Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

Widoczność w sieci Efektywność i rozwój
Czy wiesz, ile możesz zarobić ze ZnanyLekarz?

W dobie cyfrowego świata wszyscy wiemy, że obecność w Internecie jest ważna, jeśli chcemy budować swoją markę osobistą, niezależnie od jej dziedziny. Tyczy się to także lekarzy i specjalistów, którzy w ten sposób pracują nad swoją reputacją i dzięki  odpowiednim platformom (takim jak ZnanyLekarz) mogą docierać do nowych pacjentów. Żeby jednak zyskać więcej pacjentów w gabinecie, niezbędna do tego jest dobra widoczność, która przekłada się na wyświetlenia profilu, a co za tym idzie na finalną rezerwację wizyty i zysk. Zapewne te kwestie są już dla Ciebie oczywiste, ale czy wiesz, jak możesz sprawdzić, czy to rzeczywiście działa

Magiczne słowo: konwersja

Co to właściwie jest konwersja? W słowniku języka polskiego znajdziemy definicję mówiącą o zmianie postaci czegoś, przekształceniu danej rzeczy. Konwersja, zatem w przypadku lekarza/specjalisty, może być rozumiana jako liczba pacjentów, którzy umówili się na wizytę, w wyniku podjętych działań marketingowych (i nie tylko): widoczność w Internecie, profil na ZnanyLekarz, wysoka pozycja w Google, a także działalność w mediach społecznościowych, udział w webinarach, specjalnych akcjach itd.

Przykładowo, jeśli bierzesz udział w konferencji i bezpośrednio na niej zapiszą się do Ciebie pacjenci, to liczba tych pacjentów to właśnie konwersja. Z kolei, jeśli opłacasz profil w naszym serwisie i dzięki temu umówi się do Ciebie dana liczba pacjentów, to po odjęciu opłaty za ZnanyLekarz, dowiesz się ile wynosi Twój zwrot z inwestycji (w profil na ZnanyLekarz). 

Podsumowując, jest to nic innego jak przeliczenie zainwestowanych środków, zarówno finansowych, jak i tych niematerialnych (np. czas) na liczbę pozyskanych pacjentów.

illu-doctor-chart-metrics-growth-3

No dobrze, ale jak to wyliczyć?

Skupmy się na naszej ofercie. Koszt pozyskania pacjenta pierwszorazowego w przypadku klienta indywidualnego to 22 zł netto (prowizja). Jeśli ten sam pacjent umówi się ponownie to prowizja nie będzie naliczona kolejny raz – koszt ten jest jednorazowy. Tutaj wchodzi w grę także Twoja rola, aby zbudować takie doświadczenie pacjenta, aby w razie potrzeby zdrowotnej chciał ponownie do Ciebie wrócić. O tym jak to zrobić, przeczytasz w tym artykule

Marketing. Powiedzmy sobie szczerze, że bez niego ciężko będzie Ci dotrzeć do nowych pacjentów, nawet w małym mieście. Na ZnanyLekarz dodatkowym wypromowaniem swojej oferty jest usługa Profil Wyróżniony, której główną korzyścią jest wyświetlanie Twojej wizytówki na 3 pierwszych pozycjach wyników wyszukiwania w kombinacji specjalizacja+miasto, zgodnie z zasadą rotacji. Usługa daje Ci przede wszystkim lepszą widoczność, która w parze z dostępnością terminów, przekłada się na większy ruch pacjentów na profilu i większą liczbę rezerwacji wizyt. Pacjenci zwracają uwagę przede wszystkim na pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania i na wolne terminy, bo przecież każdemu z nas zależy na czasie. 

Przykładowo, usługa w jednej z kombinacji: Endokrynolog, Warszawa kosztuje 999 zł netto miesięcznie.* Dzięki Profilowi Wyróżnionemu możesz zyskać:

  • średnio 80% więcej wyświetleń profilu,

  • średnio 220% więcej rezerwacji wizyt. 

*Ceny Profilu Wyróżnionego różnią się w zależności od popularności usługi na wybraną kombinację. Usługa jest limitowana ze względu na swoją efektywność. Mogą być kombinacje, które ze względu na duże zainteresowanie są zajęte.

Sprawdź ceny dla Twoich kombinacji poniżej (przed kliknięciem upewnij się, że jesteś zalogowany/a na swoje konto na ZnanyLekarz).

