6 informacji niezbędnych na Twoim profilu w ZnanyLekarz.pl

 

 

Aby profil w serwisie ZnanyLekarz.pl spełniał swoją rolę i przyciągał pacjentów do gabinetu, musi zostać uzupełniony odpowiednimi informacjami. Odpowiednimi, czyli takimi, które są kluczowe dla pacjentów i ułatwią im odnalezienie Twojego profilu oraz podjęcie decyzji o wyborze Twoich usług.

Jakie zatem informacje warto dodać na profilu i dlaczego? 

1. Kontakt do Ciebie

Upewnij się, że na Twoim profilu znajdują się pełne i aktualne adresy wszystkich gabinetów, w których przyjmujesz. Dokładne i poprawne dane adresowe ułatwią pacjentom kontakt z Tobą.

Według pacjentów, adres, to druga (po opiniach) kluczowa informacja na profilu lekarza - wskazało na nią 67% respondentów. Co ciekawe sama oferta (lista usług) zajęła dopiero czwartą pozycję - jest kluczowa dla 61% pacjentów.

2. Twoje doświadczenie i osiągnięcia

Wśród najważniejszych informacji, na podstawie których pacjenci wybierają lekarza, jest jego doświadczenie - dlatego niezwykle ważne jest, żeby opisać dokładnie swoje osiągnięcia medyczne. Pacjenci chętniej wybiorą tego lekarza, który ma doświadczenie w leczeniu ich przypadłości. Zobacz, jak pacjenci wybierają lekarza: tutaj

3. Leczone choroby i świadczone usługi

To może wydać Ci się oczywiste, ale pamiętaj, że pacjenci często szukają lekarza wpisując do wyszukiwarki nazwę choroby, zabiegu lub badania, które potrzebują wykonać. Więcej na ten temat piszemy w artkule Bądź widoczny w Internecie: pokaż pacjentom, jakie choroby leczysz.

Jeżeli uzupełnisz informacje na temat świadczonych usług, pacjenci łatwiej trafią na Twój profil. Miej też na uwadze, że nie wszyscy pacjenci znają specjalistyczną terminologię - np. zamiast "echoskleroterapii" będą szukać "leczenia żylaków".

4. Twoje specjalizacje

Uzupełnij wszystkie specjalizacje, które posiadasz. Dzięki temu każdy pacjent szukający lekarza w Twojej kategorii znajdzie również Ciebie.

5. Twoje zdjęcie

Jeżeli jeszcze wahasz się, czy umieścić zdjęcie na swoim profilu lub jaką fotografię wybrać, powinieneś wiedzieć, że dla pacjentów jest niezwykle ważne, aby zobaczyć z kim spotkają się w gabinecie. Według badań własnych ZnanyLekarz, to ważne kryterium dla 40% pacjentów. Koniecznie wybierz zdjęcie, które pokazuje Ciebie jako profesjonalistę.

6. Cennik i sposoby płatności

Pacjenci chcą wiedzieć, ile kosztują Twoje usługi  - to kluczowa informacja aż dla 65% z nich. Jeśli nie jesteś w stanie dokładnie wycenić danego zabiegu, podaj chociaż przybliżone widełki. Aż 39% ankietowanych przez ZnanyLekarz pacjentów oczekuje również informacji o tym, jakie są akceptowane metody płatności (kartą, gotówką, za pośrednictwem ubezpieczyciela).

*** Zadbaj też o opinie***

Nie są to informacje, które możesz uzupełnić samodzielnie - tu potrzebujesz prawdziwych rekomendacji swoich pacjentów. Jest to jednak wysiłek, który bardzo się opłaca: aż 63% pacjentów wybiera lekarza kierując się właśnie opiniami.

Dodatkowo, ZnanyLekarz daje Ci narzędzia, które znacząco ułatwią ten proces. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak skutecznie pozyskiwać opinie pacjentów? Przeczytaj artykuł 3 nieinwazyjne sposoby pozyskania opinii od pacjentów.


Przeczytaj także: 6 darmowych sposobów na wyższą pozycję Twojego profilu w wyszukiwarce