Biblioteka

Przeglądaj interesujące artykuły, tematy, filmy oraz infografiki.

poradnik
Konsultacje online
Praktyka lekarza w sytuacji zagrożenia - czy to w ogóle możliwe?
 
Aktualne zalecenia Rządu jasno mówią o unikaniu zgromadzeń i siedzeniu w domu, z dala od innych. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Rekomendujemy 5 rozwiązań, które łatwo zastosujesz w swoim gabinecie, i które są bezpieczne dla Twojego zdrowia i zdrowia Twoich pacjentów.

illu-doctor-contract-warning-blue-noise-1

1. Po pierwsze i najważniejsze: konsultacje online

W serwisie ZnanyLekarz.pl już jest dostępna możliwość umawiania konsultacji online. Dołącz do grona specjalistów, którzy odpowiadają na bieżące oczekiwania pacjentów. W obecnej sytuacji nie ma czasu do stracenia. Dokładną instrukcję działania opisaliśmy w Centrum Pomocy. Przekonaj się!

 

2. Punktualność: teraz szczególnie ważna

Co do tego nikt nie ma wątpliwości - punktualność jest zawsze mile widziana, niezależnie od zawodu i ludzi, z którymi się pracuje. Jednak w obecnej sytuacji jest niezwykle ważne, aby zarówno lekarze, jak i pacjenci stawiali się na czas w gabinecie. Punktualne rozpoczęcie wizyty chroni pacjenta przed oczekiwaniem w grupie kilku lub kilkunastu innych osób, a tym samym zmniejsza ryzyko ewentualnego zagrożenia.

Uwaga! Być punktualnym oznacza również, żeby nie być o wiele za wcześnie. Dotyczy to szczególnie pacjentów - warto im o tym przypomnieć w kontekście przyszłych wizyt.


3. Na brak czasu również mamy sposób!

Jeśli nie jesteś w stanie w żaden sposób zmodyfikować swojego kalendarza tygodniowego, co powiesz na wizyty weekendowe?

Z naszych badań wynika, że pacjenci najczęściej (87% przypadków) szukają wizyt "na już" lub na sobotę, kiedy mają wolny dzień. Dodając wolne terminy w weekend nie tylko zyskasz nowych pacjentów i zarobisz dodatkowe pieniądze, ale przede wszystkim pozwolisz pacjentom uniknąć tłoku w poczekalni, a tym samym - ochronisz ich przed zagrożeniem.

Jeśli nie chcesz pracować w każdą sobotę, warto, abyś przemyślał przyjmowanie pacjentów w chociaż jeden weekend w miesiącu. Szybko zauważysz pozytywne efekty zmian!

 

4. Bez wychodzenia z domu: e-recepty oraz e-zwolnienia

Bardzo często (szczególnie w kilku wybranych specjalizacjach) pacjenci nie wymagają skrupulatnej konsultacji w gabinecie lekarza, a jedynie recepty, która pozwoli im uzupełnić leki przyjmowane na stałe. Między innymi w takich sytuacjach świetnie sprawdzą się e-recepty, które dla nikogo nie powinny już być nowością.

W momencie zagrożenia pacjenci mogą umówić konsultację online ze swoim lekarzem, podczas której specjalista stwierdzi konieczność wykupienia leków lub spędzenia czasu w domu. Z pomocą przychodzą e-recepty oraz e-zwolnienia, po które nie trzeba stawiać się osobiście w gabinecie. Szybkie, wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla obu stron, prawda?

 

5. Wyniki badań, zdjęcia, informacje o pacjentach - wszystko w jednym miejscu

Jeśli chodzi o całą dokumentację medyczną, możesz spać spokojnie. Dane wszystkich Twoich pacjentów, w tym również wyniki badań, zdjęcia medyczne oraz notatki, które sporządzasz, są bezpieczne w EDM. Nie ma więc potrzeby, żeby pojawiać się w gabinecie i szukać zapisków w papierowym kalendarzu.

Dodaj wszystkie niezbędne informacje do zakładki Pacjenci w kalendarzu ZnanyLekarz i nie martw się o dokumentację medyczną pacjentów - miej ją zawsze pod ręką.

 

Szkolenia online Sprawdź ofertę bezpłatnych szkoleń dla lekarzy i specjalistów
Materiały do pobrania Pobierz bezpłatne poradniki przygotowane przez ekspertów

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!