatego jest to tak istotne kryterium. 

Z tego powodu warto więc zadbać o wykorzystanie widgetu placówkowego na stronie internetowej placówki. Pozwala on pacjentowi na umówienie wizyty w wybranym przez siebie terminie.z aktualnie dostępnych na profilu.

Gotowi? Do dzieła!

Część kryteriów Certyfikatu Jakości – jak np. uzupełnienie profilu, można spełnić, poświęcając na to kilkadziesiąt minut lub jedno popołudnie. Na inne potrzeba więcej czasu, a tego jest coraz mniej do końca roku. Pamiętaj, że na zakwalifikowanie się do wyróżnienia masz czas do 31 grudnia br. Nie czekaj – szczególnie, jeśli kryterium liczby opinii jest wciąż niespełnione. Sprawdź podane linki, a w razie trudności skontaktuj się z nami w standardowy sposób: na czacie, mailowo lub telefonicznie. Powodzenia!

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!