Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

Usprawnienie pracy gabinetu poradnik
5 powodów, dla których ZnanyLekarz Ci się opłaci

Części specjalistów ZnanyLekarz kojarzy się jedynie z portalem, na którym pacjenci mogą publikować opinie i umawiać wizyty. Zastanawiają się wówczas: czy ZnanyLekarz jest dla mnie? Czy opłaci mi się to? Oczywiście te pytania są słuszne, bo każdy, kto prowadzi własny biznes, np. gabinet lekarski, musi mieć na względzie bilans zysków i strat. Słusznym już jednak nie jest założenie, że ZnanyLekarz to jedynie portal z opiniami i wizytami. Bowiem oferta dla specjalisty - 3 plany do wyboru - jest szeroką gamą produktów, które wyręczają lekarza m.in. w codziennych obowiązkach administracyjnych czy działaniach wizerunkowych. To połączenie oprogramowania do zarządzania gabinetem i Profilu na ZnanyLekarz.pl, dzięki czemu nie potrzebujesz żadnego innego narzędzia, by prowadzić swój gabinet.

Niech zatem odpowiedzią na pytanie o opłacalność profilu promowanego będzie sam fakt, że jego miesięczny koszt zwraca się średnio po 2-3 wizytach pacjentów. A korzyści z niego wynikające są bardzo bogate - zarówno dla specjalistów, którzy dopiero budują swoją renomę oraz bazę pacjentów, jak i dla doświadczonych lekarzy. Przejdźmy zatem do rzeczy i omówmy 5 obszarów, na których realnie zaoszczędzisz dzięki planom od ZnanyLekarz.

1. Przypomnienia o wizytach wyślą się automatycznie

W dzisiejszych czasach, gdy każdy żyje na wysokich obrotach, pacjenci notorycznie zapominają o wizytach u lekarza. Dlatego większość gabinetów i placówek decyduje się na wysyłanie przypomnień dzień przed wizytą. Niestety wymaga to czasu (lekarz lub asystent musi zadzwonić / wysłać SMS) i środków (koszt SMS-a / połączenia telefonicznego). Z planami od ZnanyLekarz ten problem znika: przypomnienia są bezpłatne i wysyłane automatycznie przez system do każdego pacjenta. Lekarz o nic nie musi się troszczyć.

2. Zapełnisz okienka w grafiku

Nieoczekiwane przerwy w grafiku są zmorą każdego lekarza - to strata czasu i pieniędzy. Na szczęście łatwo im zapobiec. Dzięki wspomnianej w poprzednim punkcie automatycznej wysyłce przypomnień, liczba pacjentów zapominających o wizytach zmniejszy się nawet o 65%. Każdy pacjent dostanie potwierdzenie umówienia wizyty i przypomnienie o zbliżającym się terminie. A gdy odwoła wizytę, oczekujący na konsultację pacjenci otrzymają powiadomienie, że zwolnił się bliższy termin. To sytuacja korzystna zarówno dla lekarza, jak i pacjenta.

3. Pacjenci sami zarejestrują się na wizyty

Nie każdy lekarz może sobie pozwolić na zatrudnienie recepcjonistki, która będzie wyręczała go w rejestracji pacjentów i odbieraniu telefonów. Z pomocą przychodzi tu ZnanyLekarz. Korzystając z planów, specjalista udostępnia pacjentom możliwość samodzielnego zapisu na wizyty przez Internet. Zyskuje też TeleRejestrację, która odbierze telefony od pacjentów i dopisze ich do grafiku. Wszystko to w ramach jednego narzędzia, którego miesięczny koszt jest wielokrotnie niższy niż minimalny koszt zatrudnienia rejestratorki. Co więcej, sama usługa zewnętrznej rejestracji u konkurencyjnych firm potrafi kosztować kilkaset złotych miesięcznie, zaś na ZnanyLekarz wchodzi w skład planów (od Planu Plus - zobacz plany ZnanyLekarz).

A co jeśli zatrudniasz już recepcjonistkę w swoim gabinecie? Również dla Ciebie plany ZnanyLekarz będą korzystnym rozwiązaniem! Dzięki nim zadbasz o nowoczesny i przyjazny wizerunek swojego gabinetu: udostępnisz zapisy na wizyty przez Internet (oczekuje tego aż 85% pacjentów!), zmniejszysz obciążenie linii telefonicznej, a Twoja recepcja zyska czas na profesjonalną obsługę pacjenta na miejscu. W ten sposób zadbasz o pozytywne doświadczenia pacjentów i zwiększysz szansę, że ponownie zapisze się do Ciebie na wizytę: 95% zadowolonych pacjentów wraca do tego samego specjalisty.

4. Zyskasz oprogramowanie do zarządzania gabinetem

Komputerowe oprogramowanie do zarządzania gabinetem i wizytami staje się standardem w branży medycznej. Wygoda posiadania dostępu do swojego grafiku z każdego urządzenia (telefon, komputer i tablet), pozwala de facto prowadzić gabinet w dowolnym miejscu i czasie. Gdy dołożyć do tego jeszcze możliwość prowadzenia zdalnych wizyt w formie czatu, wideo- lub telekonsultacji, zyskujemy w pełni mobilny gabinet. Nie zapominajmy także o karcie pacjenta online, z historią jego wizyt oraz elektroniczną dokumentacją medyczną.

