Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

Usprawnienie pracy gabinetu poradnik
5 powodów, dla których ZnanyLekarz Ci się opłaci

Części specjalistów ZnanyLekarz kojarzy się jedynie z portalem, na którym pacjenci mogą publikować opinie i umawiać wizyty. Zastanawiają się wówczas: czy ZnanyLekarz jest dla mnie? Czy opłaci mi się to? Oczywiście te pytania są słuszne, bo każdy, kto prowadzi własny biznes, np. gabinet lekarski, musi mieć na względzie bilans zysków i strat. Słusznym już jednak nie jest założenie, że ZnanyLekarz to jedynie portal z opiniami i wizytami. Bowiem oferta dla specjalisty - Pakiet Premium - jest szeroką gamą produktów, które wyręczają lekarza m.in. w codziennych obowiązkach administracyjnych czy działaniach wizerunkowych. To połączenie oprogramowania do zarządzania gabinetem i Profilu Premium na ZnanyLekarz.pl, dzięki czemu nie potrzebujesz żadnego innego narzędzia, by prowadzić swój gabinet.

Niech zatem odpowiedzią na pytanie o opłacalność Pakietu Premium będzie sam fakt, że jego miesięczny koszt zwraca się średnio po 2-3 wizytach pacjentów. A korzyści z niego wynikające są bardzo bogate - zarówno dla specjalistów, którzy dopiero budują swoją renomę oraz bazę pacjentów, jak i dla doświadczonych lekarzy. Przejdźmy zatem do rzeczy i omówmy 5 obszarów, na których realnie zaoszczędzisz dzięki Pakietowi Premium od ZnanyLekarz.

1. Przypomnienia o wizytach wyślą się automatycznie

W dzisiejszych czasach, gdy każdy żyje na wysokich obrotach, pacjenci notorycznie zapominają o wizytach u lekarza. Dlatego większość gabinetów i placówek decyduje się na wysyłanie przypomnień dzień przed wizytą. Niestety wymaga to czasu (lekarz lub asystent musi zadzwonić / wysłać SMS) i środków (koszt SMS-a / połączenia telefonicznego). W Pakiecie Premium od ZnanyLekarz ten problem znika: przypomnienia są bezpłatne i wysyłane automatycznie przez system do każdego pacjenta. Lekarz o nic nie musi się troszczyć.

2. Zapełnisz okienka w grafiku

Nieoczekiwane przerwy w grafiku są zmorą każdego lekarza - to strata czasu i pieniędzy. Na szczęście łatwo im zapobiec. Dzięki wspomnianej w poprzednim punkcie automatycznej wysyłce przypomnień, liczba pacjentów zapominających o wizytach zmniejszy się nawet o 65%. Każdy pacjent dostanie potwierdzenie umówienia wizyty i przypomnienie o zbliżającym się terminie. A gdy odwoła wizytę, oczekujący na konsultację pacjenci otrzymają powiadomienie, że zwolnił się bliższy termin. To sytuacja korzystna zarówno dla lekarza, jak i pacjenta.

3. Pacjenci sami zarejestrują się na wizyty

Nie każdy lekarz może sobie pozwolić na zatrudnienie recepcjonistki, która będzie wyręczała go w rejestracji pacjentów i odbieraniu telefonów. Z pomocą przychodzi tu ZnanyLekarz. Z naszym Pakietem Premium specjalista udostępnia pacjentom możliwość samodzielnego zapisu na wizyty przez Internet. Zyskuje też TeleRejestrację, która odbierze telefony od pacjentów i dopisze ich do grafiku. Wszystko to w ramach jednego narzędzia, którego miesięczny koszt jest ponad trzykrotnie mniejszy niż minimalny koszt zatrudnienia rejestratorki. Co więcej, sama usługa zewnętrznej rejestracji u konkurencyjnych firm potrafi kosztować kilkaset złotych miesięcznie, zaś na ZnanyLekarz wchodzi w skład Pakietu Premium.