Sprawdź ceny Profilu Wyróżnionego

Myślisz, że zapomnieliśmy o podstawowej opłacie abonamentowej? Absolutnie nie. W naszej ofercie są dostępne trzy plany cenowe: Starter, Plus oraz VIP. W wyliczeniach przyjmiemy, że korzystasz ze środkowego planu, czyli planu Plus w cenie 499 zł netto/miesięcznie.  

Pamiętaj, że w cenie abonamentu masz także dostęp do oprogramowania gabinetowego, w którym możesz zarządzać kalendarzem, bezpiecznie przechowywać dane pacjentów, korzystać z automatycznych powiadomień, kampanii marketingowych oraz dostęp do pozostałych funkcji zależny od Twojego pakietu (np. EDM, połączenie z platformą P1, TeleRejestracja, integracja z zewnętrznym oprogramowaniem).  

Wyliczenia

Przejdźmy już do konkretnych liczb. Na potrzeby pierwszych wyliczeń, zakładamy, że Twój profil nie korzysta z dodatkowego promowania (Profilu Wyróżnionego):

  • wizyta w Twoim gabinecie to koszt 200 zł,

  • przyjmujesz 3 pacjentów dziennie, przez 4 dni pracujące w tygodniu (co daje nam 12 wizyt tygodniowo, 48 wizyt miesięcznie),

  • opłata abonamentowa ZnanyLekarz - 499 zł/netto miesięcznie,

  • połowa Twoich pacjentów to pacjenci pierwszorazowi, zatem za 24 pacjentów została naliczona prowizja w wysokości 22 zł netto za każdego z nich. 

Przy 48 wizytach w miesiącu Twój przychód* to 9600 zł, a koszty korzystania ze ZnanyLekarz to 1027 zł netto (1263,21 brutto).

Teraz wykonajmy te same obliczenia, przy powyższych założeniach (cena wizyty = 200 zł, abonament w wysokości 499 zł netto/miesięcznie), oraz dodajmy, że korzystasz z usługi Profil Wyróżniony jako Endokrynolog w Warszawie. Co się zmienia?

  • koszt Profilu Wyróżnionego dla endokrynologa w Warszawie to 999 zł netto/miesięcznie,

  • wzrasta liczba umówionych wizyt o 220%, czyli w skali miesiąca z Twoich usług skorzysta aż 140 pacjentów!

  • Tym razem, przyjmijmy, że 75% pacjentów to nowi pacjenci, czyli 79 pacjentów to nowe osoby. 

W takiej sytuacji, przyjmując 105 pacjentów w miesiącu, Twój przychód* wzrośnie do 21000 zł. Koszty do opłacenia w ZnanyLekarz to 3236 zł netto (3980,28 brutto). 

*Nie należy mylić przychodu z dochodem. Zdajemy sobie sprawę, że cena wizyty to nie jest 100% Twojego zysku. Od przychodu należy odliczyć niezbędne opłaty i koszty prowadzenia działalności (ZUS, wynajęcie gabinetu, opłacenie Działu Księgowości itd.).

Jak mogę zwiększyć swój zysk?

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to odpowiadamy: zainwestować więcej. W miarę zwiększania nakładu, zwraca się on później w postaci zysków, tak jak przedstawiliśmy to wyżej na przykładzie usługi Profil Wyróżniony. Inwestując w dodatkowe działania marketingowe takie jak: promowanie profilu, Google Ads czy akcje wizerunkowe w social mediach, możesz docierać do nowych pacjentów i przyciągać ich do swojego gabinetu, dzięki czemu na koniec dnia Twoje zarobki mogą znacznie wzrosnąć! 

Jak mogę obniżyć moje koszty?

Tutaj też nie zostawimy Cię bez odpowiedzi, bo koszt abonamentu możesz obniżyć nawet do 1 zł netto. Wystarczy, że skorzystasz z naszego Programu Poleceń, w ramach którego, jeśli skutecznie polecisz ZnanyLekarz innemu lekarzowi lub specjaliście, który jeszcze nie korzysta z naszych usług, to oboje otrzymacie miesiąc promowania na ZnanyLekarz za wspomnianą, symboliczną złotówkę. 

Dobra wiadomość: program nie jest limitowany i możesz polecać tylu znajomych, ile chcesz

Skorzystaj z Programu Poleceń

 

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!