4 proste kroki do efektywności placówki medycznej

Zrzut ekranu 2019-01-17 o 12.35.57Sukces Twojej placówki zależy od skutecznego zarządzania. Drobne błędy popełnione przez managera odbiją się nie tylko na ilości umawianych wizyt. Pozostawią też swój ślad w postaci negatywnych ocen w Internecie. O czym zatem pamiętać, aby ich uniknąć?

Po pierwsze zadbaj o odpowiedni zespół. To lekarze będą głównym atutem tego miejsca i od nich zależeć będzie zainteresowanie Waszą ofertą. Dlatego dobór specjalistów warto oprzeć na wyświetlanych w Internecie ocenach ich usług. Z naszego badania wynika, że aż 88% ankietowanych dokonuje wyboru lekarza przez pryzmat opinii o nim. To absolutna podstawa postrzegania nie tylko specjalistów, ale również samej placówki, przyjmującej do niego zapisy.

Po drugie zatroszcz się o ergonomię miejsca, w którym pacjenci będą przyjmowani na wizyty. Drobne niuanse - takie jak podjazdy i windy dla osób niepełnosprawnych, zapewnienie intymnej atmosfery w gabinetach, czy rezerwacje online - podnoszą standard placówki i komfort pracy samych lekarzy. Czy masz pewność, że dbasz o takie detale?

Po trzecie ułatw pracę lekarzom. Oprócz wyposażenia gabinetu w niezbędny sprzęt, należy zadbać o nowoczesne standardy pracy. Przede wszystkim zoptymalizuj pracę specjalistów. Pomogą w tym narzędzia, do których dostęp jest tak prosty, jak i sama ich obsługa. Jednym z takich rozwiązań jest nasz system, który pomaga zaplanować długość wizyt, wygodnie ułożyć grafik pracy lekarzy i przyjąć zapisy od pacjentów online i przez telefon. Pozwoli to lepiej zorganizować czas pracy lekarzy, co dobrze wpłynie na ich satysfakcję i kondycję placówki.

Po czwarte obserwuj opinie pacjentów. To one wskażą nam, co robimy dobrze, a co warto zmienić, by zapisów na wizyty wciąż przybywało. Warto zachęcić też lekarzy do odpowiadania na opinie - co umożliwia serwis ZnanyLekarz. Pomoże to budować profesjonalny wizerunek, na czym skorzysta nie tylko lekarz, ale też sama placówka.

Ściągnij już teraz e-booka szczegółowo omawiającego 4 powyższe obszary!

Pobierz e-booka 

Efektywność pracy placówek medycznych jest nie lada wyzwaniem stawianym przed ich managerami. To dla nich właśnie powstają narzędzia, takie jak te oferowane przez portal ZnanyLekarz.pl, wspierający ich w codziennej pracy. Placówki zarządzane skutecznie sprostają wyzwaniom ciągle rozwijającego się rynku usług zdrowotnych. Te zaś, które nie postawią na rozwiązania usprawniające ich pracę, będą tracić zarówno w oczach pacjentów, jak i lekarzy w nich pracujących.