Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

poradnik Usprawnienie pracy placówki
4 powody, dla których Twoja placówka potrzebuje Kalendarza Wizyt

 

Czy znasz 4 powody, dla których Twoja placówka potrzebuje Kalendarza Wizyt?

1. Przestaniesz tracić pacjentów z powodu nieobecności podczas wizyt, czy zaniedbań w zarządzaniu wizytami

 

Kalendarz Wizyt znacznie usprawni zarządzanie wizytami w Twojej placówce.

Po pierwsze dlatego, że jest narzędziem dostępnym online - można dowolnie przesuwać i odwoływać wizyty z każdego urządzenia podłączonego do Internetu. Obsługa jest prosta i intuicyjna - nie wymaga długiego, uciążliwego szkolenia.

Po drugie, dzięki automatycznemu systemowi powiadomień o wizytach, znacząco spada współcznynnik no-shows - a więc liczba pacjentów, którzy nie zjawili się na wizycie, ale też jej w porę nie odwołali. Uruchomienie Kalendarza Wizyt to nawet 65% mniej takich “pacjentów widmo”. Jeśli przyjmiemy, szacując ostrożnie, że placówka przyjmuje w dni robocze, średnio dwa razy dziennie ktoś zapomina poinformować w porę zmianie planów, a średnia cena wizyty to 100zł - w skali miesiąca potencjalna strata na takich "nieobecnościach" to średnio 2400zł. O tyle więcej może zarabiać Twoja placówka.2. Pozyskasz pacjentów dzięki zwiększeniu dostępności i ułatwieniu rejestracji na wizytę


Dziś pacjenci szukają lekarza przede wszystkim w Internecie. I od razu chcą umówić się na wizytę. Dzięki Kalendarzowi Wizyt mogą wygodnie wybrać online termin (spośród udostępnionych) i jednym kliknięciem zapisać się na niego. Wielu pacjentów preferuje właśnie taką formę - współcześni konsumenci oczekują łatwej dostępności do usług online, o czym świadczy choćby gigantyczny sukces portali do zamawiania jedzenia przez Internet, czy serwisów aukcyjnych.

Kalendarz Wizyt wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Obecnie przy pomocy Kalendarza Wizyt ZnanyLekarz umawianych jest miesięcznie ponad 1 mln wizyt miesięcznie! 

Co więcej, ze statystyk portalu ZnanyLekarz.pl wynika, że ⅓ pacjentów umawia wizyty między 17:00 a 8:00, czyli poza godzinami pracy recepcji. W tym czasie mogą wygodnie umówić się na wizytę online...jeśli tylko korzystasz z takiego rozwiązania ;)

Ale to nie wszystko: dzięki dostępowi do statystyk można łatwo sprawdzić, który z zatrudnionych lekarzy jest najpopularniejszy i którego odwiedza najwięcej osób, w porównaniu do średniej dla jego specjalizacji w danej okolicy.

 


Sprawdź możliwosci Profilu Wyróżnionego


3. Dzięki rejestracji pacjentów online uprawnisz pracę recepcji

 

Z badania przeprowadzonego przez serwis ZnanyLekarz.pl wynika, że obecnie 44% połączeń wykonywanych przez pacjentów pozostaje nieodebranych - zwykle dlatego, że pracownik recepcji zajmuje się w tym czasie czymś innym. W polskich placówkach medycznych pracownicy recepcji poświęcają na rozmowy telefoniczne średnio nawet 20% czasu pracy - to ponad półtorej godziny, które będą mogli przeznaczyć na obsługę pacjentów. 

Co więcej, blisko 1/3 telefonów dotyczy umówienia się na wizytę. A co, gdyby pacjenci mogli rejestrować się na wizytę samodzielnie? Nie trzeba by także wpisywać ręcznie wszystkich danych...

W ramach Profilu Premium na ZnanyLekarz wraz Kalendarzem wizyt placówka może skorzystać z usługi TeleRejestracji. To zdalna recepcja, zajmująca się wyłącznie odbieraniem telefonów od pacjentów i umawianiem wizyt. Pamiętajmy, że wielu pacjentów chcących umówić się na wizytę z różnych względów nie może zadzwonić w “biurowych” godzinach. TeleRejestracja jest dostępna dłużej, niż Twoja recepcja - w dni robocze od 8:00 do 20:00. Dzięki temu pozyskasz więcej pacjentów bez konieczności płacenia za nadgodziny, wzrośnie poziom obsługi (TeleRejestracja odbiera 99.5% wszystkich połączeń, a średni czas oczekiwania nie przekracza jednego sygnału). 

Jak to wygląda?

W profilu placówki widoczny jest numer kontaktowy bezpośrednio do placówki. Warunek: placówka korzysta z Profilu Premium oraz ma przypisane promowanie profilu placówkowego (masz pytania? Skontaktuj się ze swoim opiekunem).4. Dodatkowo wypromujesz placówkę w Internecie


Z Profilem Premium w ZnanyLekarz.pl i kalendarzem wizyt placówka jest bardziej widoczna także w wynikach wyszukiwania Google. A także w wynikach wyszukiwania na ZnanyLekarz.pl. 👉 Zobacz: Profil Premium - daj się znaleźć pacjentom.

Pacjenci mogą łatwo przejrzeć opinie na temat palcówki i lekarzy - a z badania przeprowadzonego przez nas serwis wynika, że dla ponad 63% z nich to właśnie opinie są głównym czynnikiem, wpływającym na wybór lekarza. Uruchomienie Kalendarza Wizyt nie tylko przyniesie wymierne zyski, ale także pomoże zbudować wizerunek placówki nowoczesnej, zorientowanej na potrzeby pacjenta.

Zamów Kalendarz Wizyt dla Twojej placówki!

Ebook efektywne zarządzanie gabinetem i placówką medyczną

 

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!