11 powodów, dla których warto oferować pacjentom rejestrację wizyt online

Ile razy rezerwowałeś lot w daną noc lub weekend? A ile razy zarezerwowałeś nocleg w hotelu lub kupiłeś prezent w ostatniej chwili za pośrednictwem komputera lub telefonu komórkowego?
Zgadza się, Internet otworzył cały świat możliwości, których wcześniej nie mieliśmy. To samo dotyczy wizyt lekarskich, po co czekać z telefonem następnego dnia, jeśli teraz można zarejestrować się na wizytę online w dowolnym momencie i z dowolnego urządzenia?

 

Zdarza się to częściej niż zwykle: dzwonienie do gabinetu lekarskiego lub ośrodka zdrowia w celu ustalenia daty i godziny wizyty, co kończy się wieloma nieudanymi telefonami. Czy nie byłoby o wiele wygodniej zarządzać tym przez Internet? Pacjent od razu wiedziałby, jakie są dostępne terminy, a specjalista zaoszczędziłby czas i zasoby.

Nowe pokolenie pacjentów nie chce już czekać. Lekarz bez możliwości umówienia wizyty online marnuje szansę na pozyskanie nowych pacjentów na rzecz innych specjalistów, którzy mają taką możliwość. Tracisz też czas...i nie tylko.

Poznaj 11 powodów, dla których warto zaproponować swoim pacjentom rejestrację wizyt online.👇

11 powodów, dla których warto oferować pacjentom rezerwację wizyt online

1. Pacjenci wolą rejestrować się na wizytę online

Według badań ZnanyLekarz, aż 85% pacjentów oczekuje możliwości rezerwacji wizyt online

Nowa generacja pacjentów nie będzie dzwonić do ciebie, aby umówić się na wizytę: preferuje wygodę szybkiej i łatwej rezerwacji wizyty, niezależnie od godziny, czy dnia.

2. Rejestracja wizyt online to większa dostępność dla pacjentów 

Według badania przeprowadzonego przez ZnanyLekarz, 49% wizyt jest rezerwowane poza godzinami pracy gabinetu lub placówki, w tym w weekendy. 

W przeciwieństwie do tradycyjnej recepcji, system rejestracji wizyt online jest dostępny przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Korzystając z takiego rozwiązania, lekarz zwiększa szanse, że pacjent zdecyduje się na wizytę u niego, a nie - zniecierpliwiony niemożnością dodzwonienia się i dokonania zapisu – zacznie szukać innego specjalisty.

3. Rezerwacja online jest wygodniejsza i skuteczniejsza

77%  pacjentów uważa że rejestracja, potwierdzenia oraz zmiany terminów online są wygodne

System rejestracji wizyt online pozwala pacjentom zobaczyć dostępne godziny i dni w grafiku lekarza/ specjalisty, dzięki czemu mogą się od razu zarezerwować i wybrać najbardziej odpowiadającą im godzinę. Rejestracja na wizyty online zyskuje popularność także wśród lekarzy i specjalistów.

Dając pacjentom możliwość rejestracji na wizytę online, eliminujesz "głuche telefony", czy konieczność wielokrotnego dzwonienia, bo akurat linia jest zajęta, jest dzień wolny, czy nie możesz odebrać, bo po prostu zajmujesz się innymi pacjentami. Dodatkowo:

4. Dbasz o pozytywne doświadczenia pacjentów

62%  pacjentów nie chce czekać dłużej niż minuta na odebranie połączenia. 

Jakość komunikacji i czas oczekiwania na kontakt maja wpływ na ogólne doświadczenia pacjenta, czyli tzw. patient experience. A te z kolei istotnie wpływają na wizerunek lekarza i specjalisty. 

5. Nie tracisz pacjentów przez nieodebrane połączenia

Aż 37% pacjentów wybiera innego lekarza kiedy się nie dodzwaniają za pierwszym razem.  

Dzięki usłudze rejestracji wizyt online pacjenci nie będą musieli poddawać się długiemu oczekiwaniu ani niedogodnościom związanym z rozmowami telefonicznymi, które w efekcie powodują konieczność powtarzania procesu więcej niż jeden raz. Rezerwując wizytę online,  proces jest zwinny i szybki.

6. Zmniejsz liczbę nieobecności pacjentów podczas wizyt nawet o 65%

Jedną z wielkich zalet usługi umawiania wizyt online, dostępnej w ramach planów ZnanyLekarz , jest możliwość automatycznego wysyłania pacjentom przypomnień o wizycie. Dzięki temu  nie zapomną o terminie wizyty, a w konsekwencji, znacząco, bo nawet aż o 65%! możesz zmniejszyć liczbę nieobecności podczas wizyt.  

