Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

Usprawnienie pracy gabinetu
4 powody, dla których Ty i Twoi pacjenci pokochacie umawianie online

Umawianie online potrafi pozytywnie odmienić życie lekarzy i pacjentów. Zdecydowana większość pacjentów (aż 84%) zarekomendowałaby ten sposób umawiania rodzinie i znajomym. Sprawdź, co można zyskać i nie zapomnij przekazać dobrych wieści pacjentom.

1. Przestaniesz tracić wizyty

Niemal żadna recepcja nie działa 24 godziny na dobę. Żadna, poza Twoim profilem na ZnanyLekarz. Tutaj pacjenci mogą umówić się o każdej porze dnia i nocy. Tylko najpierw muszą dowiedzieć się, że jest taka możliwość.

pl-img-article-booking-after-hours@2x

2. Pacjenci zyskają najwygodniejszy sposób umawiania wizyt

W internecie robimy zakupy, oglądamy filmy, rezerwujemy podróże. Umawianie wizyt to kolejna naturalna czynność, którą online można zrobić łatwiej i szybciej. Z naszych badań wynika, że pacjenci nie lubią dzwonić, ani czekać na linii. Nie chodzi tu tylko o młode osoby, na naszym portalu aż 14% wizyt umawianych jest przez osoby powyżej 50 r.ż. Nie warto ich tracić – pokaż im, że mogą umówić się do Ciebie przez internet. Ułatwiając pacjentom życie, zwiększasz szansę, że ponownie wybiorą własnie Ciebie.

pl-img-article-online-booking@2x

3. Zyskasz czas na to, co dla Ciebie najważniejsze

Nie trać czasu na odbieranie telefonów i umawianie pacjentów. Robi to dla Ciebie osoba na recepcji? Ona z pewnością też może lepiej wykorzystywać czas pracy. Pozwól pacjentom umawiać się samodzielnie. Możesz tylko zyskać!

pl-img-article-save-time@2x

4. Odblokujesz linię telefoniczną dla nowych pacjentów

Nowi pacjenci to grupa, której najbardziej potrzebuje porozmawiać z Tobą lub z Twoją recepcją. Chcą zapytać o zakres usług, cenę lub akceptowane ubezpieczenia. Niestety często pacjenci nie mogą się dodzwonić, czekają na linii – i czasami po prostu się poddają. Część z nich zdecyduje się na innego lekarza. Twoi obecni pacjenci zwykle potrzebują tylko wybrać termin. Powiedz im, że mogą zrobić to online, a linia zostanie otwarta dla nowych pacjentów.

pl-img-article-busy-lines@2x

 

Już wszystko wiesz! Teraz tylko daj znać swoim pacjentom, że mogą umówić się do Ciebie online.

 

 

 

Wszystkie dane pochodzą z globalnych badań w ZnanyLekarz, 2020-2021.

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!