WYWIAD

Poznaj historię sukcesu placówki SWAMED

 

Osiągnięte wyniki:

4x

Wzrost umówionych wizyt z połączeń przychodzących od pacjentów z 98 wizyt w lutym na 396 wizyt w sierpniu. 

35%

wzrost wskaźnika oddzwonień na nieodebrane połączenia pacjentów z 20% na 55% w sierpniu 2021 roku.

10x

wzrost liczby umówionych wizyt z oddzwonień na nieodebrane połączenia z 2 na 21 wizyt miesięcznie.

mission-icon

Wyzwanie

  • Nowo otwarta placówka, która powstała na początku 2021 roku, jako odpowiedź na oczekiwania pacjentów.
goal-icon

Cel

  • Ułatwienie pacjentom kontaktu z placówką
  • Zapewnienie pacjentom najlepszej jakości obsługi
  • Monitorowanie wyników placówki
idea-icon

Rozwiązanie

  • Wdrożenie systemu ZnanyLekarz Phone od początku istnienia placówki

Placówka SWAMED znajduje się w Swarzędzu Zalesewie. Centrum medyczne powstało na początku 2021 roku jako odpowiedź na oczekiwania pacjentów z tego regionu. Aktualnie w placówce można skorzystać ze specjalistycznych gabinetów lekarskich oraz poradni lekarza rodzinnego. Kadrę placówki SWAMED stanowi doświadczony zespół specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie kliniczne i ciągle rozwija swoje medyczne pasje.

Wdrożenie systemu ZnanyLekarz Phone

Jak podkreślają managerowie placówki SWAMED, zdrowie i zadowolenie ich pacjentów jest najważniejsze. Dlatego placówka od samego początku wybrała narzędzie ZnanyLekarz Phone, aby zapewnić pacjentom najłatwiejszy kontakt.

“Cenimy sobie wsparcie zespołu ZnanyLekarz Phone, które otrzymaliśmy od samego początku - od pomysłu poprzez wdrożenie. Do tej pory mamy nieustanny kontakt z opiekunem podczas korzystania z narzędzia”

Wykorzystanie systemu ZnanyLekarz Phone w codziennej pracy

Placówka SWAMED wykorzystuje system ZnanyLekarz Phone do monitorowania jakości obsługi pacjentów przez zespół rejestracji. Dzięki panelowi statystyk ma możliwość sprawdzania liczby odebranych i nieodebranych połączeń w cyklu dziennym, tygodniowym oraz miesięcznym. Wiedza ta jest niezwykle istotna, ponieważ recepcja wie dokładnie, z którym pacjentem należy się skontaktować, aby udzielić mu niezbędnej pomocy.

Przejrzyste statystyki w panelu systemu pozwalają placówce także na monitorowanie natężenia ruchu telefonicznego. Na tej podstawie managerowie SWAMED zdecydowali się o poszerzeniu kadry w zespole rejestracji, aby ułatwić pacjentom kontakt z przychodnią.

Placówka ceni sobie możliwość analizowania tematów rozmów pracowników recepcji z pacjentami. Dzięki temu managerowie wiedzą, o jakiego specjalistę dopytują pacjenci. Zatem mogą wyjść na przeciw ich oczekiwaniom i dalej się rozwijać. 

Poprawa wyników placówki SWAMED

Ze statystyk w lutym wynika, że na początku działania przychodni z połączeń przychodzących recepcja umówiła 98 wizyt, a w sierpniu już 396 wizyt

Podobny wzrost zauważono w przypadku szybkości reakcji na nieodebrane telefony od pacjentów. Na początku działalności placówki wskaźnik oddzwonień wynosił 20%. Natomiast w sierpniu wzrósł do 55%.

Poznaj ofertę ZnanyLekarz Phone
“Polecam system ZnanyLekarz Phone każdemu managerowi i właścicielowi placówki medycznej, któremu zależy na jej rozwoju i przede wszystkim na poprawie jakości obsługi telefonicznej pacjenta.”

Poznaj system ZnanyLekarz Phone!
Pozostałe referencje
Zamów bezpłatny audyt Przetestuj skuteczność rejestracji w Twojej placówce Dowiedz się więcej