A co jeśli zatrudniasz już recepcjonistkę w swoim gabinecie? Również dla Ciebie Pakiet Premium będzie korzystnym rozwiązaniem! Dzięki niemu zadbasz o nowoczesny i przyjazny wizerunek swojego gabinetu: udostępnisz zapisy na wizyty przez Internet (oczekuje tego aż 85% pacjentów!), zmniejszysz obciążenie linii telefonicznej, a Twoja recepcja zyska czas na profesjonalną obsługę pacjenta na miejscu. W ten sposób zadbasz o jego satysfakcję i zwiększysz szansę, że ponownie zapisze się do Ciebie na wizytę: 95% zadowolonych pacjentów wraca do tego samego specjalisty.

4. Zyskasz oprogramowanie do zarządzania gabinetem

Komputerowe oprogramowanie do zarządzania gabinetem i wizytami staje się standardem w branży medycznej. Wygoda posiadania dostępu do swojego grafiku z każdego urządzenia (telefon, komputer i tablet), pozwala lekarzowi de facto prowadzić gabinet w dowolnym miejscu i czasie. Gdy dołożyć do tego jeszcze możliwość prowadzenia zdalnych wizyt w formie czatu, wideo- lub telekonsultacji, zyskujemy w pełni mobilny gabinet. Nie zapominajmy także o karcie pacjenta online, z historią jego wizyt oraz elektroniczną dokumentacją medyczną.

Każdy, kto orientował się w ofertach na rynku, wie, że koszt tak wielofunkcyjnego oprogramowania potrafi być bardzo wysoki. Jednak na ZnanyLekarz system zarządzania gabinetem, podobnie jak wspomniany już kalendarz online i TeleRejestracja, wchodzi w cenę Pakietu Premium (istnieje również możliwość zakupu samego oprogramowania). Tak aby lekarz otrzymał kompletne narzędzie wyręczające go w codziennych działaniach administracyjnych i mógł skupić się na tym, co najważniejsze - wizycie pacjenta.

5. Zbudujesz widoczność online

Nawet gdy lekarz jest dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, nie zawsze ma zapełniony grafik wizyt. Przyczyn może być wiele, a jedną z nich często stanowi słaba widoczność online. To właśnie tam 90% pacjentów szuka lekarza. Jeśli specjalista chce być widoczny, musi zadbać o obecność w Internecie, np. w formie własnej strony www, zawodowego profilu w mediach społecznościowych lub na ZnanyLekarz.pl.

Bowiem ZnanyLekarz to nie tylko kompleksowe rozwiązanie do zarządzania gabinetem, o którym mówiliśmy w poprzednich punktach. To także gwarancja widoczności. Siła zasięgu i mocny wizerunek portalu nie równa się z żadnym innym. Profile naszych specjalistów odwiedza 5,2 mln pacjentów miesięcznie. Dlatego istotnym elementem Pakietu Premium jest Profil Premium, czyli wyróżniona obecność na portalu ZnanyLekarz.pl. Profile z włączonym kalendarzem do zapisów na wizyty (Profile Premium) pojawiają się wyżej w wynikach wyszukiwania serwisu. Co więcej, jeśli profil jest rzetelnie uzupełniony i posiada opinie pacjentów (o które system automatycznie poprosi po wizycie), stanowi także ważny element profesjonalnego wizerunku lekarza - jego internetową wizytówkę.

Warto podkreślić, że profil ten zawiera się w cenie Pakietu Premium, a pozwala zbudować widoczność porównywalną do dobrze wypozycjonowanej strony internetowej, której stworzenie i utrzymanie kosztuje nawet kilka tysięcy złotych.


Przedstawiliśmy liczne funkcjonalności Pakietu Premium (choć nadal nie wyczerpują one wszystkich jego możliwości!). Gdyby każdą z nich chcieć kupić oddzielnie, np. u jednego usługodawcy oprogramowanie do gabinetu lub zewnętrzną rejestrację, u innego promowany profil w Internecie, to koszt tych usług znacząco przerósłby koszt Pakietu Premium. Jego wybór jest zatem opłacalny - to jedno narzędzie, które w wielu aspektach ułatwia codzienną pracę lekarza. Począwszy od rejestracji pacjentów, przez oprogramowanie do zarządzania gabinetem, aż po budowanie widoczności online.

Zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem, który przedstawi pakiet narzędzi dopasowany do Twoich potrzeb.


Ty zajmujesz się pacjentami, my zajmujemy się resztą. Pobierz bezpłatnego e-booka, aby poznać jeszcze więcej sposobów na sprytne i niedrogie zarządzanie gabinetem:

Pobierz »

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!