Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

Usprawnienie pracy gabinetu
Płatności, czyli sposób na uniknięcie strat

Nieobecności pacjentów na wizytach, odwołania wizyt na ostatnią chwilę... Brzmi znajomo? To częsty przypadek u specjalistów, którzy nie mają odpowiedniego zabezpieczenia swoich finansów. Z przeprowadzonych badań wynika, że blisko 84% lekarzy boryka się z problemem późnych odwołań wizyt i nieobecności pacjentów na wizytach, tracąc nie tylko czas, ale i pieniądze. Jak możesz się przed tym chronić?

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, wprowadziliśmy rozwiązanie, które niweluje ten problem i ułatwia zarządzanie finansami. To usługa Płatności, która pozwala na pobieranie przedpłat za wizyty w wygodny sposób. Pacjent umawia wizytę i ma 30 minut na jej opłacenie – jeśli tego nie zrobi, wizyta nie zostanie umówiona. Dopiero, gdy pacjent opłaci wizytę, to otrzyma mailowe potwierdzenie umówienia wizyty. 

Co w sytuacji, gdy pacjent nie pojawi się na wizycie lub odwoła ją na ostatnią chwilę?

Najważniejszą korzyścią usługi jest ochrona lekarza/specjalisty przed takimi sytuacjami. Rozumiemy, że na krótko przed terminem wizyty może być ciężko zapełnić wolne okno w kalendarzu. Dlatego, jeżeli pacjent odwoła wizytę na mniej niż 24 godziny, to środki zostają u Ciebie. Tak samo, gdy pacjent po prostu nie zjawi się na wizycie.

Mgr Edyta Wesołowska - tylko 2% nieobecności pacjentów na wizytach w ostatnich 6 miesiącach!

Dowiedz się więcej

Psst! Teraz prowizja za usługę jest jeszcze niższa! W planach Starter oraz Plus wynosi 2,99% od transakcji, a w planie VIP tylko 1,99% od transakcji. 

Co jeszcze daje usługa Płatności?

Wygoda 

Wizyta widnieje w kalendarzu? To znaczy, że została opłacona. Nie tracisz czasu na weryfikację wpłat w banku, czy potwierdzeń przelewów wysłanych przez pacjentów. Wszystko widzisz w jednym w miejscu – w szczegółach wizyty w kalendarzu ZnanyLekarz.

Transparentność

Pełen dostęp do wszystkich informacji na wyciągnięcie ręki. Historia wpłat od pacjentów i ich statusów, wypłat na Twoje konto bankowe, dat realizacji przelewów jest widoczna w przeznaczonej do tego zakładce Płatności. W razie potrzeby zweryfikujesz te wszystkie informacje w ZnanyLekarz lub wyeksportujesz plik w MS Excel i przekażesz go np. do księgowości. 

Pewność

Z naszych doświadczeń wynika, że w przypadku lekarzy i specjalistów, którzy aktywowali Płatności problem związany z późnym odwołaniem czy nieobecnością na wizycie znacznie się zmniejszył. Płacąc z góry za wizytę, pacjenci świadomie podejmują decyzję o jej umówieniu. W razie potrzeby polityka odwołań i zwrotów jest dostępna na profilach specjalistów z aktywną usługą. 

Elastyczność

Usługę możesz aktywować i dezaktywować w dowolnym momencie. To Ty decydujesz, kiedy chcesz z niej korzystać. 

Bezpieczeństwo

Zdarza się, że pacjenci postępują nieuczciwie i np. nie opłacają zrealizowanej wizyty. My chronimy Cię przed oszustwami, wycofanymi płatnościami i innymi niekorzystnymi działaniami.

Wsparcie

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to możesz na nas liczyć. Zapewniamy Ci pełen komfort, oferując wsparcie w każdej sytuacji. Możesz się z nami skontaktować poprzez czat wbudowany w kalendarz ZnanyLekarz, mailowo pod adresem: cc@znanylekarz.pl lub telefonicznie pod numerem: 22 152 00 56.  

Zobacz, za co jeszcze nasi klienci cenią usługę Płatności:

Aktywuj Płatności

 

Aktywuj Płatności

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!