lip 27, 2023

Ile zaoszczędzisz dzięki rejestracji pacjentów online?

 

Według badań KPRM internetowa rejestracja do lekarza to najbardziej pożądana przez Polaków e-usługa. Pacjenci cenią szybkość i prostotę internetowej rezerwacji oraz możliwość zapisania się na wizytę każdego dnia o dowolnej godzinie. Dla lekarzy natomiast jest to idealne rozwiązanie, aby usprawnić zarządzanie wizytami oraz oszczędzić czas i... pieniądze.

Ile zaoszczędzisz dzięki internetowej rejestracji pacjentów? Sprawdźmy.

Jest niedziela wieczór, a Panią Katarzynę zaczyna boleć ząb. Wie, że żaden gabinet w jej miasteczku nie jest o tej porze czynny. Zależy jej jednak, aby dostać się na wizytę w poniedziałek jak najwcześniej rano. Może przeczekać noc i z samego rana zacząć dzwonić po gabinetach, sprawdzając możliwość szybkiej rejestracji. Nie ma jednak gwarancji, czy uda jej się znaleźć wolny termin u dobrego specjalisty. Może też sprawdzić dostępne terminy na poniedziałek w udostępnionych w Internecie kalendarzach wizyt. Wystarczy kilka kliknięć i już ma umówioną wizytę u stomatologa. Nie tylko szybko wybrała odpowiedniego lekarza i dogodny termin wizyty, lecz także dostanie wygodne przypomnienie SMS. Sytuacja idealna?

Rejestracja pacjentów online odpowiada na ich realne potrzeby

Tak jak w przypadku rezerwacji hoteli czy kupna biletów do muzeów, dla pacjentów rejestracja do specjalisty online staje się rozwiązaniem wygodnym, szybkim i oczywistym.

Internetowa rejestracja pacjentów: oszczędzasz czas i pieniądze, nie tracąc pacjentów. Czemu to działa?

1. Pacjenci cenią rejestrację na wizyty online przede wszystkim za  prostotę oraz dostępność: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

2. Internetowa rejestracja jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla osób z nagłymi przypadkami. Korzystają z niej chętnie te osoby, którym nie udało się dodzwonić do gabinetu lub które przypomniały sobie o wizycie już po godzinach pracy recepcji gabinetu.

3. Internetowa rejestracja pacjentów jest wygodna i szybka. Dlatego chętnie wybierają ją osoby, które są zapracowane i nie chcą tracić czasu na dzwonienie i szukanie wolnych terminów - umawiają wizyty szybko i wygodnie z poziomu swojego urządzenia mobilnego.

To perspektywa pacjenta. Dzięki internetowej rejestracji zadbasz też o jego doświadczenia, czyli tzw. patient experience

Spójrzmy teraz "ze strony" specjalisty / lekarza. Ile oszczędza dzięki internetowej rejestracji pacjentów?

Doktor Jan odebrał właśnie SMS z informacją, że na jutro rano zapisał się nowy pacjent. Zalogował się na swój kalendarz ze swojego smartfona (z aplikacji ZnanyLekarz korzysta bez dodatkowych opłat, ciesząc się dostępnością do grafiku i innymi funkcjami w dowolnym miejscu ;) ) i sprawdził dane pacjenta. Zobaczył przy okazji, że ma „okienko” – szybko udostępnił wolne terminy. Większość pacjentów zapisuje się z dnia na dzień, więc zapewne nie będzie miał jutro straconego czasu w gabinecie. W piątek wypadło mu ważne spotkanie, zapomniał przełożyć wizyty! Z internetowym kalendarzem to nie problem – jednym kliknięciem przekłada wizytę, a system powiadamia pacjentów o nowym terminie. Tuż przed wizytą wyśle im jeszcze SMS z przypomnieniem.

Rejestracja pacjentów online to lekarz bez „okienek” i pacjentów zapominających o wizytach

No dobrze, tylko pewnie internetowe rozwiązanie kosztuje Pana Jana więcej, niż zwykły zeszyt? Biorąc pod uwagę oszczędność czasu związanych z pracami recepcyjnymi /rejestracją pacjentów - nawet do 20% oraz możliwość dotarcia do pacjentów, którzy nie zapisaliby się do niego tradycyjnie, przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu – rozwiązanie staje się naprawdę opłacalne. Nie zapominamy też o całym szeregu dodatkowych funkcji, które pomagają zarządzać gabinetem i wizytami oraz usprawnić codzienną pracę lekarza.

Zobacz też: Ile kosztuje ZnanyLekarz? Za co płacisz kupując oprogramowanie gabinetowe ZnanyLekarz? Poznaj możliwości oprogramowania i funkcje ZnanyLekarz dla Specjalistów.

🔖Pro tip: Pracuj mądrzej, nie więcej.  Czasu masz ograniczoną ilość, a zadań całe mnóstwo. Nie możesz go “oszczędzić”, jednak…możesz zagospodarować i wykorzystać go efektywniej. Być może po prostu chcesz zarabiać więcej. A może pracować krócej (i wydajniej), jednocześnie nie zmniejszając liczby pacjentów?

Rejestracja pacjentów online – najważniejsze fakty

Dla lekarzy internetowy kalendarz wizyt to nie tylko możliwość pozyskiwania pacjentów, lecz także praktyczne narzędzie usprawniające zarządzanie wizytami i pozwalające zaoszczędzić czas.

  • Sprawniejsze zarządzanie wizytami - możesz ustalić dni i godziny przyjęć, czas ich trwania, w wygodny sposób informować o urlopach, czy zmianach grafiku. Przekładasz i odwołujesz pacjentów jednym kliknięciem - a system sam informuje pacjentów o zmianach.
  • Nawet o 65% mniej wizyt, które nie dochodzą do skutku - automatyczne potwierdzenia i przypomnienia SMS nie pozwalają pacjentom zapomnieć o wizycie.
  • Znika problem nieodebranych telefonów - jak wynika z naszych badań, aż 44% telefonów od pacjentów nie jest odbieranych. Dzięki internetowemu kalendarzowi wizyt pacjenci, zamiast dzwonić - umówią się samodzielnie online. A jeśli masz recepcję, dzięki samoobsługowej rejestracji online i TeleRejestracji możesz oszczędzić nawet 20% jej czasu pracy.
  • Pracujesz wygodnie z każdego miejsca - masz dostęp do kalendarza z każdego urządzenia, także z telefonu. Szybko i wygodnie sprawdzisz zaplanowane wizyty, odwołasz konsultacje, ustawisz nowe terminy.
  • Zapełniasz "okienka" w grafiku nowymi pacjentami - możesz udostępniać wolne terminy nawet tego samego dnia!
  • Twój gabinet pozyskuje pacjentów 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu - aż 30% wizyt umówionych w serwisie ZnanyLekarz to rezerwacje dokonane poza standardowymi godzinami pracy gabinetów i w weekendy. Dzięki rejestracji przez Internet zwiększasz szanse, że Ci pacjenci zapiszą się właśnie do Ciebie.

Ile zaoszczędzisz dzięki rejestracji pacjentów online? Dodatkowa godzina tygodniowo na lekturę branżową? A może spacer? Sam wybierz, na co poświęcisz czas, który ”zaoszczędzisz”, korzystając z odpowiednich narzędzi, czy wsparcia asystentki.


Zobacz więcej! Poznaj 5 powodów, dla których ZnanyLekarz Ci się opłaci →