WYWIAD
Centrum Medyczne Damiana

Zapytaliśmy Urszulę Przybył, Dyrektor Działu Obsługi Klienta Centrum Medycznego Damiana, o przebieg naszej współpracy oraz o integrację oprogramowania CM Damiana z Systemem od ZnanyLekarz.

cm damiana

Centrum Medyczne Damiana

CM Damiana istnieje od 1994 r. Oferuje szeroki zakres opieki medycznej, którą zapewnia Pacjentom w siedmiu przychodniach i w szpitalu. Pracują w nich lekarze wszystkich specjalizacji, z wieloletnią praktyką kliniczną zdobytą w wiodących placówkach polskich i zagranicznych. Misję Centrum najlepiej oddaje przesłanie – Z Damianem przez całe życie.

Zobacz profil

W czym specjalizuje się sieć Centrum Medyczne Damiana? Proszę opowiedzieć, jakie usługi świadczy centrum, czy są obszary, w których kładziecie nacisk na innowacje? Jakie są Państwa wartości i misja?

Centrum Medyczne Damiana posiada wieloletnią tradycję. Na rynku działa od 1994 r. Aktualnie nasza aktywność widoczna jest nie tylko w Warszawie, gdzie znajduje się 8 naszych placówek, ale także poza nią. Znajduje się tu również kilka centrów ambulatoryjnych świadczących usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Umożliwiają one wykonanie w jednym miejscu pełnej diagnostyki, w tym zaawansowanej. Dzięki naszym centrom pacjenci mogą w jednym miejscu wykonać kompleksowy plan diagnostyczny. Posiadamy swój szpital, dzięki czemu istnieje możliwość skorzystania z zabiegów operacyjnych. Mamy również placówki specjalistyczne i rehabilitacyjne, a nawet placówki psychologiczno-psychiatryczne. Umożliwiamy też w naszych punktach pobrań wykonanie wymazów na COVID-19. Szczepimy pacjentów na COVID-19. Usługa ta wynika z zapotrzebowania rynku - nie wiążemy z nią długoterminowych planów. Dopasowujemy system pracy do oczekiwań i potrzeb pacjentów, dlatego świadczymy usługi stacjonarne, jak i zdalne. Kładziemy nacisk na rozwój telemedycyny. Planujemy uruchomić usługę monitorowania stanu zdrowia pacjenta przez urządzenia medyczne umożliwiające zdalną diagnostykę. Centrum Medyczne Damiana monitoruje rynek i reaguje na jego zapotrzebowanie. Stawiamy na rozwój i nowe usługi.

“Serwis ZnanyLekarz.pl daje lekarzom i placówkom medycznym możliwość otwarcia się na świat, niezależnie od ich wielkości. Umożliwia wyjście poza ramy standardowego działania. Polecam współpracę ze ZnanyLekarz”

Podjęli Państwo współpracę ze ZnanyLekarz. Kiedy ona się zaczęła i dlaczego zdecydowali się Państwo nawiązać z nami współpracę?

Współpraca rozpoczęła się w 2018 r. Z początku natrafiliśmy na pewien opór ze strony niektórych naszych specjalistów. Nie wszyscy rozumieli sens i potrzebę prezentacji własnego wizerunku i grafiku wizyt na zewnętrznych serwisach internetowych. Aktualnie personel medyczny rozumie i wspiera tę inicjatywę. Decyzja o nawiązaniu współpracy ze ZnanyLekarz nie była przypadkowa. Głównym jej celem było wyjście “na zewnątrz” i promocja usług świadczonych w naszych centrach. ZnanyLekarz umożliwił dotarcie do pacjentów, którzy dotychczas nie korzystali lub nawet nie słyszeli o Centrum Medycznym Damiana.

Pracownicy Centrum Medycznego Damiana mieli pewne bariery związane z promowaniem własnego wizerunku w Internecie. Z czego one wynikały? Jakie obawy towarzyszyły pracownikom?

Obawy naszych specjalistów dotyczyły przede wszystkim negatywnych opinii. Bariera mentalna wynikała z braku akceptacji tego, że pacjent może ocenić kompetencje lekarza. Możliwe, że część z nich bała się jakiejkolwiek krytyki. Aktualnie jest inaczej. Oczywiście, lekarze w dalszym ciągu reagują na oceny i komentarze. Śledzą co oraz w jaki sposób o nich piszą pacjenci. Widzą, że jakość obsługi, którą zapewniają podczas wizyt, przekłada się na opinie pacjentów: jeśli pacjenci są zadowoleni z wizyty, lekarze mogą liczyć na pozytywny odzew. Ponadto część specjalistów jest niezwykle aktywna na ZnanyLekarz. Prowadzą dialog z pacjentami, odpowiadają i dziękują za opinie.

“Zauważyliśmy, że im więcej zamieszczaliśmy informacji o specjaliście, tym większy był odzew ze strony pacjentów”

Profile specjalistów Centrum Medycznego Damiana na ZnanyLekarz są wypełnione niemal w 100%, czyli zawierają liczne informacje na temat lekarzy. Czy jest jakiś powód, dla którego zdecydowali się Państwo na zamieszczenie dokładnych i obszernych informacji na temat zatrudnianych specjalistów?

