6 kroków do skutecznego profilu w ZnanyLekarz.pl

6 kroków do skutecznego profilu

Posiadanie profilu w serwisie ZnanyLekarz.pl nie jest jeszcze gwarantem sukcesu. Profil lekarza to tylko narzędzie i w dużym stopniu od Ciebie zależy, jak je wykorzystasz. Możesz oczywiście uzupełnić dane kontaktowe i na tym poprzestać, ale nie oczekuj wówczas spektakularnych efektów. Jeżeli umiejętnie wykorzystasz wszystkie możliwości profilu, z pewnością wpłynie to na rozwój Twojej praktyki lekarskiej i Twój wizerunek w internecie.

Poznaj 6 kroków do skutecznego profilu w internecie!

1. Uzupełnij dokładnie swój profil.

Pacjenci chętniej wybierają lekarzy, którzy podają pełne informacje o sobie. Dokładnie uzupełniony profil pokazuje Twój profesjonalizm i wzbudza zaufanie pacjentów. Dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby stworzyć wizytówkę, która przyciągnie pacjentów. Zobacz, jakie informacje są niezbędne na Twoim profilu: tutaj

2. Angażuj swoich pacjentów.

Aż 63% pacjentów dokonuje wyboru lekarza w oparciu o opinie innych osób, dlatego, jeżeli chcesz, aby Twój profil był skuteczny, zachęcaj swoich pacjentów do pozostawienia komentarza na Twoim profilu. Jeżeli czujesz się niezręcznie prosząc pacjentów o napisanie opinii, skontaktuj się z nami i poproś o materiały edukacyjne, które znacznie ułatwią Ci to zadanie.

3. Dbaj o komunikację z pacjentami.

Pokaż potencjalnym pacjentom, że jesteś w pełni zaangażowany w to, co robisz. Wystarczy prosty i zwięzły komunikat, by dać do zrozumienia, że dbasz o swoich pacjentów, czytasz ich opinie i liczysz się z ich zdaniem. Pisząc komentarz pamiętaj, że wpływa on na odbiór Twojej osoby przez innych pacjentów. Nie jesteś pewien, jak odpowiadać na wpisy? Przeczytaj wskazówki.

4. Umieść link do profilu na swojej stronie www.

Jeżeli posiadasz własną stronę internetową, umieść na niej widget - graficzny link do Twojego profilu. Pacjenci, którzy odwiedzą stronę, będą mogli jednym kliknięciem wejść na Twój profil i zapoznać się z opiniami innych pacjentów o Twoim gabinecie.

5. Włącz kalendarz wizyt online.

Uruchom na swoim profilu internetowy Kalendarz Wizyt. Dzięki temu potencjalni pacjenci szybko i wygodnie umówią się na wizytę niezależnie od tego, czy recepcja Twojego gabinetu jest aktualnie otwarta, czy nie.

Automatyczny system przypomnień SMS-owych pozwoli Ci zredukować liczbę pacjentów zapominających o wizycie, a dodatkową korzyścią będzie brak konieczności odbierania telefonów - pacjenci umówią się samodzielnie.

Uruchamiając kalendarz online, pamiętaj, aby zaproponować pacjentom względnie dużą liczbę terminów, w tym tych popołudniowych i informować ich o możliwości zapisu online.

6. Bądź aktywny.

Regularnie odwiedzaj swój profil i aktualizuj go. Chwal się nowymi certyfikatami, rozszerzeniem oferty usług, nowym sprzętem... Bądź też na bieżąco ze zmianami i nowymi narzędziami dla lekarzy w serwisie, które ułatwią Ci zarządzanie swoim profilem. Masz własne pomysły? Przesyłaj do nas wszystkie uwagi i sugestie zmian.

 

Pamiętaj, że w przypadku pytań lub wątpliwości możesz zawsze skontaktować się z nami: info@znanylekarz.pl


Chcesz wiedzieć więcej? Poznaj 3 kroki do lepszej widoczności na ZnanyLekarz.pl!