Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

Wizerunek i opinie poradnik
Nie chcesz tracić pacjentów? Zadbaj o ich lojalność!

Na rynku służby zdrowia konkurencja jest coraz liczniejsza, a pacjenci wciąż poszukują usług najlepszych dla siebie. Niestety, błędem jest założenie, że każda osoba, która raz skorzysta z usług naszej placówki, będzie robiła to zawsze bez jakiejkolwiek zachęty.

Dlaczego warto troszczyć się o lojalność obecnych pacjentów?

Budowanie lojalności i satysfakcji pacjentów to klucz do sukcesu placówki medycznej. W istotny sposób przyczynia się do zwiększania jej dochodów. Zadowoleni pacjenci w aż 95% przypadków są skłonni wrócić do placówki i umówić wizytę u tego samego lekarza. Są też bardziej skorzy do polecenia jej znajomym i rodzinie. Co więcej, utrzymanie obecnego pacjenta jest dla placówki bardziej opłacalne niż pozyskanie nowego. Znacznie łatwiej (a co za tym idzie - taniej) dotrzeć do pacjenta, którego dane posiadamy, niż inwestować w działania marketingowe pozyskujące nowych klientów.

W jakich obszarach warto działać?

Troska o budowanie lojalności i satysfakcji powinna obejmować całokształt doświadczenia pacjenta z placówką i personelem:

  • wygodę i szybkość umówienia wizyty: krótki czas oczekiwania na połączenie, możliwość zapisu online;
  • udzielenie informacji: przypomnienie o wizycie i ewentualnym przygotowaniu do badania, a w dniu konsultacji w placówce poinformowanie, jak trafić do gabinetu i jaki jest przewidywany czas oczekiwania;
  • dobrą relację z lekarzem: otoczenie pacjenta opieką, poświęcenie mu czasu i uwagi oraz zaangażowanie go w proces leczenia;
  • ustalenie dalszych kroków: po wizycie ustalenie planu leczenia, np. zakresu i terminu kolejnych konsultacji;
  • kontrolę satysfakcji: zebranie opinii po wizycie i wdrożenie sugerowanych zmian.

Przydatne wskazówki

Jeszcze więcej praktycznych porad, jak zadbać o pacjentów i ich lojalność, znajdziesz w najnowszym e-booku p.t. Lojalność pacjentów placówki medycznej. Co zrobić, by pacjenci wracali? Pobierz go, aby poznać nowoczesne narzędzia i najlepsze praktyki wdrożone przez inne placówki!

Pobierz bezpłatnego e-booka

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!