Początkowo informacje o lekarzach nie były zbyt obszerne. Lekarze udostępniali nam zdawkowe informacje na swój temat, które staraliśmy się w miarę możliwości uzupełniać. Sytuacja zmieniła się, kiedy zauważyliśmy, że im więcej zamieszczaliśmy informacji o specjaliście, tym większy był odzew ze strony pacjentów. Zapewne większa ilość informacji wpływała pozytywnie na zaufanie do specjalisty. Należy podkreślić, że Centrum Medyczne Damiana dba o jakość informacji zamieszczanych na profilach specjalistów i stara się, aby wszystkie informacje dla pacjenta były pełne. Nie promujemy profilu, który zawiera zdawkowe i lakoniczne informacje.

CM Damiana profil

“Pacjent może się umówić przez ZnanyLekarz.pl na wizytę do naszego specjalisty, może ją także odwołać lub przesunąć i wszystko to automatycznie odnotuje się w naszym systemie. Analogicznie, jeśli to my dokonamy zmian w grafiku specjalisty, będzie to widoczne na ZnanyLekarz.pl. Integracja oprogramowania jest bardzo wygodna.”

Posiadają Państwo własne oprogramowanie do zarządzania placówką medyczną. W jakim zakresie wykorzystują Państwo System od ZnanyLekarz i czy oprogramowania te są ze sobą w jakimś stopniu zintegrowane?

Oprogramowania są ze sobą w pełni zintegrowane. Początkowo byliśmy tak zdeterminowani, aby wejść we współpracę ze ZnanymLekarzem, że ręcznie ustawialiśmy dla kilkudziesięciu lekarzy kalendarze, co było oczywiście bardzo trudne i czasochłonne. Na szczęście udało się w pełni zintegrować nasze systemy. W praktyce oznacza to, że pacjent może się umówić przez ZnanyLekarz.pl na wizytę do naszego specjalisty, może ją także odwołać lub przesunąć i wszystko to automatycznie odnotuje się w naszym systemie. Analogicznie, jeśli to my dokonamy zmian w grafiku specjalisty, będzie to widoczne na ZnanyLekarz.pl. Integracja oprogramowania jest bardzo wygodna. Możemy zarządzać kalendarzami, możemy decydować, które ze specjalizacji lekarzy chcemy promować.

Jak Państwo oceniają współpracę ze ZnanyLekarz? Czy dostrzegają Państwo jakieś rezultaty? Jaka jest różnica pomiędzy tym co było wcześniej, a tym co jest teraz?

Oczywiście dostrzegamy różnicę. Nasz główny cel został osiągnięty. Dotarliśmy do osób, które nie korzystały wcześniej z naszych usług i nie znały Centrum Medycznego Damiana. Monitorujemy zapisy do specjalistów i realizacje wizyt. Nasze obserwacje potwierdziły, że ok. 70% pacjentów umawiających się do nas za pośrednictwem serwisu ZnanyLekarz.pl, to pacjenci pierwszorazowi, którzy już z nami zostają. ZnanyLekarz pozwala nam nawiązać kontakt z pacjentami, a my poprzez wysoką jakość świadczonych usług sprawiamy, że w dalszym ciągu chcą oni korzystać z naszej oferty. To ważne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy nowy pacjent może ze sobą przynieść kolejnych pacjentów. Nasz cel biznesowy został osiągnięty.

Jak oceniają Państwo współpracę z naszym zespołem?

Bardzo dobrze. Cenimy was za postawę, profesjonalizm i gotowość do pomocy. Potwierdzeniem zadowolenia ze współpracy jest wspólne uczestnictwo w akcjach charytatywnych, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Świadczy to o tym, że oprócz relacji biznesowej, nawiązaliśmy porozumienie również na stopie pozabiznesowej, tworząc wartość dodaną w naszej relacji.

“Ok. 70% pacjentów umawiających się do nas za pośrednictwem serwisu ZnanyLekarz.pl, to pacjenci pierwszorazowi, którzy już z nami zostają. ZnanyLekarz pozwala nam nawiązać kontakt z pacjentami, a my poprzez wysoką jakość świadczonych usług sprawiamy, że w dalszym ciągu chcą oni korzystać z naszej oferty. To ważne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy nowy pacjent może ze sobą przynieść kolejnych pacjentów. ”

Czy polecilibyście Państwo ZnanegoLekarza innym placówkom?

Tak, oczywiście, jeśli tylko ta współpraca będzie zgodna z celem biznesowym placówki. Serwis ZnanyLekarz.pl daje lekarzom i placówkom medycznym możliwość otwarcia się na świat, niezależnie od ich wielkości. Umożliwia wyjście poza ramy standardowego działania. Polecam współpracę ze ZnanyLekarz - zarówno lekarze, jak i pacjenci bardzo pozytywnie oceniają wasz serwis. Doceniamy również wasz profesjonalizm.

Zobacz historie sukcesu naszych Klientów!
Zobacz wszystkie
Masz pytanie? Napisz do nas! Nasz doradca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 h. Skontaktuj się