Każdy, kto orientował się w ofertach na rynku, wie, że koszt tak wielofunkcyjnego oprogramowania potrafi być bardzo wysoki. Jednak na ZnanyLekarz system zarządzania gabinetem, podobnie jak wspomniany już kalendarz online i TeleRejestracja, wchodzi w cenę planów: Plus i VIP. Dzięki temu specjalista otrzymuje kompletne narzędzie wyręczające go w codziennych działaniach administracyjnych i mógł skupić się na tym, co najważniejsze - procesie leczenia pacjenta.

5. Zbudujesz widoczność online

Nawet gdy lekarz jest dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, nie zawsze ma zapełniony grafik wizyt. Przyczyn może być wiele, a jedną z nich często stanowi słaba widoczność online. To właśnie w Internecie 90% pacjentów szuka lekarza. Jeśli specjalista chce być widoczny, musi zadbać o obecność w Internecie, np. w formie własnej strony www, zawodowego profilu w mediach społecznościowych lub na ZnanyLekarz.pl.

ZnanyLekarz to nie tylko kompleksowe rozwiązanie do zarządzania gabinetem, o którym mówiliśmy w poprzednich punktach. To także gwarancja widoczności. Siła zasięgu i mocny wizerunek portalu nie równa się z żadnym innym. Profile z włączonym kalendarzem do zapisów na wizyty pojawiają się wyżej w wynikach wyszukiwania serwisu. Co więcej, jeśli profil jest rzetelnie uzupełniony i posiada opinie pacjentów (o które system automatycznie poprosi po wizycie), stanowi także ważny element profesjonalnego wizerunku lekarza - jego internetową wizytówkę.

Podsumowanie: 5 powodów, dla których ZnanyLekarz Ci się opłaci

Płacisz za realne funkcjonalności. Potężne narzędzia, które pozwolą Ci od pierwszego dnia budować widoczność, wizerunek i zadbać o doświadczenia pacjentów, a przy tym efektywnie prowadzić gabinet. 
funkcje_planow_znany_lekarz

Każdy z planów płatnych pozwala Ci na udostępnienie kalendarza wizyt i rejestracji online pacjentów
Niezależnie też od wybranego planu płatnego Twój profil automatycznie staje się widoczny w Internecie: pojawiasz się wyżej na listach wyników ZnanyLekarz niż profile darmowe i korzystasz z tego, że ZnanyLekarz zawsze jest w TOP 3 wyników wyszukiwania w Google dla fraz “specjalizacja miasto”. Czyli realnie zwiększasz szansę na umówienie wizyty i stajesz się dostępny dla pacjentów - a trzeba pamiętać, że ponad 90% z nich swoją ścieżkę do gabinetu lekarza zaczyna właśnie w Internecie. 

Profil promowany na ZnanyLekarz pozwala zbudować widoczność porównywalną do dobrze wypozycjonowanej strony internetowej, której stworzenie i utrzymanie kosztuje nawet kilka tysięcy złotych.

 

Co ważne - każdy plan płatny ZnanyLekarz gwarantuje Ci też dostęp do aplikacji mobilnejDzięki aplikacji medycznej ZnanyLekarz na telefon łatwo możesz:
- zarządzać grafikiem wizyt, w tym edytować wizyty już umówione,
- przeglądać dane pacjentów - masz także dostęp do pełnej historii,
- komunikować się z pacjentami. A jeśli korzystasz z planu Plus lub VIP, to również
- przeprowadzić konsultacje online.
I to bez dodatkowych opłat.


Przedstawiliśmy liczne funkcjonalności planów (choć nadal nie wyczerpują one wszystkich jego możliwości!). Gdyby każdą z nich chcieć kupić oddzielnie, np. u jednego usługodawcy oprogramowanie do gabinetu lub zewnętrzną rejestrację, u innego promowany profil w Internecie, to koszt tych usług znacząco przerósłby koszty dowolnego z planów ZnanyLekarz. ZnanyLekarz jest zatem opłacalny - to jedno narzędzie, które w wielu aspektach ułatwia codzienną pracę lekarza i specjalisty. Począwszy od rejestracji pacjentów, przez oprogramowanie do zarządzania gabinetem, aż po budowanie widoczności online.

Jak kupić ZnanyLekarz?

Wiesz już czego chcesz? Każdy Plan możesz:

1. kupić samodzielnie - tutaj - jeśli masz już konto podstawowe

2. Możesz też zdać się na wiedzę i doradztwo naszych ekspertów i poprosić o rozmowę z konsultantem korzystając z tego formularza.


Ty zajmujesz się pacjentami, my zajmujemy się resztą. Pobierz bezpłatnego e-booka, aby poznać jeszcze więcej sposobów na sprytne i efektywne zarządzanie gabinetem:

Ebook efektywne zarządzanie gabinetem i placówką medyczną

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!