Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

artykuł Widoczność w sieci
Czy lekarze z mniejszych miejscowości nie potrzebują profilu na ZnanyLekarz.pl

W rozmowach z lekarzami prowadzącymi gabinety w mniejszych miejscowościach zauważyliśmy często powtarzające się stwierdzenia, które jednak nie wytrzymują zderzenia z rzeczywistością. Też w nie wierzysz?

 

W mojej miejscowości i tak nie mam konkurencji

Każdy najlepiej zna lokalny rynek. Warto jednak pamiętać, że obecny stan rzeczy wcale nie musi być trwały. Wkrótce inny lekarz może zdecydować się na prywatną praktykę albo przeprowadzić się z innego miasta i przenieść gabinet ze sobą. Na rynek może wejść sieciowa placówka. Przezorny śpi spokojniej - a obecność i dobra widoczność w największym w Polsce serwisie dla lekarzy i pacjentów zwiększa szansę, że gabinet się skutecznie obroni.

 

Pacjenci trafiają do mnie sami

Nie sposób deprecjonować siły marketingu szeptanego. Warto jednak przy tym pamiętać, że pacjenci się zmieniają, także w mniejszych miastach. Wraca część absolwentów uczelni, wracają niedawni emigranci. Dziś już 54% pacjentów w Polsce należy do generacji nazywanej millenialsami - a jedną z cech, która charakteryzuje ich jako konsumentów, jest przywiązane do Internetu. Młodsze pokolenie oczekuje, że lekarza znajdzie w Internecie i umówi do niego wizytę tak samo, jak zarezerwuje pokój w hotelu czy zamówi jedzenie z dostawą.

 

Działam lokalnie, tu mnie znają

Pacjenci korzystający ze ZnanyLekarz.pl wybierają, jak oddalony może być gabinet, którego szukają. W dodatku aż 33% zwraca większą uwagę na opinie, jakimi cieszy się lekarz, niż adres jego gabinetu - do dobrego specjalisty pacjenci są w stanie dojechać dalej. Dobrze widoczny i bogaty w zachęcające do umówienia wizyty profil lekarza sprawi, że jego gabinet będzie brany pod uwagę także przez pacjentów z sąsiednich miejscowości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby działając lokalnie, konkurować w skali regionu.

 

Umów się na rozmowę

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!