Co więcej, ponownie odpowiadasz na realne potrzeby pacjentów: aż 79% ankietowanych przez ZnanyLekarz chce otrzymywać wiadomości tekstowe od lekarza / placówki dotyczące wizyt (np. przypomnienia).

Odkryj najlepsze narzędzia do swojej praktyki

Zarządzaj swoim gabinetem z pomocą jednego narzędzia. ZnanyLekarz to komplety system gabinetowy, dzięki któremu będziesz mógł zarządzać wizytami i komunikacją ze swoimi pacjentami. Obejmuje rezerwację wizyt online, konsultacje wideo, kampanie dla pacjentów, automatyczne przypomnienia i elektroniczne wystawianie recept.

Zobacz, co zawierają plany ZnanyLekarz
 

7. Rezerwacja wizyt online pozwala pracować efektywniej i oszczędzać czas

Umawianie się na wizytę przez Internet z wykorzystaniem kalendarza wizyt online jest znacznie szybsze i łatwiejsze niż umawianie wizyty przez telefon. Nie wymaga żadnych dodatkowych działań od lekarza i specjalisty. Pacjent samodzielnie wybiera termin, rezerwuje online wizytę. Jeśli korzystasz z zaawansowanych rozwiązań, które oferuje np. ZnanyLekarz, to system automatycznie wyśle też zarejestrowanym pacjentom potwierdzenia i przypomnienia o terminie. 

🔥 Eliminując czynności, które de facto nie są leczeniem, automatyzując wysyłanie powiadomień i przypomnień o wizytach oraz zmniejszając liczbę nieobecności pacjentów, po prostu oszczędzasz swój czas. W ten sposób możesz zyskać średnio aż do 10h miesięcznie…czyli więcej niż jeden dzień roboczy! 

8. Wygodna i komfortowa praca specjalisty

Oferując usługę umawiania wizyt  zaoszczędzisz czas, pracujesz też wygodniej, bo w ciągu kilku sekund i w jednym miejscu będziesz mógł zobaczyć wszystkie zaplanowane wizyty. Zyskujesz też pewność, że żaden istotny szczegół Ci nie umknie.

9. Zarządzasz kalendarzem z dowolnego miejsca

Nie ma znaczenia, gdzie jesteś Ty lub personel Twojej praktyki: dzięki usłudze rezerwacji wizyt online nie musisz "być pod telefonem lub komputerem". Dzięki aplikacji mobilnej ZnanyLekarz, w przypadku otrzymania wiadomości e-mail lub jeśli chcesz dodać informacje o jakimkolwiek pacjencie.

Możesz zarządzać kalendarzem wizyt, spotkaniami i historią, czy nawet poprowadzić konsultacje online z dowolnego urządzenia mobilnego. 

10. Budujesz swój wizerunek i prestiż

Usługa rejestracji i rezerwacji wizyt online jest na porządku dziennym: znajdujemy ją w wielu obszarach i faktem jest, że użytkownicy wolą wchodzić w interakcje online.

Chcesz budować wizerunek profesjonalisty, być "na czasie" i "nie zostać w tyle" za konkurencją? Zaoferuj swoim pacjentom to, co daje technologia. W tym możliwość umówienia się na wizytę przez Internet. Oczekuje tego 85% pacjentów. A dodatkowo, aż 79% chce otrzymywać wiadomości SMS z przypomnieniami o wizycie. Takie funkcje znajdziesz w ramach funkcji rejestracji online i wysyłania powiadomień od ZnanyLekarz.

11. Łatwiej pozyskasz opinie pacjentów

Poza wszystkimi wyżej wymienionymi zaletami, usługa rejestracji wizyt online umożliwia automatyczne wysyłanie przypomnień do Twoich pacjentów,  zapraszając ich do pozostawienia opinii na temat wizyty u Ciebie . W ten sposób łatwiej pozyskasz opinie i zbudujesz reputację. Nie musisz też przejmować się umieszczeniem opinii na swoim profilu na ZnanyLekarz.pl: system zrobi to automatycznie za Ciebie .

Chcesz wiedzieć, jak promować opinie wśród swoich pacjentów? Zapraszamy do lektury artykułu „ 3 nieinwazyjne sposoby, aby zachęcić pacjentów do podzielenia się opinią ”.

Włącz rezerwację wizyt online już teraz

ZnanyLekarz pozwala na zarządzanie kalendarzem wizyt w prosty, wygodny i szybki sposób - wszystko z jednego miejsca.

Kalendarz wizyt i rejestrację online możesz aktywować bezpośrednio w swoim profilu.

 

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze rezerwacji wizyt online ZnanyLekarz lub potrzebujesz pomocy naszego eksperta, przejdź do tego formularza.

🔖 Przeczytaj też: 5 powodów, dla których lekarze wolą umawiać pacjentów przez Internet


Ebook Efektywne zarządzanie gabinetem i placówką medyczną Pobierz bezpłatnie