Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

poradnik Efektywność i rozwój
Dlaczego warto zatrudniać i promować nowych lekarzy w placówce?

Zatrudniając nowych lekarzy, placówka medyczna może zapewnić stabilność, elastyczność, rozwój i wysoką jakość opieki zdrowotnej dla swoich pacjentów. Pozyskanie nowych specjalistów wiąże się m.in.:

  • z rozszerzeniem oferty placówki,

  • dotarciem do nowych pacjentów,

  • a także z budowaniem więzi z już obecnymi pacjentami.

Ważny jest także rozwój placówki, chociażby z punktu widzenia konkurencyjności na rynku medycznym. W końcu dostęp do usług medycznych jest obecnie na wyciągnięcie ręki i warto zadbać o to, aby potencjalny pacjent zdecydował się na wybranie właśnie naszego centrum medycznego.

Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto dbać o ofertę placówki oraz kiedy należy ją rozszerzyć. 

Każda nowa wizyta podwyższa punktację w algorytmie i pozycję w wynikach wyszukiwania na ZnanyLekarz.pl

Zapewne już masz świadomość, jak istotna jest dbałość o pozycję w wynikach wyszukiwania, która jest fundamentalna w kontekście budowania widoczności w sieci. Zaangażowanie, opinie czy dobrze uzupełniony profil to jedno, jednak ważną rolę odgrywają także zapisy pacjentów. Algorytm wyszukiwarki ZnanyLekarz jest skonstruowany w taki sposób, że każdy samodzielny zapis przez pacjenta (zarówno nowego, jak i tego powracającego) jest odnotowywany w punktacji, co bezpośrednio wpływa na pozycjonowanie Twojego profilu. Dlatego im więcej lekarzy i specjalistów pracuje w Twojej placówce, tym większa szansa na zapisy wizyt pacjentów, co przekłada się na pozycję w wynikach wyszukiwania.   

Im większy wybór usług dla pacjenta, tym większa szansa na jego przywiązanie do Twojej placówki

Więcej specjalistów oznacza szerszą ofertę, czyli większy wybór usług dla pacjenta. Taka sytuacja zwiększa prawdopodobieństwo utrzymania pacjenta, czyli jego przywiązania do konkretnej placówki. Na przykład:

Pacjent korzysta z usług kardiologicznych w Twojej placówce i otrzyma zalecenie skonsultowania się również z neurologiem, a Twoja placówka świadczy usługi neurologiczne, to większa szansa, że ten pacjent zapisze się na wizytę do lekarza w tym samym miejscu – czyli w Twojej placówce.

Oferowanie wszechstronnej opieki pacjentom umożliwia kompleksowe zajęcie się wszystkimi schorzeniami Twoich pacjentów.

pl-search-list-clinic@2x

Dotarcie do szerszego grona pacjentów przez bogatą ofertę placówki

Im więcej lekarzy zatrudnionych w placówce, tym większy wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania. Tak samo, im więcej oferowanych usług, tym większa szansa na dotarcie do większej liczby pacjentów. Promując profile lekarzy i specjalistów promujesz również profil swojej placówki, przez co zwiększasz szansę na pozyskanie pacjentów. Mówiąc wprost, jeśli w ofercie Twojej placówki znajdą się usługi kardiologiczne, pulmonologiczne czy psychologiczne, to pacjenci, którzy będą szukać właśnie tych usług w Twoim mieście, będą mogli dotrzeć do Twojej placówki. 

Zwiększanie wiarygodności placówki (i specjalistów)

W dzisiejszych czasach każdy pacjent przed umówieniem wizyty weryfikuje informacje o lekarzu/specjaliście w Internecie. Nowy lekarz o ugruntowanej reputacji może przyciągnąć uwagę pacjentów (czasem nawet i mediów), co może zwiększyć wiarygodność placówki medycznej w społeczności lokalnej. Pozytywne opinie i rekomendacje pacjentów dotyczące nowych specjalistów mogą również przyczynić się do poprawy reputacji całej placówki. Ponadto, rozszerzanie oferty placówki świadczy także o stałym rozwoju placówki, co przynosi pacjentom korzyści w postaci dostępu do lekarzy specjalizujących się w ich konkretnych potrzebach zdrowotnych.

Niższe opłaty na ZnanyLekarz

Z perspektywy finansowej, opłacalne jest dla placówki promowanie większej ilości lekarzy i specjalistów na ZnanyLekarz. Przy cennikach dynamicznych: im większa liczba promowanych profili lekarskich, tym pojedyncza opłata abonamentowa jest niższa. Dodatkowo, jeśli w Twojej placówce pracuje powyżej 10 specjalistów, to przy promowaniu profili od tej liczby, zmniejsza się także wysokość prowizji za pacjenta pierwszorazowego. 

Niektóre placówki oferują promocję w serwisie ZnanyLekarz jako dodatkowy bonus do oferty zatrudnienia

Przy zatrudnianiu nowego lekarza/specjalisty w swojej placówce, zastanów się nad zaoferowaniem takiemu lekarzowi prowadzenia jego profilu na ZnanyLekarz. Ten zabieg ma na celu pokazać nowemu lekarzowi Twoje zaufanie i wiarę w zwrot z inwestycji. Dzięki temu, lekarz będzie mieć pewność, że profil będzie promowany przez Twoją placówkę, co dzięki jej renomie wpłynie pozytywnie na jego reputację oraz w drugą stronę – Twoja placówka zyska nowy profil lekarski, co jak już wspominaliśmy, może wpłynąć pozytywnie na pozycję profilu w wynikach wyszukiwania. 

Jak zgłosić nowych lekarzy do promowania? 

Jeśli zatem, Twoja placówka nie jest widoczna w wysokich wynikach wyszukiwania, to poza zadbaniem o uzupełnienie profili, może warto zastanowić się nad zatrudnieniem nowych specjalistów? Jeżeli chcesz rozszerzyć działalność swojej placówki, skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: placowki@znanylekarz.pl. Opiekun przeanalizuje profil Twojej placówki i przygotuje dla Ciebie jak najkorzystniejszą ofertę. 

Jeśli już wiesz, jakich specjalistów chcesz zatrudnić w swojej placówce, możesz przesłać na powyższy adres mailowy dyspozycję podłączenia profilu lekarza do Twojej umowy. Do maila załącz zgodę RODO, podpisaną przez nowo zatrudnionego lekarza/specjalistę.

Pobierz zgodę RODO

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!