Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

poradnik Widoczność w sieci
Daj się odnaleźć: Jak zyskać pacjentów na Instagramie?

Skoro aż 7 milionów Polaków korzysta z Instagrama, to czy warto rozważyć założenie swojego profilu w tym medium społecznościowym? Warto! Pamiętajmy, że każda osoba z tych 7 milionów jest lub w pewnym momencie zostanie pacjentem i będzie szukać w sieci informacji o lekarzu. W tym celu skorzysta także z Instagrama.

Instagram to miejsce, w którym nie tylko możesz podzielić się wiedzą z zakresu medycyny, ale przede wszystkim pokazać siebie, niekoniecznie w lekarskim fartuchu. Pomoże to Twoim potencjalnym pacjentom oswoić się z wizytą lekarską, bo zobaczą Twoje ludzkie, codzienne oblicze.

Pora przejść do działania!

Krok 1: Instalacja i zakładanie konta

Instalacja aplikacji jest bardzo prosta. Jeśli masz iPhone'a wystarczy pobrać Instagram z AppStore. Jeśli korzystasz z telefonu z system Android, aplikację znajdziesz w Google Play. 

 
 
Screenshot_2020-04-01-15-09-45-941_com.instagram.android
 

Jeśli pojawiło Ci się to okno, to znak, że pora się zarejestrować. Możesz to zrobić za pomocą konta na Facebooku, ale także poprzez wpisanie swojego adresu email lub numeru telefonu. Zdecyduj, która z możliwości jest najlepsza dla Ciebie.

Krok 2: Uzupełnianie danych

Jeśli Twoje konto jest już zarejestrowane, pora na wypełnienie konta. Najpierw wybierz zdjęcie profilowe, które chcesz, aby było widoczne przez wszystkich użytkowników serwisu.

 
 
Instagram_5
 
 

Zdjęcie możesz zmienić w dowolnym momencie. Następnie uzupełnij swoje dane: nazwę użytkownika, odnośnik do Twojej strony lub profilu na portalu ZnanyLekarz.pl, a także napisz kilka słów o sobie w sekcji "Bio". 

 
Instagram_3

Krok 3: Ustawienie konta biznesowego

Ponieważ Twoje konto będzie służyć celom biznesowym, warto w ustawieniach zaznaczyć, że jest to konto firmowe, a nie prywatne. Jak to zrobić? Instagram sam zapyta Cię, który z opisów najbardziej do Ciebie pasuje. Sugerujemy wybrać "Firma", a w kolejnym kroku kategorię "Zdrowie/uroda".

 
Instagram_6
 

Gotowe!

Twoje konto na Instagramie jest już aktywne i uzupełnione. Od teraz możesz dzielić się z obserwatorami kadrami ze swojego dnia, edukować z zakresu medycyny, ale przede wszystkim budować swój wizerunek w sieci i zwiększyć szanse dotarcia do pacjentów.

Teraz tylko poinformuj pacjentów o tym, że prowadzisz konsultacje online, dodając swój pierwszy post! 

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!