paź 11, 2018

Zbuduj profesjonalny wizerunek szybko i niedrogo

zbuduj wizerunekGdyby zapytać przeciętnego polskiego lekarza, jak wysoko na liście jego priorytetów znajduje się kreowanie profesjonalnego wizerunki, odpowiedzią byłoby zapewne zdziwione uniesienie brwi. Zagadnienia związane z wizerunkiem traktowane są po macoszemu. Tymczasem podejmując odpowiednie działania na tym polu można stosunkowo łatwo przekonać do siebie pacjentów.

 

Wizerunek? Szkoda czasu i pieniędzy…

W badaniu ankietowym zadaliśmy lekarzom pytanie, jak wiele czasu poświęcają na dbanie o wizerunek w Internecie (korzystając m.in. z własnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych). Rezultaty okazały się bardzo wymowne:

  • 40% odpowiedziało, że nie poświęca na działania wizerunkowe ani minuty,
  • 22% - że do godziny tygodniowo.

Drugie pytanie dotyczyło budżetu na działania wizerunkowe. Tu także odpowiedzi nie pozostawiły złudzeń, jeśli chodzi o stosunek lekarzy:

  • 40% w ogóle nie posiada takiego budżetu,
  • 36% przeznacza na cele wizerunkowe nie więcej, niż 200 zł miesięcznie (m.in. na utrzymanie strony internetowej).
  • 10% lekarzy poświęca miesięcznie 500 zł lub więcej.

Można zatem wywnioskować, że kreowanie wizerunku uważane jest za na tyle kosztowne i czasochłonne, iż ogromna większość lekarzy w ogóle nie podejmuje żadnych działań albo podchodzi do tematu w bardzo minimalistyczny sposób. Tymczasem aby skutecznie budować wizerunek, wystarczy sięgnąć po narzędzia, które oferuje ZnanyLekarz.pl.:

Kalendarz Wizyt

Ponad 80% pacjentów oczekuje możliwości umawiania wizyt online. Dzięki Kalendarzowi Wizyt, dostępnemu dla lekarzy posiadających Profil Premium, można łatwo i wygodnie rezerwować terminy przez Internet. Korzystający z tego rozwiązania gabinet lekarski będzie odbierany jako nowoczesny i otwarty na oczekiwania pacjentów.

TeleRejestracja

44% telefonów wykonywanych przez pacjentów do lekarzy pozostaje nieodebranych - także dlatego, że nie sposób jednocześnie prowadzić rozmowę z pacjentem w gabinecie i drugą przez telefon. Dzięki TeleRejestracji, czyli zdalnej recepcji, problem ten zniknie, a zainteresowani pacjenci zawsze dodzwonią się do lekarza.

Profesjonalna strona internetowa

W ramach Pakietu Premium lekarz może zamówić indywidualną stronę www, wykonaną zgodnie z najnowszymi trendami w webdesignie. Będzie ona powiązana z profilem lekarza w ZnanyLekarz.pl - aktualizując dane na profilu, automatycznie zauktualizuje się także treść strony. Pacjenci mogą umawiać się przez zamieszczony na stronie moduł Kalendarza Wizyt.

Pytania i Odpowiedzi

Funkcjonalność ta pozwala lekarzowi odpowiadać na pytania zadawane przez pacjentów w Internecie. Dzięki temu daje się poznać, jako chętnie dzielący się wiedzą profesjonalista, co ma dla pacjentów niebagatelne znaczenie.

Moderowane opinie

63% pacjentów wybierających lekarza zwraca uwagę przede wszystkim na opinie na jego temat. W ZnanyLekarz.pl pacjenci dzielą się opiniami pod czujnym okiem moderatorów, którzy odsiewają opinie niemerytoryczne i obraźliwe. Lekarze są automatycznie informowani o każdej dodanej opinii, zawsze mogą też się do niej odnieść.

Nie warto oddawać walkowerem walki o wykreowanie profesjonalnego wizerunku. Wystarczy sięgnąć po narzędzia od ZnanyLekarz.pl, żeby szybko i sprawnie dać się poznać pacjentom jako nowoczesny, otwarty na ich potrzeby i oczekiwania specjalista!

 


Zobacz wszystkie nasze rozwiązania!